Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedłużacz do pralko-suszarki

piokrza 03 Nov 2019 23:18 531 6
Bosch
    piokrza
    Level 27  
    Podpowiedzcie jak dobrać przedłużacz do pralki tak żeby się nie stopił/spalił. Pralka ma wg instrukcji pobór 1700W na pranie i 1300W na suszenie. Niestety jej kabel nie sięga do gniazdka (brakuje około 2 metry), a nie ma szans by teraz burdać ściany i przerabiać instalację. W tej łazience nie było raczej przewidziane by instalować pralkę jednak obecnie chcę ją tam wcisnąć mimo że jest bardzo mała. Z podłączeniem wody i kanalizacji też nie będzie super, ale najgorszy wydaje mi się ten prąd.
  • Bosch
  • Bosch
    clubber84
    Level 30  
    Jeśli w łazience nie ma miejsca (ani przyłączy) na pralkę, to po co ją tam pchać? I jeszcze przedłużacz do tego... :roll:
    Krzywdę sobie i sąsiadom zrobić?
    Pralkę lepiej podłączyć w kuchni - łatwiej przyłącze i syfon pod zlewem wymienić, niż dorabiać coś w łazience.
    nomudrek
    Level 36  
    W instrukcji pisze na pewno, że nie wolno podłączać pralki za pośrednictwem przedłużaczy. Faktem jest też iż producenci idą na dużą łatwiznę i oszczędzają na długości kabli, sam posiadam kuchnię gazową i pralkę automatyczną obie Mastercook gdzie bez wydłużenia kabla nie da się podłączyć urządzeń do gniazd.
    Piotr2608

Level 40  
    :Ostrzeżenie
    Ryzyko pożaru/ryzyko szkód materialnych/uszkodzenia urządzenia!
    Używanie przedłużaczy lub rozgałęźników może zakończyć się pożarem wskutek
    przegrzania lub zwarcia. Podłączyć urządzenie bezpośrednio do odpowiednio
    zamontowanego gniazdka z uziemieniem. Nie używać przedłużaczy, rozgałęźników ani listew wielogniazdkowych.

To fragment instrukcji obsługi. W przypadku np. Bosch przedłużacz = anulowanie gwarancji !!!
    piokrza
    Level 27  
    Łazienka jest w domu, na II piętrze. Rodzice mają pralkę na parterze, w pralni. W tej łazience w której ja chcę podłączyć pralko-suszarkę którą chcę kupić gniazdka są usytuowane nad umywalką i kompaktem WC które stoją obok siebie i nic na tej ścianie już się nie zmieści. Myślałem ustawić ją po przeciwnej stronie i przedłużacz przy podłodze po samej krawędzi...ale widzę że muszę obejść się smakiem. Nie, w kuchni na pewno nie będę gracić nią miejsca. Dziękuję za odpowiedzi. Rodzice przez wiele lat korzystali u siebie ze zmywarki podłączonej przedłużaczem (bardzo gruby kabel) i nic się nie stało. Spaliła się jej elektronika dopiero gdy dorobiono jej w końcu "należyte" gniazdko w ścianie z odpowiednim kablem w peszlu przy okazji generalnego remontu..nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale piszę żeby nie było.
    Krzys55
    Level 26  
    jurand87sca wrote:
    Witam. Wymienić przewód pralko/suszarki na dłuższy w jednym kawałku?
    Jeżeli pralka na gwarancji, to taka wymiana odpada.