Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka budowy układów bezprzewodowych

03 Lis 2019 20:55 135 3
  • Poziom 3  
    Witam. Jestem elektronikiem amatorem. Bardzo interesuję się elektroniką bezprzewodową. Udało mi się zbudować tylko nadajnik FM. Ale to był projekt z internetu. Nie znacie jakiejś książki czy strony, gdzie by było można nauczyć się konstruować od podstaw jakieś nadajniki nie tylko na pasmo 88-108 MHz? Ewentualnie też odbiorniki i ogólnie wszystko w tym temacie (w tym nadajniki tv). Chodzi mi o to, że w sieci są schematy wszystkiego tylko jak na złość są tam części które bardzo trudno zdobyć lub są drogie (np. cewki dostrojcze, stare układy scalone). Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 21  
    Niestety, jeśli chcesz się zajmować, nadajnikami i odbiornikami, to temat cewek dostrojczych jest nie do uniknięcia. Tu na elektrodzie jest sporo materiału na ten temat. Ta dziedzina która Cię inspiruje, nie jest niestety łatwa. Są sprawy których nie przeskoczysz. Dlatego musisz zapoznawać się z każdym materiałem który wpadnie Ci w ręce. Temat cewek również powinieneś sobie przyswajać.
  • Poziom 3  
    Dobrze. Dzięki za info. Ale najbardziej zależy mi żeby się nauczyć konstrukcji tych układów. Cewki dostrojcze można wylutować z jakiejś starej płytki.
  • Poziom 43  
    Podążaj za krótkofalowcami, są strony tworzone przez krótkofalowców, książki o konstrukcjach krótkofalarskich, czasopisma, poradniki. Z elementami będą trudności, trzeba kombinować z zamiennikami, bo to co współcześnie robi przemysł, bardzo różni się od tego co budują amatorzy, a elementy produkuje się dla przemysłu.

Krótkofalarstwo to też szansa żeby nadawać legalnie.