Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ESXi najszybsza metoda zgrywania plików VM

martinii 04 Nov 2019 20:32 372 3
 • #1
  martinii
  Level 10  
  Witam.

  Mam VMware ESXi (darmowe) z 3 maszynami wirtualnymi na serwerze, który ma kartę sieciową 2 x 10Gb. Mam też switch 10Gb oraz PC (Windows 10 Pro) z kartą sieciową 10Gb. Wszystko w jednej sieci LAN. Na PC mam macierz RAID 0 z 4 dyskami 2Tb. Ściągając plik z serwera SMB mam transfer do 200Mb/s. Natomiast staram się skopiować pliki maszyny wirtualnej na PC.... Korzystając z WinSCP uzyskuję transfer rzędu 56Mb/s... Korzystając z FileZilla uzyskuję trabsfer rzędu 112 Mb/s... To jest jakaś masakra! Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak szybciej zagrać pliki maszyny wirtualnej na PC wykorzystując maksymalnie dostępną infrastrukturę?

  Pozdrawiam.
 • #3
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  Sorry! Produkt jest, ale właśnie wyczytałem, że: "Uwaga: bezpłatny produkt vSphere Hypervisor (bezpłatna wersja ESXi) nie jest obsługiwany. Wymagana jest licencja na poziomie vSphere Essentials lub wyższym."
  Linku nie usuwam, bo może się komuś, kto ma wersję płatną, przyda. Albo do innych celów zamiast zwykłego WinSCP.
  Można spróbować FerroBackupu. To bardzo dobry i tani polski produkt, ale akurat do maszyn wirtualnych go nie próbowałem, więc nie wiem, co z wydajnością. Można darmowo pobrać i przetestować.
  https://www.ferrobackup.com/pl/backup-maszyn-wirtualnych-esx.html
 • #4
  martinii
  Level 10  
  Dzięki kolego za odpowiedź. Wstyd się przyznać, ale okazało się, że maszyny wirtualne miałem podpięte pod port 10Gb, a sieć zarządzająca hostem szła po porcie 1Gb... W związku z tym wszelkie manewry na plikach hosta szły po porcie 1Gb. Po przepięciu wszystkiego na port 10Gb jest lepiej.

  Tak czy siak, dzięki za podpowiedź Ferro Backup System. Poczytałem, ściągnąłem, przetestowałem i jestem w kontakcie z tą firmą celem zakupu oprogramowania. Chyba jedyne oprogramowanie, które działa z darmowym ESXi i robi backup całych maszyn wirtualnych wyłączonych i włączonych!