Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solaris U12 II Diag. ZR2-BD - Tester diagnostyczny do komputera centralnego ZR2

04 Lis 2019 11:20 132 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Posiadam autobus Solaris Urbino 12 II z 2004 roku.
    W pojeździe jest zamontowany komputer centralny ZR2 - BD.
    Moje pytanie czym można zdiagnozować oraz skasować błędy w takim komputerze, ponieważ mam kilka informacji, które wyświetlają mi się na desce rozdzielczej VDO Moki.
    Pytałem się przedstawiciela TEXY i powiedział, że nie mają możliwości zdiagnozowania komputera centralnego.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam,
    Chodzi o multiplexer? Jeżeli tak to komputer powinien sam kasować błędy a jeżeli coś nie jest podłączone lub zepsute to dlatego błędy wyskakują.

Pozdrawiam, Bruno SQ3FSM
  • Poziom 9  
    Zauważyłem, że same znikają natomiast pozostają takie ikonki m.in. can diag. chciałbym pozbyć się ich z deski
  • Poziom 7  
    Jak chcesz się pozbyć ikonek z deski to wymontuj komputer :P . A na poważnie nie łatwiej jak nie serwisują komputerów pójść do mechanika by sprawdził czy jest dobrze podłączony a jak jest zepsuty to wymienić?
  • Poziom 9  
    Posiadam kilka sztuk takich samych autobusów i nie wierze, że we wszystkich jest tak samo :P Także, zmiana deski czy któregoś z multiplexów nic nie zmieni w tym przypadku. Ogólnie TEX'ą, jesteśmy w stanie skasować większość błędów z różnych podzespołów natomiast bezpośrednio do komputera centralnego nie da się podłączyć i szukam rozwiązania, żeby diagnozować wszystko co wyświetla się na desce rozdzielczej(połączyć się z głównym komputerem autobusu).