Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro lokalnie - co to kurcze jest?!?

sylweksylwina 08 Lis 2019 23:35 22662 299
    Novile
    Poziom 33  
    Erbit napisał:
    Takim malkontentom powtarzam: Jest wolny rynek. Załóż drugie PayU - będziesz milionerem.
    Jak widzę piszesz dla samego pisania.Totalnie nie próbujesz nawet zrozumieć co ktoś ma na myśli. Nie chodzi o mnie, ja wcale nie chcę być milionerem. Chodzi mi o podsterowność władz Allegro. Uważam że Płacę z Allegro było lepsze. Miałem konto na Allegro i na nim przykładowo 200zł zdeponowane. I tym sobie obracałem na portalu. Teraz mam ch.... PayU, niby działa, ale jest jedno ALE. Nie wiem czy mi nie inwigiluje konta za każdym razem, bo przecież loguję się do każdej płatności za transakcję zakupu przez PayU. Kasy mi nie zabierze żadnej, bo nie ma autoryzacji ale może mi rejestrować stany konta i transakcje z rachunku.A na co to komu. Dla mnie lepiej było wcześniej. To jest moja opinia i każdy ma prawo do swojej.
    Poza tym nie rozumiesz ekonomii chyba. Pożycz mi na miesiąc 2 miliony zł, ja Ci oddam za miesiąc te 2 miliony co do grosza. Nic nie stracisz. Firma tego kalibru co PayU ma nie dwa ale 100 milionów na dobę i jednym oddaje ale inni w tym momencie płacą i PayU ma ciągłość aktywów. Wystarczy, iż zdeponuje dany wkład na dobrym oprocentowaniu to w skali miesiąca ma ogromne zyski. I nie musi mieć ani grosza swojego a zarabia miliony na oprocentowaniach depozytów.
  • PCBway
    Erbit
    Poziom 35  
    Novile napisał:
    ...Chodzi mi o podsterowność władz Allegro. Uważam że Płacę z Allegro było lepsze....

Ja zaś uważam, że ktoś wiedział co robi i na pewno kierował się nie Twoim ani niczyim dobrem a dobrem samego Allegro.

Tobie czy też mnie może się coś nie podobać ale zamiast marudzić i wymyślać frazesy wystarczy, że zmienisz sprzedawcę a zarządzanie Allegro zostawisz tym, którzy to mają robić. Czy im się uda i przetrwają czy upadną to czas pokaże i ani Twoje ani moje "żale" nie mają tu nic do tego.

Firmy istnieją po to aby zarabiać i zrobią wszystko by zarobić.

EOT.

p.s. "podsterowność władz" to jakiś nowy zwrot ekonomiczny?
  • PCBway
    max-bit
    Poziom 27  
    Nie wiem co wy tak psioczycie na to PayU, w zasadzie złe ono nie jest.
    Przecież prowizja nie jest pobierana (a na PayPal i już owszem)
    Płatności idą szybko a my i sprzedawca widzi ze płatność nastąpiła co umożliwia de fakto od razu wysyłkę.

A więc samo PayU nie ma się co czepiać.

Problem jest z samym allegro ze zmieniło się w jeden wielki sklep internetowy dla handlu komercyjnego.

Jeśli już podział miał nastąpić to za pomocą jednego przycisku FIRMA - OSOBA Prywatna i po temacie rozdział taki jak jest, jest najgorszy z możliwych.
    Jak pisałem serwis ten przypomina OLX (też grupa allegro) i jak go widzę to tam nie kupują (a co też będzie miało znaczenie), ja nie wiem kto tam w tym allegro pracuje ale wygląda to niepoważanie delikatnie rzecz mówiąc
    I fakt jak to jeden tu napisał wygląda to tak jak by wzieli jakiegoś studenciaka i masz zrób tu serwis dla osób prywatnych.

