Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS21DDSV - dźwignia kostkarki

02 Lis 2019 12:49 507 2
 • Poziom 3  
  Witam

  Problem w lodówce, w dozowniku lodu, po naciśnięciu dźwigni lód wpada do szklanki wszystko ok, ale potem klapka od lodu pozostaje otwarta (muszę rozebrać i ręcznie odblokować dźwignię). Rozebrałem i odłączyłem ta dźwignię ( na rysunku zaznaczona na czerwono) od elektrozaworu. Elektrozawór jest dalej podłączony. Na razie wszystko działa ok. Moje pytanie czym to będzie skutkowało, odłączenie tej dźwigni?
  Lodówka Samsung RS21DDSV - dźwignia kostkarki20191102_1..938.jpg Download (1.55 MB)
 • Poziom 3  
  Może źle to opisałem, chodzi o to, że po odłączeniu tej dźwigni dalej wszystko pracuje bez zmian. Woda się nalewa do foremek, lód się produkuje, podajnik
  (ślimak) podaje lód, wszystko gra. Jakie jest zadanie tej dźwigienki, uruchamiającej elektrozawór, skoro po jej odłączeniu wszystko działa dalej OK. Dźwignia działa wtedy kiedy uruchamiam podajnik lodu.

  Proszę kogoś o wyjaśnienie.
  Dzięki Bardzo
 • Poziom 1  
  Mam podobny, problem, wróciłem z urlopu i chyba klapka przymarzła i przy pierwszym uruchomieniu przez córkę coś mogło się stać z klapką i teraz po naciśnięciu na dźwignię klapka wciąż się nie otwiera. Nie wiem jak się tam dostać do tej klapki w drzwiach, żadnych wkrętów nie widać. Czy trzeba całą izolację z drzwi ściągać? Od przodu to raczej wątpię by można było się dostać do tej klapki i jej mechanizmu od strony panelu dotykowego. Mogę jakieś porady dostać?