Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro lokalnie - co to kurcze jest?!?

sylweksylwina 07 Lis 2019 13:18 15063 224
    Jogesh
    Poziom 28  
    Trudno. Fajnie jakby powstał alternatywny portal gdzie można licytować jak na Allegro. Wygląda na to, że Allegro się całkiem zamknie. Dlaczego miałbym kupować drożej przez Allegro? Głównie licytowałem u prywatnych sprzedawców i wiedziałem, że jest troszkę bezpieczniej niż przez OLX. Może znacie jednak jakąś alternatywę?
  • PCBway
    max-bit
    Poziom 27  
    To Allegro lokalnie wygląda jak allegro z 1999r to jakieś g.....
    ... albo świstak albo coś podobnego z początku lat 2000

Idą w firmy ... robi się ciekawie
    Allegro powstało na drobnicy i to powinno być utrzymane.
    Po za tym co to za bzdura LOKALNIE ?
    Dobre lokalnie to było w 1994r jak nie było kurierów, paczkomatów, i pied...liona innych sposób wysyłki .
    Dziś nie ma lokalnie kupuje się w Chinach i pomysł lokalnie to cofanie się w tył.

Ja rozumiem ze allegro stało się portalem dla sklepów (choć to też w zasadzie bez sensu).
    To można było zrobić allegro Biznes i Allegro Prywatne (coś w tej okolicy)
    Ale ja się nie dziwię w zasadzie głupota to ostatnio nie boli i jest w zasadzie jej pełno.

Na ebay ok prywatna sprzedaż w zasadzie dalej się nie różni od korporacyjnej choc aby tam nie zostać złupionym wpłata na konta (nie paypal) choć wiadomo kupującemu będzie zależeć na paypal a sprzedawcy już nie.

Ktoś przeszarżował w allegro ... i nic z tego dobrego nie będzie.
    Może teraz jest szansa dla ebay-a i np owego dziś zapomnianego świstaka ...
    Ludzie szybko zobaczą że coś nie tak, teraz tylko powiedzmy rok totalnej darmochy dla sprzedawców plus reklama i allegro szybciutko może się przekręcić i w cale a w cale ich nie będzie mi żal. Bo ten serwisik allegro to jak dla mnie nic innego jak równia pochyła.

Czyli zatrudnić ludzi z jajami w ebay-u troszkę kasy i będzie po allegro.

Robi sie niezły bajzel.
    piotr600
    Poziom 8  
    Piottr242 napisał:
    Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    Po kilkunastu latach obecności na allegro czuję się jak lokator kamienicy, za którą zabrali się czyściciele.

Świetne podsumowanie. To wygląda jak celowe wygaszanie popytu i zmiana profilu działalności.

Najbardziej kopa w d... od Allegro dostali kolekcjonerzy wszelkich dóbr nietypowych (jak bilety kolejowe) czy bardziej typowych (jak znaczki i monety). Często ciekawe "okazy" były licytowane przez kilka osób, mnie się raz zdarzyło sprzedać bilet kartonikowy z czasów okupacji za ponad 80 zł, podobne okazje udawało się upolować. A teraz kicha, na Allegro Lokalnie nie da się chyba wystawić licytacji.

Właśnie chyba z licytacją będzie najlepiej. W kup teraz, kupujący będzie mógł sobie produkt zarezerwować. Co to oznacza, to wiemy. Blokowanie sprzedaży przez konkurencję albo przez złośliwe mendy.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    Piottr242 napisał:
    Najbardziej kopa w d... od Allegro dostali kolekcjonerzy wszelkich dóbr nietypowych (jak bilety kolejowe) czy bardziej typowych (jak znaczki i monety). Często ciekawe "okazy" były licytowane przez kilka osób, mnie się raz zdarzyło sprzedać bilet kartonikowy z czasów okupacji za ponad 80 zł,

No o tym miałem wspomnieć, poszukiwania w zakończonych pomagały też w wycenach przedmiotów używanych, kolekcjonerskich...

Ilu z tu obecnych kupuje sprzęt audio z drugiej ręki, sprzęt pomiarowy, komputery retro... ech

Zwrócę uwagę (jako ekonomista) na jeszcze jeden aspekt, portal aukcyjny (dopóki był aukcyjnym) edukował (zupełnie mimochodem) w kierunku
    oswojenia z normalna gospodarką rynkową, bardzo mnie to cieszyło...