Absolutnie nie widze tu też żadnego uzasadnienia ekonomicznego gdyż ludzie o ile załapią (?) będą wiać z tego allegro lokalnie
    Powody
    1. Beznadziejna szata graficzna - amatroski wygląd - jak OLX
    2. Wygląd OLX odstrasza - OLX dla wielu (i dla mnie) to platforma dla oszustów - odstrasza.
    3. Prowizja 10 % WTF ?
    4. Słaba obsługa i wsparcie po sprzedażowe (wysyłka płatność) - patrz p.1

O ile L...sy kupujace na allegro pozostaną bo ich nie interesuje jak się kupuje i co i za ile, to już grupa sprzedawców wykazuje się ciut większą zaradnością i już szybciutko załapie że coś tu nie bangla.
    Trzeba też pamiętać że i grupa kupujących towar używany ma też większy pomyślunek w zakupach a to co oferuje al odstrasza (patrz p2)

Więc miejmy nadzieje ze całe AL stanie się porażką a być może i ....

Jak napisałem wcześniej teraz jedyna nadzieja w dużym portalu który ma na tyle siły aby walnąć w a, i to tak silnie aby to wywaliło się walnęło ryjem w glebę i nie wstało, i to jest dla nich wspaniała szansa.

Nie skorzystają ... (a pewnie tak będzie) no cóż my dalej będziemy wyprzedaż garażową robić choć z większym trudem.
    Erbit
    Poziom 35  
    max-bit napisał:
    Nie wiem co wy tak psioczycie na to PayU...
    Przecież prowizja nie jest pobierana (a na PayPal i już owszem)
    ...

Kolega raczy żartować. Prowizja jest pobierana albo bezpośrednio albo pośrednio (wliczona w cenę). Chyba Kolega nie sądzi, że PayU działa charytatywnie?

Osobiście uważam, że zmiany podyktowane są prawem. Umowa z osobą fizyczną jest obarczona wieloma wadami i dochodzenie swych praw przez Allegro jest bardziej kłopotliwe i mniej skuteczne niż w przypadku firm. Może się mylę ale wydaje mnie się, że Allegro chce "miękko" pozbyć się osób fizycznych jako sprzedawców aby zmniejszyć koszty obsługi.
    phanick
    Poziom 28  
    1. A skąd ten rwetes dopiero teraz? Przecież już w połowie sierpnia allegro rozesłało list do wszystkich, informując o zmianach.

2. Żałujecie, że się nie będzie dało licytować. Jesteście mało reprezentatywną grupą. Co robi typowy Kowalski, gdy chce coś kupić? Szuka po cenach, zwykle towarów nowych, z opcją kup teraz (bez licytacji), z możliwością zakupu przez Smarta i z możliwością zwrotu. Ile prywatnych sprzedających spełnia te warunki?

3. Allegro może sobie pozwolić na "olanie" prywatnych sprzedających. Zapewne koło 90% jak i nie więcej przychodu dostaje od firm, te 10% pozostałych jest zapewnie niewarte zachodu (więcej jest użerania się ze sporami, itp)

4. Jak ktoś chce coś kupić w Polsce to synonim słowa "zakup internetowy" to allegro. Ebay w ogóle się tu nie przyjęło, a niszowe platformy typu świstak, sprzedajemy.pl, gratyzchaty i inne maluczkie strony to może tylko ciekawostka, jak ktoś czegoś nie znajdzie na allegro to tam tym bardziej. Jest jeszcze OLX, ale ono i tak ma tego samego właściciela co allegro.
    Kiedyś trochę sprzedawałem na OLX i więcej tam było wymieniania się wiadomościami z potencjalnymi kupującymi , niż faktycznej sprzedaży. Same Janusze.
    Tommy82
    Poziom 40  
    Ja mam taką teorię że oni chcą z allegro wypączkować nowego OLX żeby mieć dwa serwisy do sprzedania.
    BogdanEbay
    Poziom 1  
    phanick napisał:
    1. A skąd ten rwetes dopiero teraz? Przecież już w połowie sierpnia allegro rozesłało list do wszystkich, informując o zmianach.

3. Allegro może sobie pozwolić na "olanie" prywatnych sprzedających. Zapewne koło 90% jak i nie więcej przychodu dostaje od firm, te 10% pozostałych jest zapewnie niewarte zachodu (więcej jest użerania się ze sporami, itp)

4. Jak ktoś chce coś kupić w Polsce to synonim słowa "zakup internetowy" to allegro. Ebay w ogóle się tu nie przyjęło, a niszowe platformy typu świstak, sprzedajemy.pl, gratyzchaty i inne maluczkie strony to może tylko ciekawostka, jak ktoś czegoś nie znajdzie na allegro to tam tym bardziej. Jest jeszcze OLX, ale ono i tak ma tego samego właściciela co allegro.
    Kiedyś trochę sprzedawałem na OLX i więcej tam było wymieniania się wiadomościami z potencjalnymi kupującymi , niż faktycznej sprzedaży. Same Janusze.

