Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garaż blaszak drewnopodobny

01 Lis 2019 14:07 150 1
  • Poziom 11  
    Witam
    Chce postawić sobie garaż blaszany drewnopodobny z wiatą .
    Doczytałem się że miło jest przed postawieniem garażu ocieplić podłogę/posadzkę garażu.
    I tu moje pytanko:
    Czy można ocieplić podłoże styrodurem i na to ułożyć płyty chodnikowe 50x50x5 czy jednak musi on być zalany i uzbrojony siatką w posadzce ?
    Czy bloczki fundamentowe jakoś ze sobą sklejać/łączyć aby woda nie dostawała się do środka np po roztopach śniegu czy może też bez sensu te bloczki i wylać fundament choć koszt dużo większy?.

Poniżej zamieszczam jak ma wyglądać mój garaż, oraz rysunek z opisanymi warstwami jak chciałem zrobić ale zanim zacznę wole zapytać czy jest sens takiej roboty.

Garaż blaszak drewnopodobnyGaraż blaszak drewnopodobny

Garaż chcę zakupić w jednej firmie która przywiezie garaż w częściach i złoży na podłożu które przygotuję. Chciałem aby garaż powstał jeszcze do końca grudnia, choć trochę kosztuje taki gotowiec i rozmyślam czy może nie zbudować garażu samemu choć trochę mi to zajmie czasu ale może dużo zaoszczędzę. Tylko jest jeden problem nie mam czym pospawać profili więc cała rama garażu była by z drewna do tego nie do końca może być to przymocowane do ziemi tak aby nie płacić podatku.
  • Poziom 13  
    Sens żaden. Chyba, ża garaż będzie ogrzewany. Inaczej wyizolujesz posadzkę ale od ziemi która ma raczej stałą temperaturę i w zimę oddaje cieplo do otoczenia a w lato chłodzi.