Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę zamontować dysku twardego w iMac G5 APPLE

04 Lis 2019 19:28 99 3
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem z dyskiem twardym w iMac G5, chcę zamontować dysk twardy bo kupiłem taki komputer bez dysku. Kupiłem, zamontowałem jak trzeb,a ale dysk w ogóle nie jest widziany w komputerze. Chcę zainstalować na nim MacOS X ale nie można, gdyż wyświetla się cały czas koperta ze znakiem zapytania i nic. Próbowałem już dwa takie dyski, też bez poprawy. Mam dysk 250GB oraz 320GB. Może coś jest z dyskami, nie mam pojęcia, czy zna ktoś może inną przyczynę? Będę wdzięczny.
  • Spec od komputerów
    Potrafisz podac dokladny model komputera i dysku?

To folder, a nie koperta...

Wkladasz plyte dvd z systemem, prztrzymujesz control i co sie wtedy wyswietla?
  • Poziom 3  
    Próbuje z control i nic dalej. Jest to iMac G5 A1076 20 CALI mam w nim dysk twardy western digital WD3200AAJS 320GB i cały czas ten folder miga z znakiem zapytania i nie wiem co robić. A szkoda mi się pozbywać takie maczka. Czy to może być też coś z tym kablem sata od dysku? Bo już nie wiem co zrobić.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak wpycham płytę z systemem to chciałem uruchomić system to mignie obraz i z powrotem powraca do folderu z znakiem zapytania. I nie wiem czy to wina dysku czy czego tam. Mam również drugi dysk twardy Western Digital WD2500 250GB ale to samo się dzieje na nim. I nic nie pomaga.
  • Spec od komputerów
    To sprawdz z inna tasma sata.

Sprawdz czy po nacisnieciu C zacznie bootowac. Klawiatura jest sprawna? Nie mowiac juz o samym komputerze?

Jaki dokladnie system instalujesz, na tym Macu beda dzialac tylko X 10.3.5 do X 10.5.8.