Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tbk-508 nie uruchamia się laminator

04 Lis 2019 17:55 153 6
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    od wczoraj mam problem ze swoim laminatorem tbk-508, model z wbudowanym autoklawem, który nie potrzebuje dodatkowego kompresora.
    Mianowicie po włączeniu funkcji laminowanie kompresor się napełnia urządzenie osiąga temperaturę jaka była ustawiona ale nie laminuje.
    Po osiągnięciu ustawionej temperatury jest tylko słychać takie "tyk" jakby laminator wiedział, że prasa ma teraz zejść na dół ale tak się nie dzieje.
    Ustawiałem już różne temperatury jak i czas ale to nic nie pomaga.
    Wcześniej nie było żadnego problemu, stało się to z dnia na dzień.
    Prasa się opuszcza na dół, bo po wciśnięciu opcji "down pressure" prasa schodzi na dół. Autoklaw również działa bez problemu.
    Przesyłam link filmu gdzie nagrałem ten dźwięk po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. W 5 sekundzie i po koniec filmu słychać ten dźwięk.
    Tbk-508 nie uruchamia się laminator
  • Poziom 9  
    Hej
    Prasa przy laminowaniu opuszcza się w zależności od ustawionego podciśnienia na sterowniku poniżej panelu dotykowego. Może masz ustawione powyżej wartości 94 jakie jest podane na Twoim sterowniku i kompresor nie jest w stanie osiągnąć tej wartości.
  • Poziom 18  
    Ja mam ustawione na ok 98, gdy robi próżnie wskakuje LLL i schodzi w dół.
    Pamiętam że gdy się bawiłem nastawami to chodziło to w zależności od uzyskanego podcisnienia.
  • Poziom 9  
    Nie jest to na pewno przez te ustawienia.
    Wcześniej bez problemu laminator działał, nie było nic przestawiane i przestał.
    Tego dźwięku co jest na filmiku też nie wydawał.
  • Poziom 9  
    Problem tkwi według mnie w przełączniku podciśnienia. Jeśli nie zmieniane były jego ustawienia i zakładam, że dla pewności zmieniłeś parametry na niższe podciśnienie to znaczy że on jest uszkodzony. Dźwięku mogłeś nie słyszeć bo był on zagłuszany przez opuszczajączajacą się prasę. Musisz rozebrać laminator i sprawdzić czy przełącznik podciśnienia jest sprawny. On daje sygnał do elektrozaworu przy opcji laminowania. Możesz także go zdemontować i wymusić opuszczenie prasy podając sygnał na krótko z pominięciem przełącznika podciśnienia.
  • Poziom 9  
    Jest ktoś z Krakowa lub okolic (+100-150km) kto mógłby pomóc w naprawie sprzętu? Oczywiście za opłatą