Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik PCM - 1200 uszkodzony element.

02 Lis 2019 21:06 633 18
  • Poziom 24  
    Czy ktoś mógłby rozkręcić miernik i sprawdzić jaki to jest element? Przy wymianie baterii zauważyłem zwęglony element. Fakt że miernik działa, ale wolę go wymienić przed dalszym użytkowaniem. Proszę o pomoc. Element oznaczony jako Q12. Jest jeszcze Q21, ale nie wiem czy to to samo co Q12.
    Miernik PCM - 1200 uszkodzony element.
  • Poziom 24  
    Jakbym widział jego oznaczenie to bym tak zrobił. Tranzystor jeśli to jest tranzystor to jest spalony i nic nie widać nie mogę odczytać żadnego oznaczenia.
  • Poziom 43  
    Jak jest spalony to powinien się kruszyć, próbowałeś?
    Nazwę może mieć z drugiej strony.
  • Poziom 24  
    Nie chciałem go na razie dotykać ale nazwy z drugiej strony nie widać. Jest nadpalony, bo w piance od baterii aż się stopiło. No nic bardzo proszę o pomoc. Przy okazji można zobaczyć czy u siebie jest w porządku.
  • Poziom 24  
    Kurczę no jakbym mógł to odczytać to bym nikomu głowy nie zwracał. :( Boję się kombinować i wsadzić co popadnie. Q21 wg oznaczeń to tranzystor pnp więc q12 to też tranzystor ale jaki:(
  • Poziom 24  
    Hej. Czy ktoś może rozkręcić i zobaczyć?
  • Poziom 43  
    Skoro miernik działa, wszystko co mierzył, pokazywał, robi to dalej, to pewno ci się zdaje, że jest spalony. Pewno jak zaczniesz go zmieniać to zaczną się problemy.
    Zostaw jak jest.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.
    Uszkodzony Q12 to tranzystor zasilania anteny naziemnej TCD8550D.
  • Poziom 43  
    h.g napisał:
    Witam.

To jest PNP tranzystor ale ma duży prąd-IC-1,5A.
    Miernik ma włączanie - wyłączanie zasilania anteny? Jak podłączasz do anteny z symetryzatorem to robi on zwarcie i to jest skutek, że się spalił.
  • Poziom 24  
    h.g napisał:
    Witam.

Rozkrecałeś miernik i sprawdzałeś?
    Niezmiernie dziękuje!

Miernik ma zabezpieczenie przed zwarciem ale możliwe że po kilku próbach on się psuje. Tranzystor jest nadpalony i aż tak rozpołowiony. Ostatnio jak podłączyłem wzmacniacz i ustawiłem zasilanie z miernika to miernik pokazywał 0 sygnału.
    Może na symetryzatorze komunikat nie działa bo ma kilka omów? przy zwarciu żyły gorącej i ekranu od razu wyskakiwał błąd.
    W menu możesz włączyć 5V lub 12V lub wyłączyć.
    Elementu takiego na razie nie mogę znaleźć muszę poszukać zamiennika.
  • Poziom 24  
    tcd a ss? Nie ma różnicy?
  • Poziom 18  
    Witam.
    Nie rozbierałem
    , kilka zdażyło się naprawić.
  • Poziom 24  
    To jak naprawiłeś nie rozbierając:D?

Q21 jest oznaczony jako s8550 D331 czy nie pomyliłeś tranzystorów i q12 jest taki sam?
  • Poziom 43  
    Ten jeden nie ma IC 1.5A
    Jeszcze to trzeba znać. Miernik PCM - 1200 uszkodzony element. Miernik PCM - 1200 uszkodzony element.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.
    Jestem serwisantem.
    Główna moja profesja to TV, ale do naprawy na warsztat trafia różna elektronika.
    Zapiski, notatki , albo coś innego, pamięć może zawieść.
    Dlatego nie musiałem rozbierać, nie mówiąc o skutecznej naprawie kilku sztuk PCM 1200