Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obniżenie wydajności komputera -procesor - GPU

03 Lis 2019 11:37 171 7
  • Poziom 3  
    Witam ,mam ostatnio problem z komputerem .Od niedawna mój komputer coś wariuje ,użycie procesora skacze do 100 % ,a po chwili do 40 % i znowu . Parę dni temu system czytał tylko jeden rdzeń,ale teraz jest wszystko .Wróciłem teraz do korzystania z komputera i do grania na nim.
    Odpaliłem CS:GO ,gdzie w sierpniu miałem na wysokich ustawieniach miałem stałe 280 fps ,a teraz mam skaczące i spadające 150 fps na najniższych ustawieniach . Temperatury procesora są w miarę stałe 50 stopni C ,a karty graficznej średnio 45 stopni C. Zauważyłem podejrzane skoki na wysoką skale użycie i taktowanie procesora wzrasta do 3400 MHz i spada do 800 MHz i po chwili znowu wzrasta do 3400 MHz . Komputer formatowałem oraz czyściłem dwa dni temu i problem nie znika . Zawsze jeżeli miałem jakiś problem znajdowałem rozwiązanie na forum elektroda ,więc zwracam się teraz w tej sprawie do społeczności ,która mi pomogła w rozwiązaniu wielu problemów z PC .
    A tu podzespoły :
    CPU: Intel Core i5 7400 3.0 GHz
    GPU : GTX 1050 TI
    RAM : GoodRam IRDM DDR4 8 GB 2400MHz CL15
    Płyta główna: MSI H110M PRO-D

• Poziom 42  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347862.html

Wstaw log z Hwinfo64. Instrukcja w linku. Około 15 minut gry.

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-D
    BIOS i sterowniki najnowsze?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Temperatury są OK, ale wygląda jakby coś uniemożliwiało procesorowi pełne rozpędzanie się. Może masz włączony jakiś plan oszczędzania energii?
  • Poziom 3  
    Mam ustawiony plan zasilania na najwyższa wydajność ,już próbowałem wszystkich sposobów msconfig itp na zwiększenie fps

Dodano po 5 [minuty]:

Teraz jak grałem fps były ok 180 czyli sytuacja się poprawiła o 30 fps ,ale wciąż nie są one stałe czyli na net_graphie w zmieniają się ze spadkami nawet do 90 fps ,a gram na monitorze 144 Hz i nie wiem czy u większości ,ale u mnie tak jest ,że widzę różnice między 170 fps ,a 200+ fps ,po prostu wygodniej się gra i jest lepszy komfort.
  • Poziom 42  
    A gdzie FPS w logu? Znaczy trzeba by włączyć FRAPSA lub MSI afteburnera przed HWINFO.

W samym logu nic podejrzanego nie widać. CPU pracuje jak powinien a że tylko 4 rdzenie po 3300MHz to może tyle ma wyciągać? System nie zasyfiony? Wstaw screena z process explorera z całości okna.

Log robiony ze spadkami?