Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes C220 (model 202, r. prod. 2000) - Światła migają, do tego nie odpala.

PHPiotr 02 Nov 2019 10:41 777 6
Texa Poland
 • #1
  PHPiotr
  Level 6  
  Mam problem z Mercedesem C220 (model 202, rocznik 2000, VIN: WDB2021931F978315). Ostatnio zauważyłem, że jak na kluczyku nacisnę symbol zamykania (kłódka), po kilku minutach światła zaczynały migać, jakby alarm się włączał (tylko bez dźwięku alarmowego, same światła). Gdy na kluczyku nacisnąłem otwieranie, to miganie ustawało. Potem gdy znowu zamykałem, migało ponownie po jakimś czasie. Następnego dnia nie umiałem odpalić, bo akumulator już był słaby od tego migania. Naładowałem akumulator, odpalił, ale potem znowu było miganie świateł po zamknięciu. Przedwczoraj znowu ładowałem akumulator, ale gdy wczoraj próbowałem odpalić, to nie było w ogóle dźwięku odpalania, tylko "pyknięcie". Ze szwagrem zlokalizowaliśmy że "pyka" z przodu pod maską, po lewej stronie (patrząc od przodu samochodu). Sprawdziliśmy bezpieczniki i są OK (sprawdzaliśmy i po lewej i po prawej stronie pod maską z przodu). Szwagier wspominał, że kiedyś mieli roboczego starego mercedesa i tam był podobny problem (jeśli chodzi o odpalanie, nie o miganie świateł), i że wtedy wymieniali jakiś starter jak "pykało" zamiast odpalać.
  Reasumując auto nie odpala, a jak się naciśnie zamykanie na kluczyku, to migają światła od razu.

  Jeszcze raz ładowałem wczoraj akumulator, tak żeby mieć pewność, że nie odpala nie przez słaby akumulator. I faktycznie, nie odpala nawet z naładowanym akumulatorem. Zostawiłem otwarte auto i na razie światła nie migają.

  Oto podstawowe dane auta po wklejeniu VINu na jednej z VINiarek (nie ma nic o alarmie, ale jest fabryczny)

  Mercedes C220 (model 202, r. prod. 2000) - Światła migają, do tego nie odpala.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jak dla mnie sposób postępowania jest prosty:
  - podajesz numer VIN i ktoś sprawdzi, czy masz fabryczny alarm (albo robisz to sam na jakiejś dostępnej on-line VIN-iarce)
  - jeżeli alarm fabryczny jest, to podpinamy auto do komputera diagnostycznego i sprawdzamy, co jest przyczyną załączania. Alarm fabryczny jest diagnozowalny i ma pamięć załączeń.
  To, że syrena nie wyje jest proste do wytłumaczenia: syrenki są mało odporne na wilgoć i do tego zazwyczaj zamontowane w miejscu, gdzie jest jej sporo. Po tylu latach już jest na pewno po niej.
  Swoją drogą to mógłbyś napisać co to za auto - ani rocznika, ani modelu. C-klasa jest w produkcji prawie trzydzieści lat (aktualnie chyba czwarty model) a ty walniesz C220 i domyślajcie się narody :|
  W Mercedesie model to pierwsze trzy cyfry za pierwszymi trzema literami w numerze nadwozia - czyli np. WDB202..... to model 202
  W twoim przypadku to będzie najprawdopodobniej model 202 lub 203.
 • Texa Poland
 • #3
  PHPiotr
  Level 6  
  Witam i dziękuję za sugestie. Dodałem więcej informacji na temat auta. A jeśli chodzi o to, że nie odpala, to co Pan myśli lub sugeruje, co by to mogło być?
 • Helpful post
  #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Na początek może ten VIN podaj.
 • Helpful post
  #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  PHPiotr wrote:
  VIN dodany.

  Jesteś wyjątkowo chętny do współpracy - to wciąż niestety takie rzadkie...
  Ale to oczywiście jak najbardziej OK :D
  No więc auto ma kod 551 - to własnie alarm fabryczny. Co więcej w 2002 roku własciciel auta zgłaszał problem z należącym do alarmu czujnikiem ochrony wnętrza na podczerwień. Może tam znowu jest problem? Na odległość nic więcej nie mogę pomóc - tak jak napisałem wcześniej najoptymalniej byłoby w tej sytuacji podpiąć auto do komputera i przetrzepać pamięć alarmu. O jego usunięciu lub zdezaktywowaniu raczej nie myśl - jest dosyć mocno "wpięty" w sieć CAN auta.
  Możesz jeszcze zajrzeć tutaj:
  http://www.w202.pl/
  Może chłopaki na coś wpadną.

  EDIT
  Tu masz trochę bogatszą VIN-iarkę:
  https://www.ilcats.ru/mercedes/
  Po prawej na górze wybierasz język, po lewej wpisujesz VIN, klikasz "VIN search", potem "Option list"
 • #7
  PHPiotr
  Level 6  
  Ostatecznie auto odjechało na lawecie do elektryków, gdzie - jak mi to opisano - stwierdzono, że problem jest z immobilizerem i alarmem, co powoduje, że odcięta jest możliwość odpalenia auta.
  Podobno coś tam było już lutowane przy komputerze auta i elektrycy nie chcieli w tym grzebać, dlatego z allegro kupili jakąś część, czy sterownik. Podobno. Czyli coś zostało wymienione w komputerze, natomiast same w sobie immobilizer i alarm zostały odłączone. Koszt 600 zł.