Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja)

01 Lis 2019 22:19 411 10
  • Poziom 9  
    Cześć!

Jeśli to nieodpowiednie miejsce to proszę o pokierowanie gdzie pisać. Posiadam radioodbiornik Telefunken 876 WKA. Produkcja 1938/39.
    Radio na pewno ma przepalone lampy. Nie wiem czy to tylko tyle ale wiem, że działało gdy lampy były sprawne. Do tego wymaga przeglądu, czyszczenia w środku i renowacji na zewnątrz ( drewniana obudowa, grill, etc.). Na stronie telefunkena rekomendują serwis w USA. Dzwoniłem dziś do nich i mogą się podjąć(na stronie widać, że robią rzeczy niemożliwe). Natomiast boję wysyłać się radia za ocean - ryzyko zniszczenia, zaginięcią, itp. Poza tym koszty - wycena 95$, koszty renowacji i naprawy około 600$ ( bardzo około bo właściciel powiedział, że wszystko będzie wiedzieć na miejscu, co oczywiste). No i czas oczekiwania 2-4 miesiące(ale to akurat dobra wiadomość..). No i mają dobry dostęp do oryginalnych części.
    Pytanie - czy możecie polecić serwis w Polsce, który naprawi, jest profesjonalny, cieszy się dobrą reputacją i użyje oryginalnych części?

Pozdrawiam.

ps. serwis w USA (https://www.everythingradio.com/)
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Herer napisał:

Radio na pewno ma przepalone lampy.

Skąd taka informacja? Akurat lampy zastosowane w tym odbiorniku praktycznie nigdy się nie przepalają, w każdym razie jest to bardzo mało prawdopodobne.

Herer napisał:

No i mają dobry dostęp do oryginalnych części. ]

W USA mają bardzo dobry dostęp do oryginalnych cześci? Z niemieckiego Telefunkena? Zastanów się trochę...
    Herer napisał:

Pytanie - czy możecie polecić serwis w Polsce, który naprawi, jest profesjonalny, cieszy się dobrą reputacją i użyje oryginalnych części?

Raczej żaden serwis nie użyje oryginalnych cześci, bo oryginalne cześci, nawet jeśli nigdy nieużywane, mogą nie nadawać się do pracy w newralgicznych miejscach układu i trzeba je będzie regenerować, a serwisy raczej tego nie robią. Pytanie jest zasadnicze, czy najbardziej zależy Ci na maksymalnej oryginalności (sentyment itp.) czy na sprawności z wyglądem jak oryginalne z wewnatrz poukrywanymi współczesnymi elementami? Mógłbym się podjąć naprawy samej elektroniki (o ile chassis nie jest całe pordzewiałe), ale to trochę potrwa no i musiałbyś dostarczyć do Łodzi. Natomiast osobiście stanowczo odradzam wszelakie serwisy w USA oraz wszystkich naprawiaczy stosujących szkołę USA przy renowacji. No chyba, że chcesz mieć pięknie odpicowane radio naszpikowane poukrywanymi (lub nie) współczesnymi kolorowymi elementami, powymienianymi wszystkimi przewodami oraz poprawkami fabryki (np. lakierowanie membrany głośnika super szprejem marki XXX specjalnie do głośników, "na wszelki wypadek" nawet gdy jest doskonale zachowana). Tam się w ten sposób przeprowadza "renowację".
  • Poziom 9  
    OTLamp dziękuję za odpowiedź.
    Co do lamp - nie mogę na 100% powiedzieć, tak lampy przepalone. To od lat mi mówiono, że radio nie działa a najbardziej newralgicznym elementem są lampy.
    Co do części - rozmawiałem z właścicielem tego punktu w USA i powiedział, że dostęp mają. Poza tym, mój pierwszy ruch w poszukiwaniach to była strona Telefunkena gdzie chciałem się skontaktować i zapytać gdzie, kto, jak z częściami. Zatem, skoro jest to oficjalnie polecany punkt na stronie producenta to mimo wszystko, mogę mieć większe zaufanie. A poza tym, zastanów się, skąd Ci wszyscy amerykanie mają dostęp do oryginalnych niemieckich części do swoich mercedesów, audi,.. ;)

OTLamp napisał:
    Pytanie jest zasadnicze, czy najbardziej zależy Ci na maksymalnej oryginalności (sentyment itp.) czy na sprawności z wyglądem jak oryginalne z wewnatrz poukrywanymi współczesnymi elementami?

Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest sentyment. To jest pamiątka i zależy mi na oryginalności. Zakładam, że pewne elementy elektroniki muszą zostać wymienione ale mam czas i jeśli trzeba poszukać i poszperać po giełdach w PL, czy DE to zrobię to. Nawet wyjazd do DE nie stanowi problemu(jeśli będę wiedział gdzie i co kupić). Oczywiście chcę żeby oprócz pamiątki i mebla, radio zagrało :)

OTLamp napisał:
    Natomiast osobiście stanowczo odradzam wszelakie serwisy w USA oraz wszystkich naprawiaczy stosujących szkołę USA przy renowacji. No chyba, że chcesz mieć pięknie odpicowane radio naszpikowane poukrywanymi (lub nie) współczesnymi kolorowymi elementami, powymienianymi wszystkimi przewodami oraz poprawkami fabryki (np. lakierowanie membrany głośnika super szprejem marki XXX specjalnie do głośników, "na wszelki wypadek" nawet gdy jest doskonale zachowana). Tam się w ten sposób przeprowadza "renowację".

Tego się obawiam, nie mając wpływu na to kto i co robi w sprzęcie. Oglądałem filmiki z napraw sprzętu w ich serwisie i przeraziłem się gdy pokazali radio walizkowe ubrudzone i wyszykowali właścicielowi lalkę Barbie. W rozmowie powiedziałem właścicielowi, że na czymś takim mi absolutnie nie zależy. Radio stało w komórce, koty na tym siedziały i to trzeba doczyścić ale szlifowanie i malowanie spowoduje, że dostanę z powrotem inne radio. Tego nie chcę. Ma być przegląd, naprawa i wyczyszczone.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Herer napisał:
    OTLamp dziękuję za odpowiedź.
    Co do lamp - nie mogę na 100% powiedzieć, tak lampy przepalone. To od lat mi mówiono, że radio nie działa a najbardziej newralgicznym elementem są lampy.

Lampy stanowią tu najmniejszy problem, są łatwo dostępne. Wyjątkiem jest oko magiczne AM2 - jeśli ma być nowe, będzie kosztowało co najmniej 50 euro.

Herer napisał:

Co do części - rozmawiałem z właścicielem tego punktu w USA i powiedział, że dostęp mają.

Pewnie, że mają, kupią na ebay.de a Ty za wszystko zapłacisz :)

Herer napisał:

Poza tym, mój pierwszy ruch w poszukiwaniach to była strona Telefunkena gdzie chciałem się skontaktować i zapytać gdzie, kto, jak z częściami. Zatem, skoro jest to oficjalnie polecany punkt na stronie producenta to mimo wszystko, mogę mieć większe zaufanie.

Firma Telefunken to od dawna nie istnieje, zostały tylko prawa do marki, które ktoś tam sobie kupił i klepie mikrofony, branduje smartfony i telewizory plazmowe.

OTLamp napisał:
    Zakładam, że pewne elementy elektroniki muszą zostać wymienione ale mam czas i jeśli trzeba poszukać i poszperać po giełdach w PL, czy DE to zrobię to. Nawet wyjazd do DE nie stanowi problemu(jeśli będę wiedział gdzie i co kupić). Oczywiście chcę żeby oprócz pamiątki i mebla, radio zagrało :)

Akurat w tym przypadku nie ma problemu, nawet w Polsce, bo bardzo łatwo dostępny jest model z normalną skrzynką - 876WK - to typowa "cegła" z końca lat 30. Najlepiej będzie, jeśli zamieścisz tu wyraźne zdjęcia posiadanego egzemplarza, z zewnątrz i przede wszystkim wewnątrz.
  • Poziom 9  
    OTLamp napisał:
    Lampy stanowią tu najmniejszy problem, są łatwo dostępne. Wyjątkiem jest oko magiczne AM2 - jeśli ma być nowe, będzie kosztowało co najmniej 50 euro.

