Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dogrzewanie blaszek do ogniwa aluminiowego

03 Lis 2019 09:52 342 13
  • Poziom 17  
    Jest jakaś szansa dogrzać blaszki stalowe do aluminiowego ogniwa? Zgrzewanie punktowe nie chwyta w ogóle. Jak to pokleić?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 42  
    co to za ogniwo? nie spotkałem się jeszcze z takimi
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 25  
    kortyleski napisał:
    co to za ogniwo? nie spotkałem się jeszcze z takimi

Za szybko czytałem. Chciałem skasować, ale nie zdążyłem.

Dodano po 11 [minuty]:

W bateriach 3R12 tzw. płaskich, do aluminiowych cylindrów zgrzewane są blaszki miedziane.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    W bateriach 3R12 tzw. płaskich, do aluminiowych cylindrów zgrzewane są blaszki miedziane.
    Nie aluminiowych a cynkowych, nie miedziane a mosiężne.

Aluminium i miedź się trudno zgrzewa bo dobrze przewodzą ciepło i prąd, aluminium trudno się lutuje bo pokrywa się warstwą tlenków, cynk daje się lutować, ogniwa w bateriach 3R12 zazwyczaj widywałem lutowane, zgrzewać cynku nie próbowałem, duża rezystywność ułatwia, niska temperatura topnienia może utrudniać

Mosiądz w odróżnieniu od miedzi przewodzi kiepsko więc nie powinien stwarzać takich trudności przy zgrzewaniu.
  • Poziom 25  
    jarek_lnx napisał:
    Cytat:
    Nie aluminiowych a cynkowych.

Aluminium się trudno zgrzewa bo dobrze przewodzi ciepło i prąd, trudno się lutuje bo pokrywa się warstwą tlenków, cynk nie ma takich właściwości, ogniwa w bateriach 3R12 zazwyczaj widywałem lutowane.

Chyba dzisiaj nie powinienem nic pisać. Sam nie wiem jak można strzelić takiego babola.
    Idę spać.
  • Poziom 43  
    Też bym chciał wiedzieć jakie to ogniwa, czy to na pewno Al?
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    To ogniwo pochodzi zapewne z baterii od DT360/366 i nie jest to aluminium, tylko jakiś typ stali szlachetnej ( kwasówka, nierdzewka ). Dość dobrze się lutuje z użyciem pasty do lutowania instalacji miedzianych, trzeba tylko zeskrobać wierzchnią warstwę przed lutowaniem.
  • Poziom 38  
    ArturAVS napisał:
    To ogniwo pochodzi zapewne z baterii od DT360/366 i nie jest to aluminium, tylko jakiś typ stali szlachetnej ( kwasówka, nierdzewka ).

Niestety aluminiowe też są sam mam 2 podobne wyciągnięte z modemu Huawei; można spróbować lutować na aspirynę ale czarno to widzę.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    E8600 napisał:
    aluminiowe też są

Przerzuciłem ponad setkę tych ogniw, i aluminiowego nie spotkałem. Ale kto wie...