"Allegro podaje, że obecnie na platformie jest zarejestrowanych 21 mln użytkowników, z czego 140 tys. to sprzedawcy z kontami firmowymi. Nie ujawnia natomiast, ilu jest sprzedających z kontami zwykłymi, dla których uruchomiono Allegro Lokalnie."
    aleksander1963
    Poziom 12  
    OLX już nie jest chyba w grupie Allegro od kilku lat myślę.
    pawelr98
    Poziom 37  
    phanick napisał:

2. Żałujecie, że się nie będzie dało licytować. Jesteście mało reprezentatywną grupą. Co robi typowy Kowalski, gdy chce coś kupić? Szuka po cenach, zwykle towarów nowych, z opcją kup teraz (bez licytacji), z możliwością zakupu przez Smarta i z możliwością zwrotu. Ile prywatnych sprzedających spełnia te warunki?

Na pewno ileś osób korzystało z aukcji typu BCM gdzie można było się "poszarpać" o jakąś niezłą okazję.

Na aukcjach wyszarpałem kiedyś napęd LTO3 za 300zł gdzie rynkowo było jakoś 400-500zł.

Generator w.cz G4-107 za 111zł (łącznie z KW).
    Kiedyś jeszcze jakieś zestawy gier za paręnaście zł oraz konsole do gier.
    Erbit
    Poziom 35  
    pawelr98 napisał:

....
    Na pewno ileś osób korzystało z aukcji typu BCM .

Korzystam codziennie i widuję wiele nicków, które licytują.

phanick napisał:

2. ... Jesteście mało reprezentatywną grupą.

Tego nie wiesz tak samo jak ja. Natomiast odkąd pojawiła się możliwość zwrotu bez podania przyczyny wytworzyła się specyficzna nisza na Allegro. Są firmy, które kupują (pewno za grosze i paletami) tak zwany sprzęt ze zwrotów, bez testowania wystawiają go na Allegro z opcją BCM, klient świadomie kupuje wiedząc, że może być uszkodzone (tym bardziej mając smart a więc transport w dwie strony za darmo), sprawdza i jak jest wadliwe to odsyła.
    Nisza jest dobrze rozumiana przez obydwie strony i nikt do nikogo nie ma pretensji.

Są firmy, które tylko taki towar mają w swojej ofercie i wszystko wystawiają z opcja BCM.

Jak zlikwidują licytację o zabiją ten rynek a ostatnimi czasy mocno on się rozrósł szczególnie w AGD i elektronice i mało tego - często widzę, że licytacja osiągnęła wyższą cenę niż obok wystawiony taki sam towar w konkretnej cenie.

Na przykład -> https://allegro.pl/listing?description=1&stri...K&bmatch=baseline-dict42-hou-1-2-1024&order=p

Większość firm, które to wystawia do niedawna wystawiało z opcją BCM. Teraz część już nie wystawia z BCM ale i tak żadna z licytacji nie pozostaje u sprzedawcy na półce zaś te wystawione za konkretną cenę leżą i są wznawiane. W licytacji sprzedaje się wszystko co zostało wystawione, dosłownie wszystko i nie pamiętam by ostatnio cokolwiek zostało sprzedane za 1 zł.

