Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do 50" za ok 4000zł

04 Lis 2019 13:52 267 8
  • Poziom 3  
    Witam
    obecnie mam już nieco wysłużonego Sharp'a AQUOS 32", chciałbym wymienić go na nowszy sprzęt. Ograniczenia co do przekątnej wynikają z wielkości pokoju i odległości do telewizora. Stolik na którym stoi TV ma szerokość 120cm a odległość od TV do kanapy ok 2,5m. Nie chciałbym przesadzać z przekątną i zastanawiam się nad 45-50". Nie wiem czy wielkość nie będzie przytłaczająca. Czym się kierować??: częstotliwość odświeżania, HDR, 4k czy FullHD, smart? - czytałem że android z czasem zwalnia znacznie??? Nie zależy mi na głośnikach - mam amplituner Denon i niezłe głośniki. Co polecacie, na co zwracać uwagę? Nie chcę zakrzywionego ekranu, TV jest w pokoju z dużym oknem, oglądamy raczej wieczorami. Mam UPC z c+, najczęściej filmy, sporadyczne xbox360. Większość ciekawszych modeli zaczyna się od 55" (LG B8) ??

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? różnie
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Sharp AQUOS 32"
    4. Jaką markę preferujesz? brak
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? do 50"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? amplituner, dekoder UPC, DVD, odtwarzacz vhs :)
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? xbox360 sporadycznie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami raczej
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? do 40000
  • Moderator RTV Co kupić
    Dobrych 50tek praktycznie nie ma.
    Tzn takich na matrycy 120Hz.

Jak 50 cali, to raczej coś taniego na VA i 60 Hz czyli np LG 50UM7600 albo Samsung 50RU74xx.

A jak 55 cali to już wybór jest sensowny i warto brać 120Hz np Samsung 55RU8002 albo 55Q60.
    Można też poszukać lekko wyższej klasy czyli tv z FALD np 55Q70 albo Sony 55XF9005.
  • Poziom 3  
    60Hz to teraz mam, obawiam się że 55" będzie zbyt duży....
  • Moderator RTV Co kupić
    No to zostaje Ci 120Hz Sony 49XG9005.
    Ma 3GB RAM, Android TV.
    Bardzo dobry model z FALD ale jednak drogi jak na tę przekątną.
  • Poziom 3  
    Czyli marne szanse na oled do 4-4,5tys? Wyglada na to, że już taniej będzie kupić oleda 55”????
  • Moderator RTV Co kupić
    OLEDy startują od 55 cali. Nie ma mniejszych.
    Najtańszy sensowny OLED to aktualnie model B8 od LG z 2018 roku.
  • Poziom 3  
    W cenie do 4,5tyś LG OLED 55B8 raczej nie da się kupić, W mediaexpert tylko powystawowe a to chyba ruletka???? Może wie ktoś gdzie można kupić sprawdzone egzemplarze ?? Może jakiś rabat ktoś coś??? Jak wygląda sprawa z tymi powystawowymi????
  • Moderator RTV Co kupić
    Powystawowe zdecydowanie nie. Nie wiadomo jak użytkowane, z reguły mocno zmęczone tv.
    Śledź promocje np na Pepperze. Były B8 po 4-4,5k pln...
  • Poziom 3  
    Witam ponownie,
    mam zamówiony KG OLED55C9 - na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze TV, powiedziano mi, że TV przychodzi nowy fabrycznie zapakowany. Jakie mają oznaczenia te z polskiej i z niemieckiej dystrybucji?