Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt w32/194j-gb-1hbkup- - Wyłącza się po kilku sekundach

02 Lis 2019 13:03 312 5
 • Poziom 14  
  Telewizor po włączeniu reaguje prawidłowo. Po włączeniu dioda zmienia się z czerwonej na niebieską po kilku sekundach następuje błysk podświetlenia następnie tv się wyłącza i zmienia się dioda na czerwoną. Napięcia przetwornicy MP118T zmierzone i są prawidłowe. Jako że miałem podobne usterki z innym tv padło podejrzenie na diody podświetlenia . Rozebrałem matrycę . Wszystkie diody okazały sìę sprawne . Przyjżałem się taśmie matrycy i dostrzegłem w jednym miejscu przypalenie . Podłaczyłem wszystko oprócz taśm matrycy i tv staruje i podświetlenie działa cały czas. Telewizor się nie wyłącza. Czy to upalenie można naprawić łącząc ścieżki omijając upalone miejsce. A może w tym miejscu był jakiś element ?
  Matryca Lta320hf05.
  Na zdjęciach miejsce uszkodzenia taśmy matrycy.
  Zwracam się z zapytaniem czy w widocznym i zaznaczonym miejscu mogę założyć zworkę ?
 • Poziom 35  
  pico1 napisał:
  Czy to upalenie można naprawić


  Tak, ale trzeba się zastanowić co spowodowało spalenie oryginału.
 • Poziom 14  
  Fakt coś doprowadziło do tego stanu. Fajnie żeby to był tylko słaby kontakt zimny lut czy coś w tym rodzaju dobrowadził do przegrzania tego miejsca. Szukałem zdjęć tasmy tej matrycy ale z marnym rezultatem. Wydaje mi się że w tym miejscu żadnego elementu nie było . Zastananawiam się czy mogę dać tam mostek tak jak zaznaczyłem ?
 • Poziom 35  
  pico1 napisał:
  znalazłem jeszcze jedno miejsce . Tym razem jest to upalenie ścieżek na samej taśmie.

  Na 1st zdjęciu tego nie było?
 • Poziom 14  
  Pierwsze zdjęcie to upalone miejsce na płytce . Jak się przybliży zdjecie to co jest na taśmie to kurz A teraz to drugie upalenie jest na nastepnej tasmie w prawo. To następny punkt gdzie łączy się płytka z panelem -szkłem