W innych branżach nie wiem bo nie korzystam ale kupiłem też w ten sposób rozdrabniacz do gałęzi. Działa i ma się dobrze.
    Tommy82
    Poziom 40  
    @aleksander1963
    Tak wiec sobie zrobią nowe tnąc na śilę i znowu będą do sprzedania komuś z "wizją dalszego rozwoju" dwa serwisy ;)
    Paniaaa
    Poziom 1  
    Właśnie! Kupujmy w sklepach internetowych. To prawda, że większość sprzedawców na Allegro ma swoje sklepy internetowe. Ja dwa dni temu kupiłam tak torebkę o 60 zł tańszą niż na Allegro - przy cenie torebki ok. 200 zł, to dużo taniej. Kupiłam u sprzedawcy z Allegro, ale w jego sklepie internetowym!!! Nie kupujmy na Allegro, zniszczyli tradycję, tak jak ktoś napisał, to jakby wyrzucili mnie z domu!
    yanes
    Poziom 25  
    Pięć minut patrzenia na świecący żyrandol wystarczy, na resztę szkoda czasu.
    unitrax
    Poziom 9  
    A mi się udało moduliki arduino sprzedać bez prowizji. Kupujący napisał co chce, ja jemu napisałem cenę, wysłałem numer konta on wpłacił hajs, towar poszedł. Tylko, że to tylko jeden przypadek bo reszta aukcji mi wisi i nikt nie pisze, nie pyta. Mam jeszcze trochę rzeczy do pogonienia, tylko przydałby się taki serwis jak stare allegro.

Kurde jakbym wiedział co oni zrobią to bym rupiecie pogonił wcześniej a tak będą gnily w szafie.
    yanes
    Poziom 25  
    @unitrax, na pewno inni pisali lub wiedzą, że " „Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy regulamin lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu użytkowników”. Twoje zachowanie jak ulał pasuje do tego co napisał do mnie @m ax-bit, polaczki i polskie klimaty. Właśnie dla takich jak Ty i przez takie kombinowanie zrobiono allegro lokalnie.

Moderowany przez ArturAVS:

Wycieczki personalne proszę sobie darować.

yanes
    Poziom 25  
    Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nawet nie wdawaj się ze mną w niepotrzebną dyskusję, kapujesz?

Moderowany przez ArturAVS:

Ponownie ostrzegam.

unitrax
    Poziom 9  
    yanes napisał:
    @unitrax, na pewno inni pisali lub wiedzą, że " „Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy regulamin lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu użytkowników”. Twoje zachowanie jak ulał pasuje do tego co napisał do mnie @m ax-bit, polaczki i polskie klimaty. Właśnie dla takich jak Ty i przez takie kombinowanie zrobiono allegro lokalnie.

Kolego daruj sobie teksty o polaczkach.
    Jak było allegro normalne to stawialem licytacje i nigdy nie konczylem przed czasem lub poza allegro, a tych którzy pytali za ile od ręki odsylalem do aukcji, ale Ty już masz swoje teorie.
    Na allegro lokalnie można sprzedawać poza i nie ma w tym nic złego. Tylko samo allegro lokalnie działa tak że szkoda gadać.
    Regulamin który cytujesz dotyczy allegro a nie tego lokalnego.
    Ja po prostu czasem sobie coś kupię co leży w szafie, na wiosnę porządki robię, no to dawałem licytacje od ceny która minimalnie mnie interesowała. I sobie ludzie licytowali ale mimo że zaznaczyłem że nie kończę przed czasem aukcji to i tak pisali ile od ręki.
    To była dobra frajda, ktoś dostawał przedmiot znacznie poniżej ceny rynkowej, a ja pozbywalem się gratow tylko ostatnio prowizja poszła w górę zastosowali jakieś zxcbbnm(malpa)allegroemil.pl zamiast maili, zakodowali nazwy co kto kupił, no i usunęli komentarze dla kupujących. Nawet na aliex... Jest strona gdzie sprzedawcy oceniają kupujących tyle że ukryta.
    Kolejna sprawa ze rękojmia od osób prywatnych, na używany telefon na rok czasu to troche przeginka ale takie mamy prawo
    stasiekb100
    Poziom 24  
    Wszystko zmierza w tym kierunku, żeby utrudnić obrót używkami. Ludzie pójdą do sklepu po nowe, a rząd pochwali się wskaźnikami. Łatwiej jest oddawać na złom niż sprzedać sąsiadowi.
    Erbit
    Poziom 35  
    stasiekb100 napisał:
    Wszystko zmierza w tym kierunku, żeby utrudnić obrót używkami. Ludzie pójdą do sklepu po nowe, a rząd pochwali się wskaźnikami. Łatwiej jest oddawać na złom niż sprzedać sąsiadowi.

