Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro lokalnie - co to kurcze jest?!?

sylweksylwina 03 Lis 2019 13:23 22860 299
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Znany wszystkim portal aukcyjny przelał dzisiaj czarę goryczy.
    Jak zwykle chciałem wystawić sobie kilka przedmiotów, patrzę a tu jakiś nowy formularz wystawiania allegro lokalnie uwaga z dopiskiem BETA - ale nigdzie nie można tego wyłączyć!!!
    No ok, nie ma innej możliwości to klikam wystaw na allegro i na allegro lokalnie. Tu zaczynają się kolejne schody. Można dodać maksymalnie 5 zdjęć (dodam że w kod aukcji już nie można własnych galerii wstawiać od dłuższego czasu), edytor opisu mały i wąski jak nie wiem, cenników dostawy użyć nie można. Ogólnie dramat.
    Brak opcji "wystaw podobny" po wystawieniu aukcji, natomiast na liście aktualnych przedmiotów na allegro kliknięcie na wystaw podobny przenosi do nowego formularza który oczywiście nie jest wypełniony.
    W końcu jakoś udało się wystawić 10 przedmiotów. Przechodzę na stare allegro a tam żadnej nowo dodanej aukcji. Nosz k.... Brak mi słów. Zrobili podział serwisu na dwie części ale wyszło tragicznie. Odnośnik wystawiana przedmiotu na jednym serwisie przenosi do drugiego, mamy inne oferty zarówno na allegro jak i allegro lokalnie. Jestem zdecydowanie na nie.
  • PCBway
    miroslaw wielki
    Poziom 19  
    Allegro i allegro sprzedaż.Bzdura
  • PCBway
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Oficjalne stanowisko allegro w tej sprawie, to to że faktycznie tak będzie. Będzie allegro dla przedsiębiorców i allegro lokalnie dla zwykłego kowalskiego. Stawka od sprzedaży na allegro lokalnie to będzie stałe 10% (Dobry pretekst by wydoić więcej kasy).

Po kliknięciu na stronie wystawiania np. na motoryzację, jeszcze można wystawiać przedmioty na starym allegro, nie lokalnie co według pracownika allegro po 31 października w ogóle nie jest możliwe. Tutaj Link do starego formularza.
    Phaeton
    Poziom 16  
    Allegro lokalnie wygląda na coś jak tablica ogłoszeń, możesz coś wystawić, ale Allegro nie interesuje się transakcją i nie pośredniczy w płatności, coś jak sprzedajemy pl. Nadal można wystawić aukcję w "normalnym" Allegro, ale taksa 10% jest zaporowa, żeby jednak nikt normalny tego nie robił. Jest to więc ostateczny krok w przemianie w Chińskie Centrum Handlowe.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Tylko przez kliknięcie w "motoryzacja" można wystawić aukcje na normalnym allegro. Normalnie wystawiasz tylko na allegro lokalnie, z opcją widoczności na zwykłym allegro. Na allegro w "moje konto" i "oferty" nie widać tych ogłoszeń, zarządzać nimi można tylko z allegrolokalnie.pl
    2konrafal1993
    Poziom 26  
    Rozumiem że nic się nie zmieni w normalnym allegro?
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    sylweksylwina napisał:
    Znany wszystkim portal aukcyjny przelał dzisiaj czarę goryczy.

Nie po raz pierwszy :-(
    No żesz...

Przychodzą mi niestety na myśl tylko słowa nie nadające się do publikacji.
    mkmt81
    Poziom 10  
    Czyli trzeba obserwować aukcje na ebay.pl podejrzewam, że właśnie tam zaczną migrować użytkownicy.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    2konrafal1993 napisał:
    Rozumiem że nic się nie zmieni w normalnym allegro?

Poza tym że tylko firmy będą tam sprzedawać to nie.

