Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Scenic 1 LF 2.0 16V - Tryb awaryjny

01 Lis 2019 09:26 192 5
  • Poziom 3  
    Witam grupowiczow mam problem z swoja renowka 2.0 16v zapalila sie kontrolka od elektryki diagnoza komputerem pokazala czujnik podcisnienia w korektorze dolotowym wymiana nic nie pomogla nadal jest to samo dodam jeszcze ze nie reaguje na pedal gazu ktos poratuje jeszcze jakas podpowiedzia co jej dolega
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dobry komputer diagnostyczny i sprawdzenie co widzi sterownik ECU. Potem test pompka podciśnienia z manometrem czy wartości które podaje czujnik i widzi sterownik silnika są prawidłowe. Wygląda to na problem z kabelkami niestety lubią się przecierać urywać czy jakieś zwierzątko też czasem może je przegryźć.
  • Poziom 3  
    Po nastepnej diagnozie po wymianie czujnika wyskoczyly jeszcze 2 bledy uklad 1 napiecia odniesienia 5v i czujnik polozenia pedalu chamulca jakas mala podpowiedz w sprawie tego pierwszego bledu ?
  • Poziom 3  
    Wlasnie problem polega na tym ze wszystkie wtyczki sprawdzilem i napiecie w nich jest tylko wczoraj jak wymienilem czujnik od podcisnienia na nowy to z tego co wiem to po odlaczeniu wtyczki od czujnika auto powinno zgasnac albo jakos inaczej sie zachowywac a nie dzieje sie nic a prad w wtyczce jest
  • Poziom 3  
    Wlasnie problem polega na tym ze wszystkie wtyczki sprawdzilem i napiecie w nich jest tylko wczoraj jak wymienilem czujnik od podcisnienia na nowy to z tego co wiem to po odlaczeniu wtyczki od czujnika auto powinno zgasnac albo jakos inaczej sie zachowywac a nie dzieje sie nic a prad w wtyczce jest

Dodano po 8 [godziny] 21 [minuty]:

Problem rozwiazany wezyk od zaworu odsysania par paliwa byl nieszczelny przy przepustnicy i prawdopodobnie ciagnol lewe powietrze uszczelnilem wezyk i jest ok