Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opera 64 - nie można odczytać pliku preferencji

04 Lis 2019 21:21 135 6
  • Poziom 12  
    Od kilku dni mam taki problem, że kiedy uruchamiam Operę, pojawia mi się komunikat:

Code:
    Wystąpił błąd profilu

Nie można odczytać pliku preferencji. Niektóre funkcje mogą być niedostępne, a zmiany ustawień nie zostaną zapisane.

Nie dzieje się to zawsze. Głównie po uruchomieniu systemu (Windows 7 Home Premium x64) po dłuższej bezczynności. Kiedy później uruchamiam Operę, jest wszystko ok. Aż do następnego restartu komputera. Próbowałem reinstalacji Opery, ale nic to nie pomogło. Co ciekawe, po wyskoczeniu tego błędu Opera nie traci żadnych ustawień, nie wylogowuje ze stron etc. Jedyne, co się zmienia, to tylko to, że w zakładkach wskakuje folder zakładek zaimportowanych z Internet Explorera, a na pasku zakładek pojawia się folder zakładek umieszczonych na pasku.

Niby nic utrudniającego życie, a jednak… Jak temu zaradzić? Nie chciałbym tworzyć nowego profilu i przechodzić od nowa przez całą konfigurację.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    @hph51956, to nic nie da, ponieważ nie mam konta Opera i nie korzystam z synchronizacji.
  • Pomocny post

Poziom 42  
    rostov84 napisał:
    Próbowałem reinstalacji Opery, ale nic to nie pomogło.

rostov84 napisał:
    Nie chciałbym tworzyć nowego profilu i przechodzić od nowa przez całą konfigurację.

Cała konfiguracja trwa 3 minuty, przerabiałem kilkanaście razy.

Wstaw logi z FRST, może coś zrobimy.
  • Poziom 12  
    Tomequ123 napisał:
    Cała konfiguracja trwa 3 minuty, przerabiałem kilkanaście razy.

Jestem świeżym użytkownikiem Opery. Trudno mi będzie odnaleźć wszystkie potrzebne ustawienia. Nie da się ich jakoś wyeksportować?
  • Pomocny post

Poziom 42  
    Ustawienia, łącznie z zaawansowanymi, mają może 2 strony A4, przeczytanie wszystkiego ze zrozumieniem trwa może z 5 minut, zaznaczenie ustawień i preferencji max 2.

Pokaz logi z FRST, zobaczymy, ale skoro to błąd profilu, to raczej nic się nie zrobi.
  • Poziom 12  
    Pomogło zupełnie co innego. Przeniesienie pliku Preferences w inne miejsce, odpalenie Opery w celu utworzenia nowego pliku preferencji i skasowanie go, a następnie przywrócenie starego pliku. Dzięki wszystkim za chęć pomocy. :)