Nie sądzę by rząd w jakikolwiek stopniu "nakazywał" coś firmie Allegro a w działaniach legislacyjnych jakoś nie widać tego kierunku, który opisałeś. Raczej są to ich działania spowodowane jak to zwykle bywa chęcią zysku.
    PIOTRŚ
    Poziom 9  
    Dzień Dobry.
    Muszę i ja dorzucić klika gorzkich słów goryczy do tematu "ALLEGRO Lokalnie ", mam nadzieje ze ktoś się już obudził z ręka w no...
    Jest jednak jeszcze czas aby szybko naprawić tą niedogodną formułę dla użytkowników, ktoś w Allegro zapewne zapomniał że to klient ma zawsze rację. Fatalny interfejs, tylko 5 zdjęć do ewentualnego wystawienia o cenniku nie wspomnę. Jeśli zamiarem managerów w "Allegro" była strata użytkowników i ich przesunięcie do innych możliwość sprzedaży to ten zamiar powiódł się znakomicie. Gratulacje.
    max-bit
    Poziom 27  
    Jedno jest pewne allegro stało sie tak bezczelne ze postanowiło mieć w d...ie drobnych sprzedawców, zapomniało że to na nich powstało.
    Postanowiło ich wyrzucić do śmieciowego serwisu, w zasadzie mogli by w ogóle zamknąć sprzedaż dla sprzedawców prywatnych ale nie dobić ich postanowili jeszcze prowizją 10% widać wychodzą z założenia jak to raz postanowił stwierdzić jeden dziennikarz :
    https://www.youtube.com/watch?v=vodTM9AePCE

Tak tak to nic innego ten sam schemat.
    I nie jest do końca prawdą że ebay jest niszowy fakt w branży sprzedaży Polska - Polska nie ma znaczenia (choć zdarzyło mi się kupować) ale nic nie stoi na przeszkodzie aby to zmienić.
    Tutaj jest tylko ze tak powiem troszkę zmiany podejścia samego ebay-a.
    Ludzie wiedzą co to ebay i teraz wystarczy dać im impuls aby się przenieść, tym impulsem dla całej grupy sprzedawców jest jedno KASA.
    Jak napisałem ROK darmowej Darmochy + Reklama i za rok góra dwa allegro będzie tym czym jest dziś ŚWIASTAK a co to jest świstak to już wie bardzo mało osób.
    (sorki że się powtarzam - ale jest to rdzeń)
    khoam
    Poziom 35  
    stasiekb100 napisał:
    Wszystko zmierza w tym kierunku, żeby utrudnić obrót używkami.

Raczej wszystko zmierza w tym kierunku, aby alledrogo mogło zwiększyć zyski ze swojej działalności, obroty są na drugim miejscu. Jeżeli kolejny ich krok spowoduje jakiekolwiek poważne problemy z zyskami, to się cofną o ten jeden krok. Nie pracują tam idioci i dobrze wiedzą na czym polega "strzyżenie baranów". Nie przejmują się też specjalnie opiniami w necie (ale ich prawnicy je przeglądają) na ten temat dopóki ryzyko utraty zysków nie zmaterializuje się.
    max-bit
    Poziom 27  
    OK kasa MISIU kasa ja to rozumiem ale jak nas uczy historia i duże firmy popełniają błędy które je niszczą
    A wg mnie taki krok allegro właśnie zrobiło.
    Chyba nie przewidzieli że internet zadzwoni .... hello ....

Dodano po 3 [minuty]:

I kolejny filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=bRNL69QjwLM

Dodano po 17 [minuty]:

No oczywiście z tym padnieciem allegro to tez nie dobrze (to co robi monopol widzimy) ... najlepiej aby zaczęła się wojna cenowa A-E to było by dla nas miodzio ruch E darmocha plus ucieczka dochodów (zmniejszenie sprzedaży) oznaczał by spadek cen na A.
    Eidems
    Poziom 29  
    khoam napisał:
    stasiekb100 napisał:
    Wszystko zmierza w tym kierunku, żeby utrudnić obrót używkami.

Raczej wszystko zmierza w tym kierunku, aby alledrogo mogło zwiększyć zyski ze swojej działalności, obroty są na drugim miejscu. Jeżeli kolejny ich krok spowoduje jakiekolwiek poważne problemy z zyskami, to się cofną o ten jeden krok. Nie pracują tam idioci i dobrze wiedzą na czym polega "strzyżenie baranów". Nie przejmują się też specjalnie opiniami w necie (ale ich prawnicy je przeglądają) na ten temat dopóki ryzyko utraty zysków nie zmaterializuje się.

