Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią

01 Lis 2019 12:53 216 13
  • Poziom 3  
    Posiadam komputer stacjonarny z system Windows 10 Pro x64 z procesorem intel i5 z 8GB ram. I wszedłem sobie w informacje o systemie i jest napisane takie coś:
    Zainstalowana pamięć fizyczna: 8.00GB
    Dostępna pamięć fizyczna : 4,98 GB
    Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej: 9,77 GB
    Dostępna pamięć wirtualna : 6,00 GB
    O co dokładniej chodzi z tą dostępną pamięcią fizyczną i czy jest w razie co możliwość by było tyle ile jest zainstalowane.
  • Poziom 3  
    PITERRR napisał:
    Model i specyfikacja komputera podaj. Masz dedykowana grafikę czy tylko zintegrowaną. A tu co to jest pamięć wirtualna.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Pamięć_wirtualna

Procesor i5 2400 4 rdzenie po 3.1ghz procesor karta graficzna od nvidi gtx650 2gb gddr5 Ramu 8 GB ddr3
  • Poziom 3  
    Code:
    Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią
    PITERRR napisał:
    Model płyty. Marka pamięci RAM DDRIII. Screen z programu CPU-Z zakładka - Memory - SPD - Graphics.

A model płyty to Gigabyte H61M-DS2 DVI
  • Poziom 3  
    PITERRR napisał:
    Te papięci są takie same 2x8GB Kingston?

Nie. 2 razy po 4 GB Kingston

Dodano po 1 [minuty]:

Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią
    Screen z 2 slotu
  • Poziom 3  
    krzychupar napisał:
    Uruchom narzędzie MSCONFIG (Windows + R > MSCONFIG) i przejdź do zakładki "Rozruch". W opcjach rozruchu kliknij opcje zaawansowane i po prawej stronie u góry zaznacz Maksymalna pamięć i sprawdź ile tam masz ustawione.

Tylko jest 2 razy po 4GB co daje 8GB
  • Poziom 3  
    Jak zaznaczyłem maksymalną pamięć to pojawiło mi się tyle: Problem z RAM - O co chodzi z dostępną pamięcią
  • Poziom 3  
    Wszystko gra. Zamykam temat