Dodano po 45 [minuty]:

Cytat:
    od jakiegoś czasu komercjalizujemy serwis allegro.pl i dostosowujemy go do wymagań profesjonalnych sprzedawców prowadzących zorganizowaną sprzedaż.
    Nie chcąc pozostawiać incydentalnych sprzedających udostępniliśmy im nową przestrzeń jaką jest Allegro Lokalnie.
    Wiem, że brakuje jeszcze kilku przydatnych funkcjonalności, stąd cały czas pracujemy nad ich wdrożeniem

No i fajnie. Wręcz też zaraz niecenzuralne słowa polecą z mojej strony....
    Piottr242
    Poziom 20  
    Jeśli wprowadzenie kilka(naście?) lat temu prowizji od wystawienia aukcji ich nie zatopiło, to to nie zatopi ich tym bardziej. UOKiK też niespecjalnie może im coś zrobić.
    Pora odkurzyć nieużywane od lat konto na ebayu.
    piotr600
    Poziom 8  
    Allegro co najmniej od roku chce się pozbyć prywatnych sprzedawców. Maja kłopot, bo muszą uczestniczyć w sporach. Najpierw zrobili wyimaginowane białe tło, później likwidacja opinii sprzedających, teraz zmiana portalu dla prywaciarzy.
    gradek83
    Poziom 38  
    Czego już nie ma dla zwykłego Janusza kowalskiego który chciał sobie raz na ruski rok coś sprzedać .

1) Brak opcji wyboru paczkomatów za 8.99zł Jedyna dostępna opcja na paczkomat to "Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost - pobranie 17zł ! i Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata 15zł. Skończyły się tanie przesyłki dla osób fizycznych "Allegro Paczkomaty24/7 Inpost maksymalny rozmiar 41X38X64cm, waga 25kg CENA:8.99zł oraz dwie kolene Allegro miniKurier24 Inpost 10.95zł i Allegro Kurier24 InPost 13,41zł. Czyli kiszka :/
    2) Brak możliwości wybrania opcji wystawienia aukcji licytacji na określony czas z automatu mamy 10dni.

3) Brak reszty opcji typu gwarancja zwroty i inne pierdoły

A co do oferty SMART:
    "Wiemy, że Kupujący chętnie wybierają oferty, w których dostępna jest darmowa przesyłka, dlatego formy dostawy SMART! na Allegro Lokalnie udostępnimy do połowy 2020 roku"

Dodano po 3 [minuty]:

piotr600 napisał:
    Najpierw zrobili wyimaginowane białe tło, później likwidacja opinii sprzedających, teraz zmiana portalu dla prywaciarzy.

No sprzedawcy bardzo nie lubią jak ktoś krytykuje ich towar wystarczy że dasz jedną gwiazdkę mniej i już lądowałeś na czarnej liście u sprzedawcy a nie daj boże abyś coś źle napisał o jakże wspaniałym szmelcu jaki sprzedawał sprzedawca to już wiadomo że bez czarnej listy się nie obejdzie. Ciekaw jestem ile INPost na tym straci bo na pewno POCZTAPolska zyska.
    piotr600
    Poziom 8  
    Myślę, ze chodzi tu o US. Musieli zgłaszać do US dochody prywaciarzy nawet jak nie przekraczały one ulgi. Po utworzeniu nowego portalu dla osób fizycznych, tylko sprzedajacy, który nie ma działalności będzie odpowiadał przed US o nie zgłoszeniu dochodów.

Dodano po 4 [minuty]:

Szukam sprzedawców, którzy mają odbiór na poczcie za ok.8zł. Akurat ja mam pocztę obok.
    Jogesh
    Poziom 28  
    Ja sobie obserwuję Allegro i lubię sobie coś upolować taniego. A tutaj mam oferty na Allegro Lokalne i nie mogę dodać do obserwowanych. Czy wiecie może czy jest jakaś alternatywa? Bo jak widać Allegro to będzie taki OLX + sklepy które będą droższe od innych sklepów online. Może zarząd chce zlikwidować Allegro i dlatego takie głupie posunięcia?
    gradek83
    Poziom 38  
    Odkąd pojawiła się opcja z tanimi paczkomatami Allegro stało się moim zdaniem najlepszym serwisem handlowym tego typu gdzie indziej za nie całe 9zł mogłeś wysłać paczkę do 25kg która na drugi dzień była wstanie z jednego końca polski na drugi dotrzeć bez większych problemów. Jeśli tą opcję przywrócą do Allegro Lokalnie to jeszcze tą zmianę bym przełknął.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    No tak, było to spore ułatwienie. Paczkomaty też były często najtańszą opcją, możliwość śledzenia i odbioru paczki w każdym momencie bez stania w kolejce.