Na marginesie to wspomnę tylko, że kiedy aukcje zaczęto nazywać transakcją zaczęło mi to śmierdzieć.
    max-bit
    Poziom 27  
    Ja uciekam na ebay-a i koniec z allegro
    Ale trzeba iść dalej wszem i wobec głosić aby nie kupować na allegro
    Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.
    A kupno od firmy i tak w zasadzie nie daje żadnej ochrony ze strony allegro (płacimy w zasadzie więcej za nic), ochrona na ebay jest o całą klasę lepsza.

Ja wiem że większość typów z allegro to . ale jak sie wieść rozniesie to im te procenty (nawet niewielkie) da popalić.

Trzeba kończyć przygodę z allegro, chcą to niech mają i znikają najwyższa pora na koniec allegro.
    Ktoś powie ale to Polska firma itd to żadna Polska Firma kaska z allegro idzie nie wiadomo gdzie.

Nie zamierzam płacić 10 % za to g...wno które oferują w dodatku strona ta przypomina nawet nie allegro tylko jakiegoś świstaka z początku lat 2000.
  • PCBway
    piotr600
    Poziom 8  
    "Nie wolno doliczać kosztów pakowania do kosztów przesyłki. Koszty przesyłki powinny być doliczone do kosztów towaru". Chyba po to, żeby Allegro doliczyło tę wspólną cenę do prowizji.
    max-bit
    Poziom 27  
    hmm... i jeszcze czego nie wolno ....

Niech mnie w .. pocałują.

Z ich co wolno a czego nie wolno może mi karzą sikać przez zapięty rozporek bo tak allegro chce.
    Zafajdany serwisik, juz dawno mnie denerwowali ale teraz to ...

Dodano po 14 [minuty]:

Allegro zaczęło sie psuć dawno temu ( kilka lat po powstaniu) jak poczuli ze im wszystko wolno.
    I robili łachę na każdym poziomie mało tego adminki poszczególnych kategorii, a tacy wtedy jeszcze byli - jakby opiekunowie (jak jeszcze byli duzi ale nie na tyle duzi aby zalała ich ilość) potrafili niszczyć poszczególnych sprzedawców przynajmniej takie legendy krążyły a i sam miałem kiedyś niemiłe z takim doświadczenie (konkurencja ?)

Później urośli i rośli rośli prowizje szły w górę .... było lepiej i gorzej.
    Jak kilka lat temu skasowali całą historie komentarzy zaczęło się źle i były kolenie zmiany w zasadzie na minus. (dla nich na plus)
    Owszem pojawiły się tez plusy choćby allegro SMART - choć trzeba pamiętać że za to się płaci BO TO NIE JEST ZA DARMO - po prostu płacisz w cenie towaru (czytaj prowizji - jak by ktoś nie wiedział)

Zrobienie teraz z allegro Rynku Czysto komercyjnego to wg mnie powinien być gwóźdź do trumny tego serwisu. OK rozumiem ze chcą wydzielić komerchę, ale traktować prywatnego użytkownika jak śmiecia wyrzucając go do jakiegoś śmieciowego serwisu który wygląda jak pół dupy za krzaka ?

Wyobrażacie sobie taką akcję na ebay ?
    Po za tym co to ma znaczyć A Lokalnie ? jak pisałem rozumiał bym to 20 lat temu ? Ale dziś
    To tak jakby zrobić internet lokalnie tzn internet jest wyspą i obejmuje np miasto (łot lokalnie) totalny absurd.
    Pomysł tak głupi ze az nie możliwy a jednak ...

O ile rozumiał bym rozdział z zastosowaniem rozdziału Firma - Cywil ale to mozna było by zrobić jednym przyciskiem filtrowania na stronie i po temacie ale nie wypychać sprzedaż prywatną w coś na wzór OLX (a przecież OLX jest cześcią grupy allegro) to po co to ?

Ja nie wiem kto tam pracuje w tym allegro ale dobrze nie jest.

