Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałająca pamięć ram

02 Lis 2019 19:34 216 8
  • Poziom 3  
    Dokupiłem nową pamięć ram DDR3 i po jej założeniu nie działa monitor. Gdy ją usuwam a pozostawiam 2 stare kości wszystko działa ok. Czym jest to spowodowane? Uszkodzona pamięć czy coś innego?

Mój PC
    Procesor AMD FX 6350
    Grafika Gigabyte gtx 1050
    Ram Adata DDR3 1333(9) 4GX16 U-DIMM 4GB
    Patriot PC3-10666 CL9 2GB
    Nowa zakupiona to: Goodram GR1333D364L9/8G 8GB
  • Poziom 25  
    Czy pisząc "po jej założeniu" masz na myśli że montujesz ją samą czy ze starymi pamięciami? (podłącz ją samą) Co to znaczy nie działa monitor? według mnie to niemożliwe, bardziej to nie włącza się komputer.
  • Poziom 3  
    Próbowałem zarówno samą jak i z innymi i w obydwóch przypadkach nie działa. Komputer się załącza a przynajmniej wentylator od procesora się zaczyna kręcic a na monitorze wyskakuje brak sygnału
  • Poziom 23  
    Czyli wygląda na to, że Twoja płyta główna nie wykrywa pamięci, lub nie jest wstanie ustawić wymaganego napięcia.
    Tak to wygląda w teorii.

W praktyce ja miałem taki przypadek u siebie z pamięciami DDR4. Włożyłem zestaw, włączyłem -objaw identyczny.
    Reset BIOSu, nie pomógł - zatem wyłączyłem komputer całkowicie od prądu, wyciągnąłem baterię od BIOSu, zwarłem styki od baterii na 10 sekund. Włożyłem 1 pamięć i dopiero zaczęło działać. Dalej tylko dokładałem moduły po jednej sztuce i tak oto udało mi się uruchomić płytę. Takie dziwne i nieracjonalne, ale jednak.

I tu właśnie mnie olśniło, że może po prostu musisz zaktualizować BIOS?
  • Poziom 3  
    GA-970A-DS3 rev 3.0 to moja plyta głowna zapomnialem dodac ;p a co do biosu to moze faktycznie bede musial zobaczyc
  • Poziom 43  
    Kamil1qwe napisał:
    Próbowałem zarówno samą jak i z innymi i w obydwóch przypadkach nie działa.
    - podkreślenie moje.

Skro tak, to może jednak warto zacząć od sprawdzenia tego modułu "u kolegi"?
  • Poziom 3  
    Właśnie to byłaby pierwsza rzecz którą bym zrobił ale niestety nie mam takiej możliwości aktualnie gdyż musiałem wyjechać a RAM zakupiłem żeby trochę łatwiej mi się pracowało na tym komputerze :)