Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie 43 cale - LG vs. Philips a może coś innego?

02 Lis 2019 18:54 288 4
  • Poziom 1  
    Witam, z powodu awarii poprzedniego TV(LG, 42 cale) jest zmuszony kupić nowy. Nie chcę wydać zbyt dużo, ale też nie oczekuję od telewizora cudów. Obraz ma być taki, żeby przy oglądaniu z DVB-T czy okazyjnie z DVD/dysku w oczy nie kłuło. Dzwięk podobnie.

I teraz pytanie: znalazłem dwa tanie modele(oba da się kupić za ok. 1000zł), które wydają się być wystarczające do moich potrzeb:
    - Philips 43PFT5503
    - LG 43LK5100

Czy któryś z nich polecilibyście bardziej ewentualnie odradzili? A może pomyśleć nad innym, bo warto dopłacić? Zastanawiam się też, czy kupować od razu, czy jednak poczekać do końca listopada na ciekawe promocje wyższych modeli i upolować w tych cenach.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    W tej cenie w praktyce obraz jest identyczny. Takie same wady.
    Ja raczej bym poszedł w LG. Do DVB-T całkiem ok.
  • Poziom 33  
    Witam. Pozwolę sobie napisać w tym temacie, ponieważ mam podobny "problem". Otóż potrzebuję telewizora około 40 cali do DVB-T. Moje wymagania to: rozmiar 40-43, bez smart, trwałość (powinien służyć chociaż 10 lat), DVB_T 2 (to już mają chyba wszystkie) cena do 1500zł. Biorę pod uwagę PHILIPS LED 43PFT4112 (najtańszy 43 cale) poprzez LG 43LK5100, SHARP LED LC-48CFE4042E (większy ekran za umiarkowaną cenę), aż po SHARP LED LC-49CFE4042, który jest najdroższy z nich wszystkich. Przypuszczam, że jakość obrazu będzie w nich wszystkich podobna, więc który wybrać ze względu na trwałość i awaryjność?
  • Moderator RTV Co kupić
    Grzegorz_madera napisał:
    więc który wybrać ze względu na trwałość i awaryjność?

Nie da się tego określić. Dziś telewizory są w sprzedaży rok, maksymalnie 2 lata.
    Tak więc trwalość/awaryjność jest niemożliwa do zbadania... Poza tym brak jakichkolwiek danych od producentów/seriwisów.
  • Poziom 14  
    Grzegorz_madera napisał:
    Witam. Pozwolę sobie napisać w tym temacie, ponieważ mam podobny "problem". Otóż potrzebuję telewizora około 40 cali do DVB-T. Moje wymagania to: rozmiar 40-43, bez smart, trwałość (powinien służyć chociaż 10 lat), DVB_T 2 (to już mają chyba wszystkie) cena do 1500zł. Biorę pod uwagę PHILIPS LED 43PFT4112 (najtańszy 43 cale) poprzez LG 43LK5100, SHARP LED LC-48CFE4042E (większy ekran za umiarkowaną cenę), aż po SHARP LED LC-49CFE4042, który jest najdroższy z nich wszystkich. Przypuszczam, że jakość obrazu będzie w nich wszystkich podobna, więc który wybrać ze względu na trwałość i awaryjność?

Może mój rozwiązany wątek pomoże? - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3622503.html
    Sony KDL40-we660 na rynku od prawie 3 lat więc opinie na jego temat chyba coś mówią o trwałości.