Ja spadam na ebay.
    Jogesh
    Poziom 28  
    Koniec Allegro. Myślę, że jak tak dalej pójdzie w ciągu roku upadnie. Firmy będą wykorzystywać tylko jako reklama, bo klienci będą kupować bezpośrednio. Prywatni przestaną sprzedawać, na przykład ja. Jak przyjeżdżam do Polski, to wystawiam niepotrzebne mi rzeczy. A tutaj okazuje się, że mogę sprzedać tylko lokalnie. Totalny absurd. Ciekawe, czy ktoś z osób decyzyjnych które wymyśliły tę głupotę czyta ten temat na forum.
    max-bit
    Poziom 27  
    Możesz mięć racje

Zdechnięcia allegro jest moim marzeniem fakt.
    Ale szczerze na to bym nie liczył chyba ze gigant tj ebay sie im dobierze do tyłka.
    Niestety od 2003r jak ebay się pojawił w PL nie zrobił nic a szkoda ...
    Teraz mają olbrzymią szanse.
    Owszem muszą zainwestować w ludzi (w sumie mogli by sciagnać z allegro) i w serwis PL.
    Ale to teraz jest dla nich wielka szansa jest już trochę późno bo za raz święta i znowu kolejki przed paczkomatami ale jak nie zaczną tego NOW to znowu prześpią sprawę. (a pewnie na 95% tak się stanie)
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    W sumie dziwne że obecnie media o tych zmianach w ogóle nie piszą, było ostatnio jakieś ostrzeżenie że jakieś strony się pod allegro podszywają ale to tyle.
    max-bit
    Poziom 27  
    A co to ci media interesuje...

Dodano po 1 [minuty]:

Nawet w internecie nie ma o tym zbyt wielkiej bardachy ...
    Ale nie przejmuj się to powszechny problem
    Dlaczego ?
    Społeczeństwo zostało zatomizowane jeden jest wrogiem drugiego .... to scisle celowe działanie i tu nic nie jest przypadkowe jak by ktoś sądził.
    Owszem sa ludzie którzy sie orientują ale w morzu głupoty ... mają małe szanse wypłynięcia.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    W sumie po ilości obecnie wystawionych przedmiotów na nowym portalu wynika że ludzie korzystają z tego co im się pod nos podsunie. Faktycznie wiele informacji o tym nie było jak szukałem w jaki sposób wystawić przedmioty na zwykłym allegro. Końcowo nie znalazłem, tylko sam się na to natknąłem i usunąłem wszystkie ogłoszenia lokalne przy okazji.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    sylweksylwina napisał:
    W sumie po ilości obecnie wystawionych przedmiotów na nowym portalu wynika że ludzie korzystają z tego co im się pod nos podsunie.

Zgodnie z "założeniami" maja być tylko bezwolnymi konsumentami, zadowolonymi że nie ponoszą żadnego ryzyka.
    gradek83
    Poziom 38  
    I kolejny problem wystawiasz lokalnie i na allegro czyli opcja 10% przedmiot masz do wyboru tylko albo KUP TERAZ albo LICYTACJA nie ma opcji KUP TERAZ i LICYTACJA wiadomo jak ktoś zalicytuje KUP TERAZ znika. Niedawno cos tam sprzedawałem i kupujący zapytał na czacie za ile bym sprzedał z opcją kup teraz więc zapytałem ile może mi zaoferować podał cenę ja się zgodziłem i teraz teoretycznie umówiłem się z kupującym że wystawie ponownie aukcję ale za kup teraz tylko problem jest taki że jak zakończysz aukcję sam to nie ma opcji wystaw ponownie i znowu musisz dodawać zdjęcia i się rąbać z uzupełnianiem opisu itp. To całe allegro lokalnie to wydaje mi się tak jak by Allegro zatrudniło jakiegoś nowego myśliciela który rzucił jakiś temat i dał ekipie montującej czas 1 tydzień na stworzenie regulaminu i całej tej stronki i wyszły takie a nie inne krzaki z tego.
    A z tym 10% to teraz powinni ludzie robić tak że w opisie aukcji dopisują że po wylicytowaniu albo skorzystaniu z opcji kup teraz muszą doliczyć 10% do wylicytowanej ceny czyli jak ktoś kupi za 500zł to do tego wiadomo z automatu allegro doliczy przesyłkę a kupujący będzie musiał dopłacić 10% czyli 50zł. Albo zamiast 10% można napisać ze 5% czyli opłata po połowie czyli kupujący płaci za to że może kupić na allegro lokalnie i sprzedający że ma możliwość sprzedania. A przy zwrocie prowizji 5% ma sprzedający zwrócić kupującemu.
    aleksander1963
    Poziom 12  
    Jest Sprzedajemy.pl – polski serwis ogłoszeniowy tam ogłaszam
    Erbit
    Poziom 35  
    max-bit napisał:
    ... cofanie się w tył.

