Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór laptopa do 1000 zł.

03 Lis 2019 14:09 183 7
  • Poziom 6  
    #laptop #1000zł #studia

Witam, poszukuję laptopa, w budżecie do 1000 zł. Miałby on służyć głównie do pisania, przeglądania internetu, rzadziej do oglądania filmów czy grania. Zależałoby mi na płynności działania. Potrzebuję go na studia. I tu moje pytanie - nigdy nie korzystałem z laptopów, więc nie mam pojęcia na czym miałbym się skupić przeglądając oferty. Polecacie jakieś konkretne modele ? Oczywiście wchodzi w grę używany.

Czy jest możliwość podłączenia laptopa pod monitor, a do tego zewnętrzna klawiatura + myszka ? W ten sposób, żeby laptop stał sobie obok i pełnił funkcję "komputera", a obraz wyświetlał się na zewnętrznym monitorze ? Będzie to działać płynnie, bez opóźnień? Tzn. tak, żeby nie można było odróżnić, że pracuje czy gra się na laptopie podłączonym do monitora a, nie bezpośrednio na laptopie ?
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 23  
    Witam.
    Z używanymi jest podstawowy problem czyli bateria-można spotkać w bardzo różnym stanie. Skoro nie potrzebujesz nie wiadomo jakiego kosmosu to kup nowy-zawsze masz gwarancję i w przypadku jakiejkolwiek awarii święty spokój. W zasadzie pod każdy laptop podłączasz monitor i peryferia więc nie ma z tym problemu. Jeżeli chodzi o konkretną firmę to mogę polecić dell lub lenovo.
    Pozdrawiam
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    W tym budżecie moimi faworytami będą poleasingowe modele. Nic sensownego nowego za tysiaka nie kupisz, jest to strata pieniędzy. Można w bardzo dobrym stanie modele Lenovo T530 nabyć i doposażyć je w dysk SSD (dla mnie must have, trzeba liczyć około +150zł na 240GB). To model 15.6", ewentualnie model 14" to byłby T430. Jeśli będzie dobra okazja to może uda się w tym budżecie generację nowszą kupić - T540 lub cal mniejsze T440. Rozglądałbym się za wariantami z literką S - np T430s - S jest od slim, są nieco cieńsze i całkiem ciekawie się prezentują.

Mając do wyboru zadbany egzemplarz generacji starszej i średnio zadbany nowszej - wybrałbym ten starszy, między 3 a 4 generacją procesorów nie było aż tak wielkich różnic. Te modele najczęściej są oparte o procesor I5-32xxM lub 33xxM.

Zwykle laptopy mają możliwość dołączenia ekranu zewnętrznego, wspomniane Lenovo mają display port (można dokupić adapter na HDMI za grosze), mają również DSUB. Tak więc monitor da się podłączyć (może pracować też jako dodatkowy, czyli ekran laptopa plus monitor, może też oczywiście pracować na samym ekranie laptopa). Mysz czy klawiaturę da się również podłączyć przez USB. Ewentualnie biznesowe laptopy mają możliwość podłączenia stacji dokującej, więc można się tym zainteresować (wszystkie połączenia przy biurku do wspomnianej stacji, laptopa montujesz na stacji dokującej i jest podłączony do wszystkiego, bez tony wtyczek).

W przypadku laptopów poleasingowych warto zwrócić na układ klawiatury. Zwykle nie jest to nasz układ, często ma naklejki spolszczające (które jeśli klawiatura nie jest podświetlana nie są złym rozwiązaniem). Ja zwykle kupuję z firmy, która wymienia klawiaturę na regenerowaną klawiaturę US, więc nie mam z tym problemów.

Baterie w różnym stanie, ale zwykle udaje mi się trafić wytrzymujące 3-4 godziny oryginały, więc dramatu nie ma.
  • Poziom 32  
    Na studia, poręczny Lenovo carbon x1 3 gen z ssd - 1000 zł
  • Poziom 32  
    Gdzie można kupić Thinkpad T460s do 1000 zł (na allegro najtańszy 1200ZŁ)?
  • Poziom 21  
    Jak możesz parę groszy dołożyć, to masz za 1179 zł HP EliteBook 8570p z Core i7-3520M i 16 GB RAM, ekran 15,6 cala:

HP EliteBook 8570p

Za 999 zł masz Thinkpad 440s z Core i7-4600U i 4 GB RAM, ekran 14 cali:

Lenovo ThinkPad T440s

Możesz spokojnie podłączyć zewnętrzną mysz czy klawiaturę i monitor. Do używanych laptopów klasy biznes można tanio wyrwać stację dokującą, do której podpinasz monitor, ładowarkę, mysz i klawiaturę, laptopa potem wystarczy tylko wsadzić w stację i masz komputer stacjonarny.

PS. Do Lenovo T410 stację dokującą kupiłem za 10 zł :)