Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać pomiędzy 50PUS8804 vs UE55RU8002U bądź QE55Q67RAT

05 Lis 2019 10:52 123 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Od paru tygodni poluję na telewizor 4K i tak przeglądając oferty trafiłem na 3 telewizory które mnie zainteresowały. Telewizor w większości będzie użytkowany do oglądania filmów/serialów na Netflix + grania na konsoli

Pierwszy to Philips 50PUS8804/12

Co przemawia za nim to jest ten system Ambilight który jest dość ciekawy rozwiązaniem (zwłaszcza że telewizor będzie stał przy białej ścianie) + soundbar i głośniki wbudowane (niestety nie posiadam dobrego sprzętu audio) oraz dość dobrze wyglądający obraz (sprawdzany w sklepie), niestety jest to tylko LED + 50hz oraz czytałem że odwzorowanie czerni dość kuleje na Philipsach

Kolejny to Samsung UE55RU8002U

Tutaj najbardziej przemawia że jest to 100hz matryca też LED'owa jednak prócz tego nic za bardzo mnie nie przekonuje

Oraz jeszcze wpadł mi w oko Samsung QLED QE55Q67RAT

Jako że jest to QLED to zaciekawiłem się (kolorystyka bardzo ładna) matryca też 100hz tylko też naczytałem się że te QLED'y miały problem z wypalaniem się stały obrazów.

Czy ktoś posiada który z wymienionych telewizorów i mógłby polecić/odradzić?
  • Moderator RTV Co kupić
    Ten Philips ma matrycę VA i czerń jest na nim całkiem ok.

Oba Samsungi o klasę lepsze, bo już na natywnej 120Hz matrycy. Seria Q to kropki kwantowej choć dopiero Q70 daje dobry efekt przy Qled plus HDR.
    Qled się nie wypala, bo to zwykły LED z kropkami kwantowymi. Może się wypalac OLED ale nie przy zwyczajnym oglądaniu.

Tak więc Philips, potem RU80 i najlepszy Q67.