Ale tonący brzytwy się chwyta. Spory ze sprzedającymi od jakiegoś czasu w moim wypadku nie działają w ogóle i to tam gdzie ewidentnie wina leżała po ich stronie.
    Nawet spotkałem się z przypadkiem gdzie "cwaniak" sprzedający przy rozmowie telefonicznej stwierdził, że proszę bardzo, proszę założyć spór - wiem jak się takie sprawy załatwia. Oczywiście tyczy się to kłamania w żywe oczy, a "pracownik allegro" widząc dwie różne wersje rozkłada ręce i proponuje drogę sądową, gdyż sprzedający i kupujący nie mogą dojść do porozumienia. Nosz k... po to jest ten spór by rozwiązać problem. Nawet kont nie blokują i nic takim delikwentom nie robią. I oczywiście nie tyczy się to tylko osób prywatnych, bo z przedsiębiorcami też takie przeboje były.
    krakarak
    Poziom 39  
    Allegro Lokalnie - moja krótka opinia - dziadostwo i bajzel! Syf, kiła i mogiła (nie są to słowa wulgarne, lecz choroby i ich efekt).
    Patrząc na efekty wypocin ich programistów widzę mocne wejście "dobrej zmiany" (bez podtekstów politycznych)...
    gradek83
    Poziom 38  
    sylweksylwina napisał:
    I oczywiście nie tyczy się to tylko osób prywatnych, bo z przedsiębiorcami też takie przeboje były.
    U przedsiębiorcy jeden plus ze jak brało się na paczkomat opcja Allegro to zwrot bez podania przyczyny był w przeciągu 14 dni i nawet paczki nie musiałeś oznaczać adresem dostawałeś tylko kod zwrotu paczkomat otwierał się wkładałeś i mogłeś odesłać coś bo np Buty nie pasowały albo kolor ci się nie spodobał... i zwrot kasy o ile towar nie uszkodzony był bez problemowy. Tak czy inaczej sporo przedsiębiorców to firmy krzak handlujące szmelcem ale też i czasem dobrym towarem tylko co z tego jak wystawisz takiemu słusznego negatywa obsmarujesz w komentarzu towar nic nie wart i jeszcze zdjęciami to udokumentujesz i kończyło się to czarna listą...gdzie już nie raz miałem tak że jedynie ten sprzedawca handlował czymś innym i już sobie nie mogłem tego u niego kupić to się pytam po co te komentarze gwiazdki skoro za niskie oceny ląduje się na czarnej.

Może takie zmiany są wymuszone przez US. Państwo musi szukać kasy na bobasy...ale mi się zrymowało XD
    acctr
    Poziom 15  
    Nie po to fundusze inwestycyjne Cinven, Permira i Mid Europa wyłożyły 12,7mld PLN żeby robić z allegro pchli targ :) Od początku nie kryli się ze swoim biznes planem Allegro-sprzedane-za-prawie-13-mld-zl
    Allegro to nie ten sam portal jaki był 15 czy 10 lat temu.
    To jest maszynka do zarabiania pieniędzy, która przeszła przez wiele rąk od momentu założenia.
    Ale nie ma co rozpaczać, ewolucja rynku e-commerce wciąż trwa.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 30  
    Powiem Wam jak się czuję unikając słów niecenzuralnych.
    Po kilkunastu latach obecności na allegro czuję się jak lokator kamienicy, za którą zabrali się czyściciele.
    I tyle!
    krakarak
    Poziom 39  
    10% prowizji od sprzedanego przedmiotu to już całkiem spory haracz. Sprzedałem używaną drukarkę za 200,- zł więc Alledrogo Lokalnie wzięło 20,- zł :cry:
    Mało to nie jest...
    Piottr242
    Poziom 20  
    Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    Po kilkunastu latach obecności na allegro czuję się jak lokator kamienicy, za którą zabrali się czyściciele.

