Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Kompresor 100L do malowania auta, jaki kupić ?

01 Lis 2019 15:49 432 8
  • Poziom 5  
    Witam, przymierzam się do kupna kompresora 100L . Kompresor do pomalowania auta, klucza pneumatycznego i do celów garażowych . Tylko jaki kupić ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Do malowania i obsługi narzędzi pneumatycznych wystarczy ciśnienie około 6bar ale jest potrzeba tego ciśnienia dużo i stale więc 100L zbiornik na pewno nie wystarczy. Minimum to 200L na minutę wydajność a zbiornik 250L a do piaskarki to dalej mało.
  • Poziom 5  
    migmig85 napisał:
    Do malowania i obsługi narzędzi pneumatycznych wystarczy ciśnienie około 6bar ale jest potrzeba tego ciśnienia dużo i stale więc 100L zbiornik na pewno nie wystarczy. Minimum to 200L na minutę wydajność a zbiornik 250L a do piaskarki to dalej mało.

To dziwne co piszesz bo z tego co się orientuję to kompresor o poj 100L da sobie radę z pomalowaniem auta . Do piaskarki oczywiście będzie za słaby, a z czasem chcę dokupić drugi zbiornik.
  • Poziom 25  
    mevido napisał:
    To dziwne co piszesz bo z tego co się orientuję to kompresor o poj 100L da sobie radę z pomalowaniem auta .
    To kup i zdaj relację bo ja mam 250 i wydajność 200L na min oczywiście siła 430V i to jest mało. Chyba że masz na myśli kompresor śrubowy to takowego nie mam więc się nie wypowiadam .
  • Poziom 42  
    migmig85 napisał:

Do piaskarki zbiornik jest praktycznie niepotrzebny. Tylko wydajność.
    Wydajną pompą z małym zbiornikiem pomalujesz tira za to małą pompą nawet błotnika nie popaciasz.
  • Poziom 22  
    mevido napisał:
    To dziwne co piszesz bo z tego co się orientuję to kompresor o poj 100L da sobie radę z pomalowaniem auta

Malowałem przy użyciu kompresora 100L, specjalnie kupiłem pistolet, który potrzebował mało powietrza. Ledwo starczało na jeden element w osobówce, na błotnik jeszcze było ok, ale na maskę czy zderzak już ciężko.
  • Poziom 42  
    100L to tylko pojemność butli. Dobra pompa do amatorskich zastosowań to min 300l/min. Nie wierzę żeby przy malowaniu się powietrze skończyło
  • Poziom 22  
    kortyleski napisał:
    100L to tylko pojemność butli. Dobra pompa do amatorskich zastosowań to min 300l/min. Nie wierzę żeby przy malowaniu się powietrze skończyło

Ten miał 330 L/min teoretycznie i nie dawał rady. Firma niby dobra, był prawie nowy. Zanim wziąłem się za malowanie samochodu, troche poczytałem po forach i sprawdziło się to co ludzie pisali, do malowania potrzebny jest mocny kompresor.
  • Poziom 42  
    Sugerowane ciśnienie pracy 2.0 bar

Zapotrzebowanie sprężonego powietrza 300 L/min

To dla jednego z lepszych pistoletów na rynku (devilbis)

Przy stulitrowej butli nabitej do 8 bar sprężarka włączy się tylko po to aby dobić powietrze. Nigdy go nie zabraknie, nawet przy ciągłym malowaniu.

https://allegro.pl/oferta/kompresor-sprezarka-100l-499l-min-230v-jager-wr-7780743129
    takim kompresorem już można piaskować, a pistolet lakierniczy na luzie ogarnie