Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-4v1 - mrugająca dioda Awaria

05 Lis 2019 12:55 150 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przez ostatnich kilkanaście lat nie miałem żadnych problemów z centralką alarmową Satel CA-4v1 - tylko raz wymieniłem słaby akumulator.
    Od kilku tygodni mam taki problem o czym nie jest wspomniane w instrukcji obsługi. Wszelkiego typu problemy do zdiagnozowania są sygnalizowane świecącą się na stałe diodą AWARIA. U mnie ta dioda cały czas mruga i dodatkowo generowany jest przez manipulator dźwięk - podwójne "piknięcie". I tak się dzieje na wszystkich 3 manipulatorach, co kilka sekund non stop. Centralka praktycznie działa prawidłowo, można uzbrajać, wyzwala alarm. Syreny sprawne, obwody sprawne, bezpieczniki OK, napięcia prawidłowe, akumulator OK. Gdyby dioda AWARIA paliła się cały czas to wtedy z menu można odczytać przyczynę, ale ponieważ u mnie cały czas mruga, to nie można tego zrobić. Generowane "pikanie" jest tak denerwujące, że muszę ją wprowadzać w ciągu dnia stan serwisowy aby nie oszaleć. Gdy alarm jest uzbrojony to manipulator jest cicho, ale dioda cały czas mruga. Odłączałem od centralki poszczególne obwody z czujkami czy syrenami, ale to nic nie daje.

Będę wdzięczny za pomysły jak rozwiązać ten problem.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Nie wiem jaką masz instrukcję, ale w ogólnodostępnej jest napisane:

"AWARIA (kolor żółty) – miganie diody informuje o wystąpieniu awarii w systemie alarmowym. Rodzaj awarii można odczytać funkcją 7"
  • Poziom 8  
    Podstawiałem centralce kiedyś różne sytuacje (uszk. bezpiecznik czy słaby akumulator) i wtedy dioda świeciła się na stałe. Abym mógł odczytać funkcją 7 rodzaj awarii, to właśnie ta dioda musi się świecić na stałe, bo inaczej nie mogę tego zrobić (sygnalizuje błąd wprowadzonej funkcji).