Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta C6501 - Jak zmienić język Fiery/Ustawienia maszyny/ Developery

01 Lis 2019 09:24 207 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam od Pół roku Konice Minolte C6501. Kiedyś używałem takiej 5 lat, ale od jakiś 6 na oczy Minolty nie widziałem. Chciałem sobie na własną rękę prowadzić małą poligrafie, bo kiedyś się tym zajmowałem. Niestety ostatnio brak na to czasu, maszyna Miałą być sprzedana ale za 7tys nikt jej nie chciał. Została przywieziona do domu i będzie robiła za drukarkę domową. Mam z nią kilka problemów. Fiery jakie się znajduję do 408
    1. Hasło do Fiery, jak ją kupiłem to napewno zmieniałem ip i tam wchodziłem standardowym (pewnie Fiery.1) teraz się nie da. Pamiętam że można było jakoś wydrukować jakiś plik i drukarka drukowała hasło.
    2. Menu fiery w maszynie jest po niemiecku reszta maszyny po polsku. Chciał bym to zmienić na angielski.
    3. Pamiętam że te Fiery często się psuły - rozlatywał się system plików na XP i było trzeba robić Recovery u mnie narazie działa ale nie mam płyty DVD z Recovery :-(
    4. Jak wybiorę inny papier w ustawieniach sterownika i inne w maszynie to nie drukuje nie zgłasza błędu, dopiero jak wejdę w sekcje kontroler to tam na górze pokazuje że coś z ustawieniami jest nie tak. Ja pamiętam że dało się to zmienić że na głównym panelu pokazywał że papier jest nie taki i można było zaakceptować zmiana z poziomu maszyny.
    5. Druk banerów, jak włączyć żeby maszyna dopuszczała papier 1200mm? Wiem że coś było trzeba włączyć. Mam finiszer FS 607 domyślam się że trzeba by go odpiąć.
    6. Jak drukuje czasami coś, np zdjęcie na całą stron wrzucona w corelu. To maszyna nic nie drukuje nie zgłasza błędu, tak ja by zgubiła tą pracę.
    7. Drukuję dość ciemno zdjęcia, kolory są naprawdę ładne i zdjęcia też tylko trochę jak by zaciemni, poza tym mam wrażenie że do Y dodaje trochę K bądź C ale musze to sprawdzić. Żółty jest taki jak by brudny.
    8. Developery od kolorów mają zużycia po 180%, czarny 50%, reszta rzeczy po 50%. Są pasy wzdłuż na wyplenieniach 50% nieduże narazie mi nie przeszkadzają. Zastanawiam się czy można by wyjąć wywoływaczki odkurzyć je wyczyścić i zasypać nowym developerem. Może by się trochę poprawiło? Pytam bo wymiana developerów(po 2tys) jest nieopłacalna już w tak starej maszynie. Czy developery czymś się różnią? Mam stary developer K może mógł bym go wyczyścić i zrobić taką próbę w jakiś kolorze.

Prosił bym o nie sugerowaniu wezwania serwisanta, bo się to po prostu już przy tej maszynie nie opłaca(wartość poniżej 5tys) z finiszerem i LU-202 oraz fierą. Nawet zastanawiałem się czy nie rozebrać na złom i sprzedać co się uda. Poza tym stoi w domku w środku lasu kawałek od Łodzi.

Może ktoś by chciał pomóc zdalnie?

Kiedyś większość tych rzeczy bym wiedział jak zrobić sobie sam ale widać informacje z mózgu na ten temat zostały skasowane.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zmiana języka powinna być w ustawieniach administracyjnych fiery, ale jeżeli nie pamiętasz hasła a domyślne nie działa to zostaje tylko reinstalacja systemu.
    Nie przypominam sobie żeby był jakikolwiek sposób na wydrukowanie hasła.
    Reinstal systemu robisz z obrazu .iso , płytki powinny być w komplecie z fiery , jeżeli nie masz to tylko ktoś z dostępem do zasobów KM może poratować.

Co do pkt. 4 to można to zmienić w ustawieniach - chodzi o ustawienie Fiery Server > Job Management > Job Mismatch

co do pkt.8 zanim zabierzesz się za developery to najpierw wyczyść corony dla wszystkich kolorów.
  • Poziom 11  
    alcaster napisał:
    Zmiana języka powinna być w ustawieniach administracyjnych fiery, ale jeżeli nie pamiętasz hasła a domyślne nie działa to zostaje tylko reinstalacja systemu.
    Nie przypominam sobie żeby był jakikolwiek sposób na wydrukowanie hasła.
    Reinstal systemu robisz z obrazu .iso , płytki powinny być w komplecie z fiery , jeżeli nie masz to tylko ktoś z dostępem do zasobów KM może poratować.

Co do pkt. 4 to można to zmienić w ustawieniach - chodzi o ustawienie Fiery Server > Job Management > Job Mismatch

co do pkt.8 zanim zabierzesz się za developery to najpierw wyczyść corony dla wszystkich kolorów.

Korony są nowe dosyć mają 11% bębny 50%, wszystko tu wyczyszczone. Odrazu zapytam, co w koronach się zużywa?

Reinstalle z płytek robiłem kiedyś w tej poprzedniej, tylko tak jak piszę tu nie ma płytek, a od tej starej już dawno wyrzuciłem bo nie myślałem że się kiedyś przydadzą.

Co do hasła to w styczniu było standardowe chyba Fiery1 bo wchodziłem w te ustawienia, niestety teraz jak by nie działa :/

Co do Fiery Serwer gdzie znajdę to menu?
  • Poziom 9  
    Przybyłek napisał:
    styczniu było standardowe chyba Fiery1 bo wchodziłem w te ustawienia, niestety teraz jak by nie działa :/

Fiery.1
  • Poziom 11  
    Jesteś pewien z tym przecinkiem? Bo ja znam z kropka. Ale juz wydrukowalem haslo w md5 i jest puste wiec bez plyty dvd sie nie obejdzie fiery kaput.
  • Poziom 9  
    tak kropka tam ma być , poprawiłem przepraszam :) jaka tam jest fiera ?
  • Poziom 11  
    IC-408 fierka byla bez hasla, system startuje ale nie wlacza sie oprogramowanie fiery. Trzeba by to przeinstalowac. Ale nie mam plyt:-/
  • Poziom 13  
    Przybyłek napisał:
    Co do Fiery Serwer gdzie znajdę to menu?

Albo ładujesz się na fiery przez adres IP i logujesz na kont admina , wtedy bedziesz miał opcje konfiguracji.
    Albo przez pulpit zdalny i program fiery command workstation - w tym programie tez jest konfiguracja fiery.

Tak czy siak musisz mieć sprawny system żeby cokolwiek zrobić.

A w koronach standardowo zużywa się drucik i siatka , czasem też są po prostu zasypane tonerem