Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWT11276ELS - śruba koła pasowego nie da się odkręcić

01 Lis 2019 17:53 201 9
  • Poziom 7  
    Strona bierna śruba łożyska odkręcona, strona czynna śruba kręci się wkoło, nawet młotek nie pomaga. Jak to odkręcić żeby zdjąć koło i wymienić łożysko?
  • Specjalista AGD
    Jerzy R. napisał:
    strona czynna śruba kręci się wkoło
    Razem z kołem pasowym?
  • Poziom 7  
    Koło pasowe stoi, bęben stoi, a śruba kręci się na początku był duży opór, po kilku obrotach jest trochę mniejszy, ale śruba się nie odkręca.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zerwany gwint. Odkręcałeś w lewo?
    Sprawdź jeszcze czy koło pasowe da się obrócić przy zablokowanym bębnie.
  • Poziom 7  
    Przy odkręcaniu strony biernej był odczuwalny "strzał" i śruba puściła, przy czynnej nic takiego nie było odczuwalne. Zrobiłem z 5 obrotów i mam wrażenie jak by kręciła się razem wałkiem, a opór jest ciut mniejszy niż na początku. Próbowałem klucz młotkiem stukać, ale bez zmian. Tak w lewo, a koła pasowego przy zablokowany bębnie nie sprawdziłem, ale pralkę zmontowałem i właśnie robię pranie, na razie jest ok, co prawda jeszcze nie wirowała.
    Edit:
    Pralka już wirowała (1200) i pracuje rewelacyjnie cicho, strona czynna wolniej się zużywa? Jeżeli stronę czynną odkręca się w prawo i zerwałem gwint to czy da radę coś z tym zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Stronę czynną odkręca się w lewo.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Gobro napisał:
    Stronę czynną odkręca się w lewo.
    Śruby z obu stron odkręca się w lewo.
  • Poziom 7  
    Mam pomysł, skoro śruba kręci się z wałkiem (nie wiem jaka jest budowa i czy to w ogóle możliwe) to może jakieś rozparcie wewnątrz bębna zblokowało by wałek, ewentualnie może jakiś klucz pneumatyczny ale elektryczny (nie wiem czy taki klucz istnieje) żeby to udarowo odkręcić?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Skoro chwilowo działa znaczy ze uszczelniacz i łożyska są całe z tej strony. Jeśli kolo pasowe nie ma luzu i śruba trzyma to zostawił jeśli była by to moja pralka. Jeśli klienta to odkręcić ewentualnie odciąć nagwintowac na nowo. Lub wymienić oś bębna jeśli jest w sprzedaży.
  • Poziom 7  
    Dzisiaj sprawdziłem czy koło pasowe da się obrócić przy zablokowanym bębnie.
    Na szczęście nie, a więc zerwany gwint. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Temat zamykam.

Dodano po 2 [minuty]:

Na razie zostawiam w spokoju stronę czynną.