Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia 1u 1.6 sr - Pokazuje za duże spalanie niż w rzeczywistości. Fiss

03 Lis 2019 19:42 207 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie. Ten problem mam od dawna ale nadszedł czas na rozwiązanie. Mam taką nadzieję. Mianowicie jak jeżdżę autem to niemoge na wyświetlaczu średniego spalanie zejść niżej niż 11.6 litr na 100 km, tak pokazuje fiss. Tankujac na stacji wychodzi coś koło 8.5 Benz. i 9.5 LPG na 100km. Czy da się to jakoś zamienić żeby fiss pokazywał normalne spalanie. Czytałem tez że może mi pokazywać kilometry na litr paliwa a nie litry na 100km i to by się zgadzało. Czy da się to zmienić żeby było właściwie? Proszę o pomoc bo to już nawet irytuje moją żonę. Zauważyłem też że na wolnych spalanie chwilowe jest w przedziale 1.6 do 1.8 przy temperaturze silnika 90 stopni. To chyba za dużo? Dziękuję
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Możesz mieć złe kodowanie licznika lub licznik od innego silnika.
    Jaki nr licznika i jakie jest aktualne kodowania?
    Pierwsze słyszę o pokazywaniu ile można przejechać na 1 litrze.
    Warto przejechać sie w trasę i policzyć słupki przy drodze i sprawdzic czy zgadzają sie z tym co pokazuje licznik.
  • Poziom 29  
    Przecież każdy licznik oszukuje na spalaniu.
    Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

• Poziom 8  
    To spalanie w ilości 11 l pokazywanych na wyświetlaczu to jest jazda 70 km/h jak dziadek. A tak średni przy normalnej jeździe to pokazuje 15-15.4 jak jest zimno, a w tankowania wychodzi max 10 litrów na 100km. Trasa 10 km miasto Łódź i 20 km poza miastem.
    Jak mam sprawdzić kodowanie licznika. Numer licznika to chyba trzeba wyciągnąć i spojrzeć. Mam kabelek i VCDS. Co do słupków na trasie wydaje mi się z obserwacji że dobrze zalicza km. Będę miał chwilę czasu to jutro zobacze na vcds kodowanie.
  • Poziom 43  
    Czas wtrysku / droga. Na lpg masz zawyżony o 20%