Świetne podsumowanie. To wygląda jak celowe wygaszanie popytu i zmiana profilu działalności.

Najbardziej kopa w d... od Allegro dostali kolekcjonerzy wszelkich dóbr nietypowych (jak bilety kolejowe) czy bardziej typowych (jak znaczki i monety). Często ciekawe "okazy" były licytowane przez kilka osób, mnie się raz zdarzyło sprzedać bilet kartonikowy z czasów okupacji za ponad 80 zł, podobne okazje udawało się upolować. A teraz kicha, na Allegro Lokalnie nie da się chyba wystawić licytacji.
    2konrafal1993
    Poziom 26  
    Myślę że problemem jest brak konkurencyjnego portalu dodam że zostawmy w spokoju zagraniczne portale bo w Polsce nadal to nie jest konkurencją bo z allegro można mieć wszystko szybko. Jeśli ktoś mądry się znajdzie to będzie miał szansę na stworzenie czegoś konkurencyjnego. Przykładem co prawda z innej branży jest steam który traktuje użytkowników jak debili a teraz wyrasta sobie epic i ja widzę że tylko korzystam na tym. Podobnie zrobi się z allegro mimo że wiele lat tam kupuję to jestem nawet gotów usunąć konto by pokazać sprzeciw a to dlatego że ten portal ciągle coś zmienia i te zmiany mnie wk.... do tego stopnia że zacznę ich omijać i sobie bez nich poradzę. Czemu nie zrobić takiego strajku usuwając konta?
    ^ToM^
    Poziom 36  
    Widzę, że ogłoszeń "lokalnie" nie można dodać do obserwowanych. Chyba, że źle patrzę?
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników
    Piottr242 napisał:
    A teraz kicha, na Allegro Lokalnie nie da się chyba wystawić licytacji.

Można wystawiać licytacje:
    Cytat:

Wystawisz z Kup teraz lub Licytacją, aby dodać do ogłoszenia szybkie płatności i opcję wysyłki - gdy sprzedasz, zapłacisz 10% ceny (maks. 50 zł)

https://allegro.pl/lokalnie
    10% prowizji to faktycznie wydaje się sporo. Plus taki, że zawsze wiesz ile zapłacisz, bo nie ma dodatkowych opłat za wystawienie i różnej prowizji zależnie od kategorii.
    ^ToM^
    Poziom 36  
    Chyba znowu się wszyscy przeproszą ze Świstakiem: http://www.swistak.pl/

Póki co na Świstaku na dziś:
    Funkcjonowanie aukcji i zakładanie nowych profili jest zawieszone. Trwają prace nad wznowieniem serwisu.
    O ewentualnym wznowieniu serwisu poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem.
    Robin21tom
    Poziom 1  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Mam konto na allegro ponad 20 lat. Na portalu bywałem w różnych sytuacjach zdobywając doświadczanie jak unikać podejrzanych aukcji i kupować z głową. Dzięki
    Allegro lokalne jest moim zdaniem strzałem w stopę. Zablokowanie "zwykłym" użytkownikom możliwości wystawiana do sprzedaży czy licytacji mnie osobiście zniechęciło do tego serwisu w ogóle.
    Zapomnieli o najważniejszej sprawie. To My "zwykli" użytkownicy kupujemy od firm i od siebie nawzajem na tym portalu. Bez Nas nie zarobią NIC. Niby dlaczego po odebraniu mi 50% możliwości - z kup/sprzedaj zostało tylko kup - kupować na allegro. Kupić mogę wszędzie. I tak dzięki "zmianom na allegro" stałem się szczęśliwym posiadaczem kluczy nasadowych które kupiłem bezpośrednio na stronie sprzedawcy, a wcześniej do głowy by mi nie przyszło żeby nie kupić przez allegro.

Pozdrawiam
    ^ToM^
    Poziom 36  
    Piottr242 napisał:
    Z tym 10% prowizji to czy nie warto by było tym zainteresować UOKiK?

A domena swistak jest zarejestrowana na Cyprze przez handlarza domenami. To umarło już dość dawno temu.

To przykra wiadomość. Cóż, upadła moja nadzieja na jakąś konkurencję. :/