Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator łazienkowy. Jak zmniejszyć buczenie?

04 Lis 2019 21:02 147 4
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim. Mam problem z wentylatorem do łazienki. Kupiłem sobie wentylator dospel styl II. Cena nie była zabójcza, powiedziałbym że całkiem tanio jak na higrostat z timerem, ale do rzeczy. Mam w łazience sufit podwieszany. Zamontowałem go na suficie właśnie i tutaj pojawił się problem bo wentylator buczy. Buczy jak porządny transformator i w połączeniu z płytą gipsową robi się pudło rezonansowe i przebywanie w łazience podczas jego pracy jest dość irytujące. Kombinowałem co by mu tutaj zrobić z zasilaniem żeby tak nie buczał i próbowałem podpiąć przez statecznik ze świetlówki i kondensator ale bez skutku. Dodam że nie ingerowałem w układ na płytce. zdjęcie płytki w załączniku. Liczę że mi pomożecie! :)
  • Poziom 29  
    Może prościej wyciszyć sufit..? Pełno jest materiałów..
  • Poziom 7  
    Tak oczywiście, na sufit pójdzie jeszcze wełna skalna. Pa pewno coś wyciszy, ale wątpię żeby do zadowalającego stopnia.
  • Poziom 7  
    Wiem, że znajdzie się setka mechanicznych sposobów na wytłumienie tego ale szukam porad od strony prądowej. Jaki element i w którym miejscu mógłby to nieco unormować. Sufit wygłuszony, niestety nadal jest to irytujące :/