Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Enigma 2 IP nie potwierdzone

03 Lis 2019 11:43 180 7
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam zgemma h9s z enigma 2
    Problem jest z internetem, zrywa łączność , IP niepotwierdzone, czarny obraz. Jest tak że działa normalnie, znika na kilkanaście sekund i znowu działa i tak co chwilę, lub całkowicie brak dostępu do treści jest przez dłuższy czas, jak zrestartuje czasem działa, a czasem to nie pomaga. Są dni że wszystko działa bez żadnego przycieciecia. Takie same zjawisko jest zarówno przy połączeniu przez wi-fi i l
    Kablem lan. Co jeszcze, jest to drugi dekoder (wcześniej nBox czarny z E2) gdzie występuje ten problem. Tak samo przy DHCP włączonym i wyłączonym. Czy ktoś coś poradzi? Ruter tp link. Na żadnym innym urządzeniu ten problem nie występuje
    Enigma 2 IP nie potwierdzone Enigma 2 IP nie potwierdzone
  • Poziom 24  
    Wpisz adres na stałe i dnsy (dnsy 1.1.1.1 oraz 1.0.0.1) kabel inny użyj oraz coś o wifi powiedz i o routerze
  • Poziom 2  
    Przy wpisaniu DNS, po zatwierdzeniu i restarcie spowrotem wraca na ten że zdjęcia. Kabel wymieniłem, potem adapter Wi-Fi aż w końcu nboxa na zgemma, na każdym takim sam problem. Wifi z Orange 10mb, 1,5 metra od rutera TP LINK TD-W8950N,
  • Poziom 24  
    Skoro wraca to nie zapisuje tego czyli robisz coś nie tak
  • Poziom 2  
    Ustawienia adaptera-use manual DNS zaznaczam tak, wpisuje to co wyżej, zatwierdzam ok, przy wyjściu potwierdzam, komunikat "konfiguracja sieci"
    Czy jest inny sposób?
  • Poziom 24  
    A jaka wersja enigmy może ta co masz jest nie halo
  • Poziom 2  
    E2 open ATV 6.2 (w mojej ocenie dużo lepsza niż ta poprzednia którą miałem.)
    Wcześniej na nBox była open pli, występował ten sam problem z ip nie potwierdzonym. Nie wiem czy przy zakupie sprzętu z nowo wgraną enigmą trzeba zmieniać voc w ustawieniach, bo to nie możliwe żeby ten sam problem występował na nowym sprzęcie
  • Poziom 24  
    zacznij od aktualizacji najowsza openatv jest w wersji 6.3 a potem wszystko ustaw od nowa