Mówimy oczywiście o oryginałach? Nie wiem, to musi obejrzeć fachman.

OTLamp napisał:
    Pewnie, że mają, kupią na ebay.de a Ty za wszystko zapłacisz

Wysyłanie do USA już sobie wybiłem z głowy. Przeraża mnie wysyłka tak daleko i brak wpływu na to co robią. 2-4 miesiące pracy to trochę długo. Po co przekombinować?

OTLamp napisał:
    Firma Telefunken to od dawna nie istnieje, zostały tylko prawa do marki, które ktoś tam sobie kupił i klepie mikrofony, branduje smartfony i telewizory plazmowe.

Widziałem. Ale jeśli tak jest to jest to wprowadzające w błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi.
    Ten model 876 WK jest bardzo ładny. I można taki kupić w pełni oryginał?

Więc trzeba szukać fachmana w Polsce. Pytanie też o obudowę, może jest możliwość zakupu oryginalnych części obudowy takich jak grill, podszewki. Kratka jest w złym stanie. Może da się to przywrócić do w miarę normalnego stanu. Więc poszukuję osoby która zdiagnozuje, naprawi oraz gdzie szukać dostępu do części obudowy.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Herer napisał:

Mówimy oczywiście o oryginałach?

Oczywiście, oryginalne Telefunkena z końca lat 30. To bardzo typowe lampy.

Herer napisał:

Nie wiem czy od razu da się kupić oryginał (bo dla mnie akurat to brzydactwo, więc zbytnio nie oglądam :twisted: ), ale chodzą takie w zależności od stanu po 100-300 zł, więc jak komuś bardzo zależy może sobie nawet złożyć jeden w pełni oryginalny z trzech sztuk. Natomiast unikatowość Twojego egzemplarza polega głównie na innej skrzynce - ta wersja jest znacznie rzadsza.
    Herer napisał:

Więc trzeba szukać fachmana w Polsce. Pytanie też o obudowę, może jest możliwość zakupu oryginalnych części obudowy takich jak grill, podszewki. Kratka jest w złym stanie. Może da się to przywrócić do w miarę normalnego stanu. Więc poszukuję osoby która zdiagnozuje, naprawi oraz gdzie szukać dostępu do części obudowy.

Jak wspomniałem wcześniej, wrzuć wyraźne foty to może sam się zgłosi.
  • Poziom 9  
    Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja) Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja) Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja) Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja) Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja) Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja)

Dodano po 2 [minuty]:

I nie spotkałem się z obudową frontową w kolorze czarnym. Wszystkie które widziałem w Internecie miały ten sam kolor drewna.
  • Poziom 15  
    Z całego serca polecam pracownię kolegi Włodka.

radiolampowe.pl

Zajmie się i wnętrzem i obudową. Fachowo solidnie i oryginalnie.

Można zerknąć i tu Link

Pozdrawiam,

Wojciech
  • Poziom 35  
    Herer napisał:

Moim zdaniem ładniejszy, w doskonałym oryginalnym stanie Telefunken 876 WK został niedawno sprzedany na ebay.de za zaledwie 200 EUR.

Telefunken Röhrenradio aus Nachlass erster Hand, gekauft 1940 , seit 30 Jahren in Sammlung.
    Radio stand bis dahin trocken und zugedeckt in der Erstbesitzer-Wohnung,
    optisch sehr schön erhaltenes Edelholzgehäuse.
    Augenscheinlich komplett original und unverbastelt, eine Zeitkapsel
    Ich habe das Radio nicht angesteckt, da es schon zu lange nicht mehr verwendet wurde.
    Freue mich wenn es in neue Sammlerhände kommt

Telefunken 876 WKA - Serwis w Polsce - Telefunken( lampy, renowacja)
  • Poziom 9  
    Świetny i w bardzo dobrym stanie.