Zwiększają zyski, ponieważ duże firmy wystawiają tam aukcje (np. Avans, x-kom, inter cars, osram, philips, zelmer, AEG, komputronik, sferis, vobis, apollo, redcoon, ole ole, i tysiące innych). Żadna z tych firm nie ma swojej strony internetowej? Nie mają po prostu siły przebicia, allegro + usługa allegro smart niszczy konkurencję (samo allegro musi do tego NA PEWNO dopłacać). Allegro z popularnego "bazarku" przekształca się w dość dobrze prosperujący "dom handlowy" i dlatego prywatni użytkownicy zaczynają być odseparowani. Niestety tak wygląda polityka firmy, to co możemy zrobić to przenieść się na inną platformę, tylko jaką? Zobaczcie jak wygląda sytuacja z mieszkaniami. Ktoś wystawi ogłoszenie lokalnie, i co dalej? Potem pozostaje OLX-otodom / allegro-morizon i inne-praktycznie bez znaczenia. Jak ktoś wystawi na morizon to z automatu -> ogłoszenie będzie na allegro. Jak ktoś wystawi na otodom -> ogłoszenie powędruje na OLX. Właściciel OLX-a ma również serwis eMAG. Domyślam się, że allegro chce dążyć do podobnego wyglądu serwisu (wybierasz towar i widzisz która firma go oferuje, mimo, że sama posiada swój sklep online) - tak już działa allegro, ale teraz chcą usunąć strefę prywatnych użytkowników. Efekt potęguję wspomniany już pakiet allegro smart, monety, pomoc przy rozwiązywaniu problemów z kupującym / towarem itd. W przypadku firmy naspers, mamy rozdział: OLX - serwis z ogłoszeniami prywatnymi, eMAG - tylko zarejestrowane sklepy. Dodam tylko, że nie wszyscy wiedzą, ale payU nie należy do allegro, ale właśnie do firmy naspers.
    max-bit
    Poziom 27  
    Ok
    Przeprowadźmy pewną analize bo tego nikt nie zrobił
    Jak wygląda rynek
    Komputery laptopy :
    TOTAL : 86122 / z FV (firma) 78539 prywatni ok 9%
    Komputery stacjonarne :
    TOTAL : 58189 / z FV (firma) 55488 prywatni ok 5%
    Komputery (ogołem)
    TOTAL : 5041000 / z FV (firma) 4861000 prywatni ok 4%
    Sprzęt audio dla domu:
    TOTAL : 121110 / z FV (firma) 94450 prywatni ok 22%
    Smartfony i telefony komórkowe
    TOTAL : 72487 / z FV (firma) 46663 prywatni ok 36%
    Aparaty cyfrowe:
    TOTAL : 11584 / z FV (firma) 7269 prywatni ok 37%
    Części samochodowe nowe i używane
    TOTAL : 24 296 798 / z FV (firma) 20 914 790 prywatni ok 16%

Jak widać jest różnie
    Oczywiście będą działy w których są praktycznie same firmy
    A są branże gdzie udział prywatny jest znaczy
    W sumie tak czy inaczej posunięcie jest głupie.
    Ja rozumiem podział OK ale nie w taki sposób co zrobili, ten sposób nic dobrego nie przyniesie.
    tzok
    Moderator Samochody
    Tym sposobem allegro przestaje być serwisem aukcyjnym, bo licytacje były głównie na rzeczach używanych. Ja mogę powiedzieć tylko - szkoda. Ale nie mam jakiegoś żalu. NA pewno ich platforma była dużo bardziej skuteczna w sprzedaży rzeczy. Ze swojej praktyki - używany samochód na OLX mógł wisieć choćby i miesiąc, po wystawieniu na Otomoto/Allegro sprzedawał się w ciągu 2-3 dni.

Eidems napisał:
    Domyślam się, że allegro chce dążyć do podobnego wyglądu serwisu (wybierasz towar i widzisz która firma go oferuje, mimo, że sama posiada swój sklep online) - tak już działa allegro
    Tak to działa Ceneo i też należy do grupy Allegro.