Tak jakby można było cofać się do przodu.

Ja zaś uważam, że nastąpi wydzielenie osób fizycznych (nie prowadzących działalności) do osobnego serwisu. Dziś wciskając "kup teraz" na Allegrolokalnie i tak kierowany jesteś do obsługi w Allegro. Sądzę, że docelowo po prostu inaczej chcą potraktować (i ubrać je w inne piórka) sprzedaż korporacyjną a inaczej sprzedaży od osób fizycznych bez działalności i to tyle.

Natomiast narzekać na Allegro łatwo ale faktem jest to, że jednak ludzi mają w poważaniu "firmwe sklepy producentów" i kupują na Allegro więc co by się komu nie wydawało i do czego nie chciałby ktoś namawiać innych kupujących to... i tak kupujemy na Allegro (w ogólnym znaczeniu).
    Millaka
    Poziom 16  
    max-bit napisał:
    Zdechnięcia allegro jest moim marzeniem fakt.
    Ale szczerze na to bym nie liczył chyba ze gigant tj ebay sie im dobierze do tyłka.
    Niestety od 2003r jak ebay się pojawił w PL nie zrobił nic a szkoda ...

A ja pamiętam, że eBay przed wielu laty chciało kupić Allegro.
    Niestety z jakiegoś powodu to nie wypaliło i Allegro pozostało lokalnym bazarkiem.
    CodeBoy
    Poziom 21  
    Dśzis kupiłem pierwszy zakup w Allegro lokalne, dziwne to jest, po pierwsze nie dostałem informacji że coś wygrałem, po 24h sprzedający się do mnie odezwał żebym zrobił przelew, przez jakiś komunikator Allegro. Dziwne to takie jak za starych czasów, ciekawe czy przyjdzie to za co zapłaciłem.
    jarek08s
    Poziom 1  
    mam rozwiązanie co prawda wstyd mi ze muszę zachowac sie jak typowy polaczek cwaniaczek ale niech tam. a mianowicie wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie z mozliwoscią kup teraz aby sie pojawiło na allegro,później wystawiłem ten sam przedmiot pomniejszony o prowizje na allegro lokalnie i tylko lokalnie ,wiec kupujący ma wybór czy zapłacic drozej kupując przez allegro czy taniej przez allegro lokalnie,rozwiązanie co prawda połowiczne ale zawsze jakies
    SNCF
    Poziom 9  
    Najsmutniejsze jest to że allegro zmienia nieustannie właścicieli od Afrykanów z RPA po cwaniaków z Londynu, a Polacy myśla że to Polska firma!! z każdym nowym cwaniakiem właścicielem kolejnym funduszem inwestycyjnym itp, rosła tylko prowizja, z początkowych 0,5% do 8% teraz 10 potem będzie jak to w korpo typu booking - 25%
    i to uderzcie się w pierś sami tego raka MONOPOL Polacy sobie wyhodowali.
    Allegro powstało by ludzie prywatnie sprzedawali na licytacjach innym ludziom
    Nazwa pozostała, a z pierwotnej funkcji NIC!
    max-bit
    Poziom 27  
    SNCF napisał:
    Najsmutniejsze jest to że allegro zmienia nieustannie właścicieli od Afrykanów z RPA po cwaniaków z Londynu, a Polacy myśla że to Polska firma!! z każdym nowym cwaniakiem właścicielem kolejnym funduszem inwestycyjnym itp, rosła tylko prowizja, z początkowych 0,5% do 8% teraz 10 potem będzie jak to w korpo typu booking - 25%
    i to uderzcie się w pierś sami tego raka MONOPOL Polacy sobie wyhodowali.
    Allegro powstało by ludzie prywatnie sprzedawali na licytacjach innym ludziom
    Nazwa pozostała, a z pierwotnej funkcji NIC!

