Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW/F30/2,0d - Awaria Xdrive

03 Lis 2019 21:20 99 1
  • Poziom 17  
    Witam, BMW 2,0 Diesel Xdrive z 2015 150kkm przebiegu, skrzynia manualna.
    Awaria wystąpiła podczas gwałtownego przyspieszania na 3 biegu, coś strzeliło jakby bieg wyskoczył ale jakoś sie toczyło z poszarpywaniem, po zatrzymaniu problem z ruszeniem, rusza dopiero przy wyższych obrotach i szarpie w tył jakoś jedzie. czy jest możliwe że uszkodzeniu uległ nastawnik i został w takiej pozycji że nie ciągnie żadna oś, wydawało mi się że tylni napęd jest spięty na sztywno a tylko przód jest dołączany ale z tego co znalazłem w sieci wychodzi że nie. Nigdy nie miałem doczynienia z Xdrive i stąd moja prośba, jak to działa podczas ruszania , rusza z podziałem 50/50 i koryguje kiedy potrzeba czy inaczej. Bardzo pomogłyby mi podpowiedzi na temat działania rozdzielacza xdrive
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Tyl jest stały, spięty na sztywno. Przód dołączany przy przyspieszaniu na początkowych biegach i przy uślizgu. Moim zdaniem to raczej coś ze spezeglem, bo nawet z odpietym przednim wałem albo nastawnikiem reduktora auto jeździ. Tak jest w e83, bo miałem z taką do czynienia z napędem x drive. W nowszych to nie wiem. Ale ten reduktor z F10 wygląda identycznie, tylko nastawnikiem się różni.