Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zły odbiór sygnału na dwóch tv

03 Lis 2019 16:47 195 5
 • Poziom 7  
  Witam. Ustawiłem ostatnio satelitę, poprowadziłem sygnał do dwóch pokoi poprzez taki rozdzielacz:
  Zły odbiór sygnału na dwóch tv
  Problem polega na tym. Jeżeli włączony jest jeden telewizor sygnał jest ok ale jeżeli włączę telewizor w drugim pokoju, oba na raz, wtedy nie da się oglądać. Obraz się zacina... jaki może być powód?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  Satelity nie rozdziela się w prosty sposób. Tuner satelitarny wysyła do konwertera informacje o polaryzacji i paśmie. Rozwiązaniem jest podwójny konwerter i podwójny kabel. A przy większej ilości odbiorników mutliswitch.
 • Poziom 31  
  Przy tak rozdzielonym sygnale SAT istnieje zasada.. "kto ma pilota ten ma władzę". Tam gdzie podłączysz tuner SAT tam oglądasz TV. W przypadkach małej liczby odbiorników TV powszechnie stosuje się konwertery TWIN na dwa TV, jak napisał @Macosmail lub QUAD na 4 TV. Przy większej liczbie multiswitch z konwerterem QUATTRO. Każde z tych rozwiązań potrzebuje odpowiedniej liczby przewodów z konwerterów. Można jeszcze zastosować sumator SAT: https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anten...ry/Sumatory/SCQ-410-sumator-sygnalow-SAT-i-TV
 • Poziom 43  
  Satelitę? Oba TV są z tunerami SAT czy chodzi ci o naziemną?
  Do dzielenia się ten rozgałęźnik nie nadaje bo przepuszcza wszystko we wszystkie strony. Z takim rozgałęźnikiem można tylko oglądać SAT albo na jednym albo na drugim.
 • Poziom 20  
  Konwerter twin i kabel bezpośrednio do każdego pokoju.
  Jak tylko jeden kabel od konwertera, to taka instalacja i zmiana konwertera na SRC.