DOKŁADNIE
    ZOSTALIŚMY WYRUCHANI i to bez wazelinki.

Dodano po 14 [minuty]:

Ja jestem (byłem) na allegro od samego prawie początku więc dużo mogę powiedzieć o tym serwisiku.
    Jak napisałem wcześniej źle zaczęło się koło 2003r jak poczuli MOC.
    Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta a i koło samego allegro zaczęły się dziwne "ruchwaki" nie jasna własność, coś co się nazywało QLX Richardo i wtedy zaczął się powolny ... upadek allegro.
    I tak z roku na rok było coraz ciekawiej a kwiatuszków coraz więcej. Naprawdę źle zaczęło się jak skasowali system historii komentarzy co już było niepokojącym sygnałem. Teraz mamy już tylko czysty rynek e-commerce skierowany na czesanie Polskich firm. Reszta ma tylko kupować.
    Dziś czytamy Prezes :
    Francois Nuyts
    A własność : Cinven, Permira, Mid Europa Partners
    No jak ktoś poczyta :)
    W zasadzie rozumiem kasa misie Kasa ale jest źle jak misie dają sie czesać na kasę i jeszcze się cieszą ...
    Owszem ebay nie jest też tani ale takich numerów co wyprawia allegro tam się nie obserwuje tzn czesanie misia ale reguły są, a prywatny sprzedawca nie jest tam wrogiem nr 1 jak dziś na allegro.
    Teraz dochodzimy do etapu końcowego allegro staje się typowym market place i fakt jest jeden z pierwotnym allegro nic a nic wspólnego.

No nic tu nie zrobimy jeśli gigant jakim jest ebay nic z tym nie zrobi to nic się nie zmieni.
    Jedyna nadzieja (bardzo marna) ze ebay coś teraz się ruszy.
    Mają szanse jak ludzie wiedzą co to ebay to nie jest serwis typu świstak że nieliczni słyszeli.
    Owszem ebay musiał by zainwestować w rozbudowę i wsparcie polskiego serwisu (bo dziś funkcjonuje na zadzie coś tam istnieje) ale oni mają możliwości.
    Jak napisałem bardacha jest niezła i szansa teraz albo nigdy.

Głupie pytanie ale szukam dojścia do kogoś poważnego w ebay (pl)
    Novile
    Poziom 33  
    Allegro od co najmniej 3 lat zaczęło się totalnie psuć dla użytkownika. Nawet samo wycofanie aktywacji poprzez list i zmuszanie ludzi do posiadania rachunku bankowego już było utrudnieniem. Kolejny chamski numer to manipulacje finansowe z płatnościami- najpierw wygodne Płacę z Allegro, potem nagle ktoś dostał do kieszeni i znika Płacę z Allegro ( czyli nie można już posiadać kasy na koncie Allegro i stamtąd sobie płacić z transakcje) a pojawia się gigant PayU. Zobaczcie jak to maszyna, zwłoka kilka dni w przelewie i tyle czasu ma PayU na obracanie Twoimi pieniędzmi na rynkach walutowych. Potem znowu ktoś zainkasował "kopertę" bo dochodzi jeszcze kolejny "biedak finansowy" czyli Przelewey24.
    Druga gałąź z której można "zainkasować" do kieszeni to przesyłki -tu rynek przypomina ring bokserski, cop chwila ktoś zbiera w dziób, co chwila ktoś musi inkasować za do kieszeni. Najpierw wchodzi bardzo dobry pośrednik kurierski Sendit.pl , jest pełna kompilacja z danym z Allegro wszystko dział super. Nagle "ktoś komuś dał", Sendit znika z Allegro , jego miejsce zajmuje niby najtańszy przewoźnik IPost, ale nie na długo. Po 2 latach w miejsce InPosta nagle wchodzi najgorsza platforma pośredników bo najdroższa( wiem bo mam porównanie do Sendita) Furgonetka.pl . Kilka razy chciałem być kompromisowy i zrobiłem kalkulację przesyłki przez Allegro dla Furgonetka.pl- BARDZO szybko wracałem do Sendita. Na każdej gałęzi managerowie czekają na "lepszą ofertę na usługę".

