Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP T500W - Zacięcie papieru, błąd 35.

02 Lis 2019 12:15 210 9
  • Poziom 31  
    Witam!
    Jak w temacie, mam drukarkę Brother DCP T500W. Drukarka przy próbie wydruku, pokazuje błąd 35 i informuje o zaciętym papierze.
    Rozebrałem drukarkę, ale nigdzie nie widzę, żadnego paproszka, ani resztek papieru.
    Może ktoś ma jakieś sugestie?
    Z góry dziękuję.
  • Spec od drukarek
    Najczęściej jest to błąd pozycjonowania głowicy.
    Do sprawdzenia enkodery (pasek przezroczysty i kółko po prawej stronie) oraz czujnik na głowicy.
    Film poglądowy o czujniku na głowicy :

Link
  • Poziom 31  
    Jak rozumiem, kółko i pasek mają określoną pozycję?
  • Spec od drukarek
    Mają na sobie znaki, jeśli są zachlapane atramentem to karetka wariuje :)
  • Poziom 20  
    Do umycia enkodery. Ja stosuję delilatny płyn do szyb. Rozbieram drukarkę, zdejmuję enkodery i przecieram je dokładnie. Jak to nie pomaga wymieniam enkodery + elektronikę na głowicy. Zazwyczaj mam coś na podmiankę, więc nie mam problemu ze znalezieniem usterki.
  • Poziom 31  
    Jak dobrze zrozumiałem, za Waszymi wskazówkami, muszę zdjąć ten pasek - enkoder. Czy może być on założony? W jakiej pozycji powinna być głowica? Czy oprócz paska muszę wyczyścić coś jeszcze? Czy do czyszczenia lepiej użyć izopropanolu czy jakiegoś innego płynu np do okien? Czy enkoder muszę później wytrzeć ściereczką bezpyłową?
    Czy po tym wszystkim, trzeba wejść w menu serwisowe i coś zresetować?
  • Poziom 20  
    Obojętnie w jakim miejscu jest głowica - tak abyś poradził sobie ze zdemontowaniem enkodera. Ja proponuję płyn do szyb, ew. woda z mydłem do umycia paska enkodera (nic agresywnego, żeby nie zetrzeć kratek na enkoderze). Jeżeli masz rozebraną drukarkę to warto zdjąć górną pokrywę głowicy (te czarne wieko) i odpiąć elektronikę głowicy. Zobaczysz czujnik enkodera, który warto również wyczyścić. Do tego możesz użyć izopropanolu. Poskładaj i sprawdź czy jest poprawa. Możesz spróbować jeszcze podobnego zabiegu z enkoderem kołowym (ten po lewej stronie na głównym wałku). Jeżeli nie to elektronika z czujnikiem znad głowicy prawdopodobnie jest do wymiany.
  • Poziom 31  
    Brother DCP T500W - Zacięcie papieru, błąd 35.

Obejrzałem kółeczko, było czyste. Wuczyściłem dwie taśmy, bo obie były brudne. Złożyłem do kupy i działa. Trochę się boje tego czujnika enkodera, nie wiem jak go zdjąć i nie chce uszkodzić. Czy jego czyszczenie jest konieczne skoro teraz wszystko działa?
  • Spec od drukarek
    Nie nie.
    Nie ruszaj jak działa.
    Gdyby coś było nie tak to by nie ruszyła 😉