Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - Losowe restarty komputera (bluescreen)

01 Lis 2019 11:04 141 4
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problemy z systemem Windows 10, co jakiś czas pojawiają się losowe restarty (bywają okresy że są co dzień, czasem nie ma ich kilka dni). Każdemu z nich towarzyszy bluescreen z tym samym kodem zatrzymania: "unexpected store exception", po takim resecie komputer sam włącza się ponownie i wszystko wraca do normy na jakiś czas aż do następnego błędu.
    Restarty dzieją się w losowych momentach, nie ważne czy włączam jakiś program czy np. przeglądam internet.
    Dane techniczne komputera:
    Płyta główna Asus h81-plus
    Procesor (był do niedawna Pentium G3420) obecnie Core i3-4130
    Pamięć ram dwie kości 4GB i 2GB
    Zasilacz Corasir VS450
    Dysk jeden talerzowy 1TB drugi SSD (Smart poniżej)
    Karta graficzna R7 260X OC
    Problemy mam wrażenie zaczęły się po którejś aktualizacji windowsa jak zmieniłem procesor (wcześniej na nowym procesorze było ok), system na bieżąco aktualizowany ale to nie pomaga.
    W załączniku zrzuty pamięci z wystąpienia błędu.
    Windows 10 - Losowe restarty komputera (bluescreen) Windows 10 - Losowe restarty komputera (bluescreen) Windows 10 - Losowe restarty komputera (bluescreen)
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Witam,
    po pierwsze jak masz bluescreena to zanotuj jego kod bledu i tego szukaj.
    Zmiana procesora przewaznie nie wychodzi na zdrowie "oknom" one tego nie lubia to nie linux ze bedzie dzialac.
    Jezeli jestes pewien ze problemy zaczely sie od zmiany procesora to byc moze brakuje fragmentow kodu dla tego procesora i okna sie gubia.
    Jezeli to wina aktaualizacji to wroc do stanu poprzedniego i sprawdz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Kody bluescreenów są w załączniku (są tam zrzuty pamięci ), no właśnie działało na nowym procesorze z tego co pamiętam przez pewien czas do czasu którejś aktualizacji i nie bardzo już da sie do niej wrócić bo instalowałem już kilka kolejnych.
    Chciałem uniknąć ponownej instalacji systemu jeśli będzie to możliwe.
    Code:
    PROCESS_NAME:  MemCompression

IO_ERROR: (NTSTATUS) 0xc0000483 -   danie nie powiod o si  z powodu krytycznego b  du sprz towego urz dzenia.

EXCEPTION_STR:  0xc0000006_c0000483

ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000006 - Instrukcja spod 0x%p odwo uje si  do adresu pami ci 0x%p.   dane dane nie zosta y umieszczone w pami ci z powodu b  dnego stanu We/Wy adresu 0x%x.

EXCEPTION_CODE_STR:  c0000006

EXCEPTION_PARAMETER3:  00000000c0000483

Code:
    MODULE_NAME: hardware_disk

IMAGE_NAME:  hardware_disk

STACK_COMMAND:  .thread ; .cxr ; kb

FAILURE_BUCKET_ID:  0x154_c0000006_c0000483_IMAGE_hardware_disk

OSPLATFORM_TYPE:  x64

OSNAME:  Windows 10

FAILURE_ID_HASH:  {d170a5ab-ac8b-0fed-3160-792217daec42}

Followup:     MachineOwner

Tyle pisze w zrzutach z pamięci, niby problem z dyskiem ale wg SMART jest wszystko ok.
    PS. Komputer dziś zresetował się już 2 raz... ten sam kod bluescreena, już nie wiem co z tym robić.
  • Poziom 15  
    Możesz przetestować dysk programem MHDD aby upewnić się czy jest zdrowy.
  • Poziom 12  
    damkon napisał:
    Możesz przetestować dysk programem MHDD aby upewnić się czy jest zdrowy.

W najbliższym czasie postaram się to zrobić. Jeszcze zaktualizuje sterowniki, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?