Co do użytkownika, kolejne "udogodnienia" to :

1.skasowanie "zakończonych" tak jak tu kolega pisał nie ma jak zweryfikować ceny nietypowego produktu.

2.zmiana systemu komentarzy, teraz kupujący może robić co chce, bo tylko on wystawia opinię.

3.zmiana systemu prowizji, Kupujący kupuje a potem nie płaci, ale aby nie stracić trzeba "żebrać" od Allegro aby nie zabrał nam kasy. I nie zawsze to się uda, bo np. Kupujący nie potwierdza naszej wersji.

4.zmiany w budowie opisów, nie ma opcji już okraszania graficznego tagami aukcji co zwiększało efektywność sprzedaży.

5. brak możliwości wstawiania w opisy darmowych galerii jak Aukcjoner.pl.

6.ciągłe zmiany w pozycjach filtrów, nikt za tym nie nadąża, np.obecnie brak działu "Uszkodzone" w radiokomunikacji.

7.najpierw szyfrowanie loginów aby nikt nie widział kto licytuje, to najgorszy pomysł był - tak się wydawało wtedy. Ale to jeszcze nie był totalny idiotyzm.

8.szyfrowanie adresów mailowych Kupującego - totalny debilizm, bo nie mam jak się potem skontaktować z Kupcem jak poda lipny numer telefonu , a to nie jest weryfikowane.

9.dawniej nawet loginy osób obserwujących nasze aukcje były podawane mailowo - to ułatwiało sprzedaż, bo można było komuś zaproponować sprzedaż tylko na tej podstawie.

10.podniesienie cen prowizji, kiedyś było 6% ale teraz jest 10% a nie mogło być 2%?

11.Mogę tak pisać i pisać bo na Allegro jestem od wielu lat. I faktycznie czuję się tam już coraz gorzej. Portal jest nastawiony wyłącznie na zysk i robi to coraz bezczelniej wobec użytkowników. Zmiany są ciągle jakieś i wszystkie są na gorsze, poza tym takie ciągle zmienianie jest bardzo męczące przynajmniej dla mnie. Ja chcę na prostych zasadach do których się przyzwyczajam kupić albo coś sprzedać. Ale Allegro robi wszystko aby mi życie utrudniać. To jest robota dla samej roboty, zaczyna to przypominać urzędy państwowe gdzie każdy urzędas się chce wykazać modyfikując modyfikacje a naprawdę przekłada się tylko papiery z pokoju do pokoju, za to petent nie wiem potem skąd dokąd ma lecieć aby coś załatwić.

Korzystają z tego, że olx-a też kupili jacyś zdziercy i tam powprowadzali limity, ceny z kosmosu i anarchię na całego.
    Jedyna obecnie alternatywa to Sprzedajemy.pl i tam trzeba będzie się przenosić.
    Szkoda bo na początku Allegro naprawdę było fajne, ale to był wtedy gdy było jeszcze polskie. Ale w Polsce nic nie może być długo polskie bo wszystko już dawno jest sprzedane Zachodowi. Dlatego życzę miłego Marszu Niepodległości w tym "niepodległym kraju". Znowu Pan Prezydent Duda będzie nas zapewniał z ekranu TV jakim jesteśmy wspaniałym, niepodległym, autonomicznym narodem. Jakie mamy wskaźniki gospodarcze "in plus" i jaką jesteśmy potęgą gospodarczą.
    A prawda jest taka jak widać, wszystko można u nas kupić robić co się zechce z "Polaczkami", Allegro czy nawet olx są tego najdobitniejszymi przykładami. Aż dziw bierze, że nie drgnie mu nawet powieka jak recytuje te kłamstwa z telewizora.
    Wbrew pozorom jestem apolityczny, ale już mnie szlag bierze jak nie mam gdzie co kupić, bo wszędzie tylko obcy kapitał i nawet cwaniaki z bazarku swój towar kupują w Biedronach i Lidlach. To jest parodia.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    max-bit napisał:
    No nic tu nie zrobimy jeśli gigant jakim jest ebay nic z tym nie zrobi to nic się nie zmieni.

Ja do tej pory starałem się być legalistą, nie naruszać regulaminu,
    ale teraz mam propozycję (sam tak będę robił):
    Będę wystawiał na Alokalnie i dawał link do aukcji na eBay, z info że finalizacja transakcji możliwa jest tylko za pośrednictwem eBay.

