Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Medion Erazer X7843 - Zwarcie przez uszkodzony kabel. Próba ustalenia co może by

05 Lis 2019 21:21 246 9
  • Poziom 3  
    Witam,

Otóż mam problem z ustaleniem co mogło ulec uszkodzeniu przez zwarcie uszkodzonego kabla ładowarki. Sytuacja wyglądała tak że przy niskim poziomie baterii po podłączeniu kabla po chwili był trzask oraz smród i laptop się wyłączył nie próbowałem już go ponownie uruchamiać. Po rozkręceniu pokrywy najbardziej można odczuć zapach z tej srebrnej części można zobaczyć ją na tym zdjęciu:

Medion Erazer X7843 - Zwarcie przez uszkodzony kabel. Próba ustalenia co może by

I tu jest mój problem mianowicie jestem dosyć zielony w tym temacie i nie mam pojęcia co to mogłoby być i pytanie do was: Co to jest? Jak mógłbym to naprawić? Czy jest szansa uratowania jeszcze laptopa?

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    spyx33 napisał:
    Witam,

Otóż mam problem z ustaleniem co mogło ulec uszkodzeniu przez zwarcie uszkodzonego kabla ładowarki. Sytuacja wyglądała tak że przy niskim poziomie baterii po podłączeniu kabla po chwili był trzask oraz smród i laptop się wyłączył nie próbowałem już go ponownie uruchamiać. Po rozkręceniu pokrywy najbardziej można odczuć zapach z tej srebrnej części można zobaczyć ją na tym zdjęciu:

Medion Erazer X7843 - Zwarcie przez uszkodzony kabel. Próba ustalenia co może by

I tu jest mój problem mianowicie jestem dosyć zielony w tym temacie i nie mam pojęcia co to mogłoby być i pytanie do was: Co to jest? Jak mógłbym to naprawić? Czy jest szansa uratowania jeszcze laptopa?

Pozdrawiam

Moze go juz nie podlaczaj pod zasilacz i zanies do jakiegos serwisu niech ustala co sie wydarzylo .Smrod nie wrozy niczego dobrego .Jak zawsze .
  • Poziom 3  
    Tak planuje zrobić, nie znalazłem w internecie żadnego schematu więc jestem po prostu ciekaw czy jest to coś niegroźnego czy naprawa będzie kosztowna
  • Poziom 35  
    spyx33 napisał:
    Tak planuje zrobić, nie znalazłem w internecie żadnego schematu więc jestem po prostu ciekaw czy jest to coś niegroźnego czy naprawa będzie kosztowna

Po zdjeciu nic nie mozna wydumac bo nic nadpalonego nie widac byc moze pod plyta ale jesli zwarcie bylo na przewodzie zasilacza?No chyba ze przegrzales cos na mainbordzie ?
  • Poziom 3  
    Kabel przy końcówce jest już naderwany i nie styka przy ladowaniu, generalnie laptop był akurat świeżo po formatowaniu i chodził cichutko właściwie miałem zamiar instalować sterowniki do karty po czym przy podłączeniu tego felernego kabla nastąpiło zwarcie. Może jutro spróbuję jeszcze sprawdzić co się znajduje pod tą srebrna płytka. Nic innego na pierwszy rzut oka nie wydaje się spalone.
  • Poziom 35  
    spyx33 napisał:
    Kabel przy końcówce jest już naderwany i nie styka przy ladowaniu, generalnie laptop był akurat świeżo po formatowaniu i chodził cichutko właściwie miałem zamiar instalować sterowniki do karty po czym przy podłączeniu tego felernego kabla nastąpiło zwarcie. Może jutro spróbuję jeszcze sprawdzić co się znajduje pod tą srebrna płytka. Nic innego na pierwszy rzut oka nie wydaje się spalone.

Zagladnac mozesz ale teraz mam na mysli twoje zwarcie byc moze polecial z dymem sterownik zasilania wspolny dla zasilacza jak i baterii.
  • Poziom 3  
    Wszystko jasne po rozebrania i wyjęciu płyty głównej widać to: Medion Erazer X7843 - Zwarcie przez uszkodzony kabel. Próba ustalenia co może by
    Także płyta raczej do wymiany i raczej już poza temat chodzi mi o ustalenie jej modelu. Na internecie dosyć ciężko znaleźć w takiej ilości płyt głównych więc narazie jedyne możliwe nazwy jakie mogłyby określać ta płytę to: 6-77-P670RG1M-N03-1B lub
    6-71-P65R0-D03
    Specyfikacje laptopa które są istotne to procesor Intel6700QM i GTX980M.
  • Poziom 35  
    spyx33 napisał:
    Wszystko jasne po rozebrania i wyjęciu płyty głównej widać to: Medion Erazer X7843 - Zwarcie przez uszkodzony kabel. Próba ustalenia co może by
    Także płyta raczej do wymiany i raczej już poza temat chodzi mi o ustalenie jej modelu. Na internecie dosyć ciężko znaleźć w takiej ilości płyt głównych więc narazie jedyne możliwe nazwy jakie mogłyby określać ta płytę to: 6-77-P670RG1M-N03-1B lub
    6-71-P65R0-D03
    Specyfikacje laptopa które są istotne to procesor Intel6700QM i GTX980M.

Jesli to jest MEDION powinna byc naklejka z MD.......plus MSN to jest oznakowanie wszystkich urzadzen z grupy Medion .
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=medion+erazer+x7843+specs
    MSN: 30020557

MEDION AKOYA X7843 (MD 99997), DE
    https://www.medion.com/medionserviceshop/search?sbf=true&sfs=0&catchword=md99997
  • Poziom 3  
    Dziękuję za link do oficjalnej strony. Generalnie to znalazłem z tego co wynika dokładnie taka sama płytę na aliexpress: 2 802,24 zł
    W obu przypadkach koszt samej płyty głównej jest na tyle duży że nie wiem czy w tej samej cenie nie kupić sobie nowego laptopa z tego roku
  • Poziom 3  
    Spalona płyta główna, problem nie do naprawy.