Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przeniesienie Sygnału TV(LAN) w inne miejsce - czym?

04 Lis 2019 15:00 165 8
  • Poziom 9  
    Cześć!

Obecnie posiadam w mieszkaniu TV kablowa Domynet. Przeniosłem telewizor zgodnie z życzeniem żony w inne miejsce gdzie nie mam doprowadzonej skrętki.
    Przekonany byłem że TV ciągnie sygnał z netu, skoro wpięty jest w router. Okazało się to nieprawdą.
    Szczęśliwy że wpadłem na genialny pomysł zakupiłem reapeter RM200 z wyjściem RJ do którego podpiąłem skrętką dekoder.
    Oczywiście okazało się, że takie rozwiązanie nie będzie hulać, bo dekoder musi być wpięty w dedykowany port na routerze. Jesteście w stanie coś podpowiedzieć?
    Czy można w jakiś sposób prze konfigurować taki router? Jeśli ktoś z Was jest w stanie to prze konfigurować - odpłatnie - zapraszam :)
    Czy pozostaje mi tylko ciągnięcie skrętki przez pól pokoju?
    Czy rozwiązanie typu PLC repeter sprawdzi się w takim problemie?
  • IGE-XAO
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    janih napisał:
    Czy rozwiązanie typu PLC repeter sprawdzi się w takim problemie?
    Robiłem próbę, działa. Jeden koniec w ten dedykowany port, drugi w dekoder. Ale to nie "repeater" tylko dwa urządzenia PLC.
    janih napisał:
    Czy pozostaje mi tylko ciągnięcie skrętki przez pól pokoju?
    Jeśli to tylko pół pokoju, to na pewno wyjdzie dużo taniej i pewniej.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz,

z tym ze oba moduły PLC musza byc wpiete w ta sama faze zgadza sie?

Czyli wpinajac sie w obwod gniazdka pokojowe a wychodzac w gniazdku z obwodu kuchnia i tak to nie bedzie hulac?
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Dzięki!

W takim razie jesli nie posiadam projektu elektrycznego instalacji (gniazdka na fazy) w mieszkaniu to ryzyk fizyk czy to pojdzie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Te droższe PLC radzą sobie i przy różnych fazach. Ja testowałem Frizta, było OK.
  • Poziom 29  
    jprzedworski napisał:
    Te droższe PLC radzą sobie i przy różnych fazach. Ja testowałem Frizta, było OK.

Zgadza się, widziałem testy transmiterów i dawały radę między fazami.

janih napisał:
    W takim razie jesli nie posiadam projektu elektrycznego instalacji (gniazdka na fazy) w mieszkaniu to ryzyk fizyk czy to pojdzie?

Fazy możesz sprawdzić nawet zwykłym multimetrem jeżeli takowy posiadasz.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @janih
    jprzedworski napisał:

Potwierdzam.
    Dodam też do tego zestawienia PLC Devolo.
    Ale czy jest sens wydawać na to 300, 500 zł?
    Jak to kilka m, to skrętkę zamaskować w listwie podłogowej, albo klipsami przymocować do ściany.
  • Poziom 9  
    Panowie,

dziękuje za podpowiedzi.

Temat do zamknięcia - moze komuś sie przyda do wyszukiwarki

Sprawe załatwił zestaw PowerLine PLC TP linka model bodajże 4220 czy jakoś tak - prosta konfiguracja, TV działa z za lodówki bez ciągnięcia skrętki.