BTW na razie działa przejście przez "motoryzację" - ciekawe jak długo?

jarek08s napisał:
    kupujący ma wybór czy zapłacic drozej kupując przez allegro czy taniej przez allegro lokalnie,rozwiązanie co prawda połowiczne ale zawsze jakies

No wiesz, ale my tu biadolimy głównie nad upadkiem aukcji, "Kup teraz" to w zasadzie to samo co ogłoszenie :-(
    Erbit
    Poziom 35  
    Novile napisał:
    ... Zobaczcie jak to maszyna, zwłoka kilka dni w przelewie i tyle czasu ma PayU na obracanie Twoimi pieniędzmi na rynkach walutowych. ....

Takim malkontentom powtarzam: Jest wolny rynek. Załóż drugie PayU - będziesz milionerem.
    SNCF
    Poziom 9  
    Erbit napisał:
    Novile napisał:
    ... Zobaczcie jak to maszyna, zwłoka kilka dni w przelewie i tyle czasu ma PayU na obracanie Twoimi pieniędzmi na rynkach walutowych. ....

Takim malkontentom powtarzam: Jest wolny rynek. Załóż drugie PayU - będziesz milionerem.

Myślisz że takie interesy z finansami milionow ludzi to sie nie robi za przyklaśnięciem najwyższych urzedasów?
    hahaha
    spróbój wypłynąc na szersze wody i nie gościć i opłacać takich Banasiów
    uczciwie to sie dorobić można tylko garba! zwłaszcza w tak korupcyjnym społeczeństwie
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    Erbit napisał:
    Novile napisał:

To tak jakbyś J. Kovalskyemu zarabiającemu 30000$ rocznie zaproponował żeby założył sobie drugi Amazon.

To ja pozwolę sobie zauważyć, że wolny rynek jest wtedy gdy gdy odpowiednie instytucje pilnują żeby nie było skur...stwa
    bo monopolem to trudno nawet nazwać
    Nasz UOKiK jest o d...ę potłuc!
    Erbit
    Poziom 35  
    SNCF napisał:
    ...
    uczciwie to sie dorobić można tylko garba! zwłaszcza w tak korupcyjnym społeczeństwie

Ale, że niby co? Uczciwość Tobie nie pozwala zrobić taki biznes ?

Bez jaj.

Dodano po 2 [minuty]:

Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    ...
    To ja pozwolę sobie zauważyć, że wolny rynek jest wtedy gdy gdy odpowiednie instytucje pilnują żeby nie było skur...stwa ...

Nie myśl, że nie pilnują. Pilnują i to dobrze.

Ktoś mi powiedział, że obecny ustrój rożni się od poprzedniego tym, że kiedyś kradli "ci na górze" i pozwalali kraść tym na dole, zaś dziś kradną ci na górze i NIE pozwalają kraść tym na dole.

Czyli jednak pilnują... ;)
    clubber84
    Poziom 16  
    Allegro od kilku lat, bodajże 9-ciu jest tylko i wyłącznie platformą zakupową, nie portalem aukcyjnym. Taką, jak logintrade.net.
    Stało się to w momencie, kiedy zaczęli na stronie głównej promować produkty, które w pierwszym rzucie oka nie były powiązane z danym sprzedawcą lub sklepem, tak jakby samo allegro sprzedawało dane produkty, a nie konkretny sklep. Coś a'la reklamy galerii handlowych na billboardach, gdzie reklamują powiedzmy płaszcz za konkretną kwotę, ale bez podawania, w którym sklepie w tej galerii można ten płaszcz kupić.
    Ostatnią reklamą allegro tego typu w telewizji jaką pamiętam, była ta z kabiną prysznicową, gdzie była podana cena, ale już nie było nazwy firmy czy sklepu, który tą kabinę oferował do sprzedaży.
    Zauważcie, że najwięcej sklepów promowanych na allegro, to te które dany produkt mają do sprzedaży w setkach i tysiącach sztuk.
    Tak, jakby opłacali oni abonament za możliwość sprzedaży na allegro, jak ci sklepikarze opłacający czynsz za box w galerii handlowej.