Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI X99S GAMING 9 AC - DDR4 dual 2x16

01 Lis 2019 21:48 111 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie podsiadam płytę główną jak w linku poniżej zakupiłem ją okazyjnie chcę ją rozbudować o pamięć ram bo ma już ona procesor i75820k i na płycie jest aż 8 slotów dimm na pamięć a [specyfikacja mówi że okey] i nie wiem czy w dualu będą poprawnie chodziły nie chce popełnić gafy i odsyłać do sklepu z powrotem nie wiem czy nie muszę kupić 4 x po 8 czy te 2x po 16 bedzie równie ok. Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam elektrodziarzy.

płyta główna :
    Motherboard/X99S-GAMING-9-AC
    pamięci do zakupu:
    Corsair-DDR4-Vengeance-RGB-Pro-2x16GB-3200-Geheugenmodule
  • Poziom 22  
    Witam
    Ze specyfikacji płyty wynika że bez problemu pamięci 2x16 zadziałają w dualu więc nie musi to być 4x8 w opcji quad channel.
    Pozdrawiam
  • Red. Komputery FAQ
    Jak chcesz osiągnąć pełną przepustowość pamięci to potrzebne będą 4 kości. Ogólnie różnica w wydajności między dual channel a quad channel jest bardzo mała, a kości 4GB DDR4 nie mają za wiele sensu.

Możesz sprawdzić na stronie producenta płyty czy pamięci które chcesz kupić są na liście obsługiwanych. W większości przypadków nie ma tam za wielu pamięci, więc jak by tych akurat nie było to przekonasz się czy ruszą dopiero po zakupie. Zajrzyj do instrukcji płyty w które dokładnie sloty trzeba włożyć pamięci w konfiguracji dwóch kości. Jest to o tyle ważne, że zazwyczaj nie są to dwa pierwsze sloty, czy slot 1 i 3 po prawej stronie CPU tylko zazwyczaj jest to slot 2 i 4 ale to też zależy od danej płyty.