Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zamiast kleju B-7000? - Klej niszczy obudowy

03 Lis 2019 10:39 270 6
  • Poziom 9  
    Przy sklejaniu klapek, szybek z ekranem - zamienników elementów obudowy - w Samsung Galaxy S7 marszczy mi się kolorowa folia i wychodzi to niestetycznie. W załączniku zdjęcia co się dzieje.
    Używałem B-7000 marki Zhanlida i BU LAI EN. Z każdym jest lipa. Nie ma znaczenia ile odczekam aż klej przyschnie. Marszczy sie zawsze i od razu.

Czy jest jakiś inny klej, którego mogę użyć zamiast B-7000?

Co zamiast kleju B-7000? - Klej niszczy obudowy Co zamiast kleju B-7000? - Klej niszczy obudowy Co zamiast kleju B-7000? - Klej niszczy obudowy
  • Poziom 34  
    Trzeba zgłosić się do firmy samsung .
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Problemem pojawia się przy procesie demontażu, otwierania, usuwania kleju z uszczelek, który jest bardzo mocny, przy próbach odklejania taśm/uszczelek z oryginalnych klapek farba czasami schodzi z klapki wraz z uszczelką. Jeżeli źle się rozgrzeje bądź źle podważy to farba może zacząć się marszczyć. Przyownym odklejaniu klapki przyklejonej na B7000 nie miałem problemu jeżeli ładnie odkleiłem oryginalną uszczelkę. Może przy demontażu za mocno grzejesz elementy?
  • Poziom 9  
    To nie jest problem demontażu. Jak mam oryginalna klapke, to nic nie marszczy.
    To o czym mowisz staś, to zrywanie farby przy odklejaniu taśm z oryginalnych klapek lub przy demontażu (nota bene czarne klapki mają najdelikatniejszą farbę).. Ja nie zrywam taśm z oryginałów, bo jest mniej niż 50% szans, że oryginalna taśma nie zejdzie razem z farbą... Uszkodziłem w ten sposób z 4-5 złotych klapek. Moim zdaniem takie taśmy odejdą tylko na ciepło. Więc ja oczyszczam tylko klej z tej taśmy izopropanolem, na zimno, i na uszczelkę leje b7000.

Z nieoryginalnych klapek zrywam taśmy prawie zawsze (one ledwo się trzymają), i klej b7000 wtedy, w miejscu styku z klapką/szybką (nieoryginalną), marszczy folie.
    To nie jest problem podgrzewania, bo osłone aparatu i klapke klei sie "na zimno".

Domyślam się, że mialeś na uwadze owo grzanie przy demontażu starych taśm w oryginałach. Ale tutaj chodzi o zamienniki i klejenie tego badziewia. Oryginału nic nie marszczy.

Podobno w castoramie jest ten Pattex Total. Jutro dam wpis, czy to lepszy klej. Podobno wysycha z grubsza w godzinę, utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza i jest bez rozpuszczalnika, który - domniemam - w b-7000 jest odpowiedzialny za owo marszczenie. Do tego jest dość tani: 50G 16-17zł. To tylko 2x drożej niż b-7000.
  • Poziom 31  
    Tylko pomyśl jak będziesz musiał, bądź ktoś po Tobie będzie otwierał klapkę wklejoną na Patex. Może to że lejesz na starą uszczelkę klej B7000 powoduje, że on wchodzi w reakcję z uszczelką i się tak zachowuje, że ostatecznie farba się marszczy.
    Możesz potestować z temperaturą, by umiejętnie usuwać klej, możesz kupić lakier do paznokci kolorze klapek i sztukować klapki, no i warto wspomnieć klientowi, że farba może się pokruszyć, itp podczas demontażu.