Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne kropki na wydruku w HP 4550

21 Wrz 2005 08:19 2257 3
 • Poziom 26  
  Mam pytanie do kogoś kto się spotkał z taką dolegliwością: na wydruku z dwuch drukarek HP 4550 widoczne są cztery malutkie kropki odpowiadające kolorom tonerów czyli czarna, niebieska, margenta i żółta.
  Co to może być, moim zdaniem to wina bębna ale mam cztery takie bębny i na każdym występują te kropki, z tym że nie na każdym bębnie w tym samym miejscu, mało tego jak wkładam jeden z bębnów do drukarki 1 to na wydruku widać jeden rządek tych kropeczek, ale gdy wkładam ten sam bęben do drukarki 2 to w niej występują dwa rządki kropeczek. Więcej bębnów niestety nie mam i nie mogę sprawdzić czy na nowym bębnie będzie to samo, może ktoś spotkał się z takim problemem i zechce się podzielić swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję.
  Przypomniało mi się jeszcze a może to być ważne, że powtażalność kropek odpowiada obwodowi bębna (co mogło by wskazywać na uszkodzenie bębna), na bębnie nie widać żadnych uszkodzeń, a kropki na wydrukach ustawione są w pionie w odległości około 1 mm od siebie i jeszcze jedna ważna rzecz bywa co prawda żadko, ale bywa tak, że kropeczek nie ma na wydruku.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Jeśli jest to drukarka laserowa to możliwe że beben został dotknięty palcem lub czymś co spowodowało mini draśnięcie na bębnie i ztego powodu te rónomiernie odległe kropki. Bębny w laserówkach są bardzo czułe ale nie jestem pewien czy to jest przyczyna (to są moje wiadomości z praktyk przy drukarkach)
 • Poziom 26  
  bębny pochodzą z różnych źródeł, jeden mam od nowości i napewno go nie uszkodziłem przez nieumyślne dotknięcie, mam parę drukarek i parę kserokopiarek i w tamtych sprzętach nie ma takiej usterki a postępuję z nimi identycznie, ale oczywiście dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Moim zdaniem to napewno bębny są uszkodzone!
  Mam takich sporo :cry:
  Czasami właśnie nie widać żadnej kropki a jednak.
  Tylko dziwne że czasami tej ropki nie widać.
  Ale jestem pewien że to wina bębna.
  Kiedyś nawet drukarka mi sama uszkadzała bębny jak za mocno domknąłem szufladę z bębnem i coś z karuzeli robiło rysy (2 bębny się zmarnowały :cry: )
  W hp5440 odstępy kropek poszczególnych kolorów są naszczęście większe niż w hp4500, chociaż nie wiem dlaczego.