Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR X2000 - Ustawienia dźwięku 5.0

Pavel091 04 Nov 2019 23:11 636 1
 • #1
  Pavel091
  Level 5  
  Witam,

  Nie jestem pewien czy to dobry temat na tę sekcję, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże.
  Otóż mam problem z moim amplitunerem Denon X2000, który niedawno zakupiłem. Jestem kompletnym laikiem w temacie ampli i spędziłem parę godzin na próbach odpowiedniego ustawienia. Jako, że Denon posiada Auddysey to skonfigurowałem wszystko za pomocą mikrofonu (mam podpięte dwa fronty i dwa surroundy). Wszystkie głośniki działają, ale jaki test bym nie włączył to dźwięk podróżujący po głośnikach wypada cały czas z frontów, a boczne głośniki surround grają tylko tło - nawet jak na teście dźwięk powinien wypływać wyłącznie z głośnika surround.
  Sprzęt jest podłączony za pomocą wejścia ARC do Sony XF9005 i TV jest głównym źródłem.
 • #2
  2konrafal1993
  Level 36  
  1. Jaki test bo nie każdy jest nagrany w 5.1 przykładem jest każdy test na YT. Wynika to z tego że serwis YT nie obsługuje 5.1 jeśli chodzi o taki test to masz odpowiedź.
  2. Istotą każdego dźwięku przestrzennego jest to że tył to tło i czasem w filmach jakieś dodatkowe dźwięki.
  3. Żeby uzyskać pełne 5.1 trzeba mieć odpowiednie nagranie oraz ustawione wysyłanie po bitstream w urządzeniu nadającym dźwięk. Gdy tak jest to amplituner wyświetli napis dolby surround lub rzadziej DTS ale to zależy od źródła. W internecie są strony z testami takich rzeczy i trzeba pobrać plik a następnie wgrać na pendrive i odtworzyć to w odtwarzaczu. Ważne jest aby taki plik miał dopisane AC3 co oznacza że jest tam ścieżka wielokanałowa.
  4. W amplitunerze jest symulacja dźwięku przestrzennego zazwyczaj dolby prologic i czasem jeszcze inne systemy które ze stereo robią dużo kanałów ale działa to różnie i raczej ze swojej strony nie będę polecał gdyż ma to sporo wad. Są też jeszcze nadawane programy ale nie wszystkie w tv naziemnej i w niektórych programach można włączyć taki dźwięk dd 5.1
  5. Niepokoi mnie to że masz tylko 4 kolumny i być może przez to takie zamieszanie bo dźwięk zazwyczaj powinien być w 5.1 odtwarzany.