Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWW1476WD pralko-suszarka nie suszy nie dosusza

05 Lis 2019 21:35 123 1
  • Poziom 2  
    Witam, moja pralko-suszarka przestała suszyć, pranie wyjmuję normalnie niewysuszone i zimne, jak ustawię program np. na 2h to skraca go i w 30 minut kończy cykl. Kiedyś potrafiła cykl nawet przedłużać np. z ostatniej minuty o jakieś 10-15 minut ale suszenie zawsze kończyło się takim samym efektem,pranie było wysuszone prawie na pieprz, albo jak ustawiłem na suszenie na pieprz to tak je wysuszyła. zauważyłem zależność, jak postoi otwarta dwa dni i włączę pusty bebmen na suszenie to normalnie grzeje, w środku czuć że suszy wtedy szybko skraca program ale widać że suszy. kiedyś wrzuciłem kilka rzeczy wilgotnych jak się tak rozhulała (specjalnie je zmoczyłem) i podsuszyła je w całym cyklu suszenia - jednak nie tak jak powinna. Próbowałem ustalić co może być za to odpowiedzialne i - moim zdaniem wiele rzeczy przez pompę, kanał przepływowy, obieg suszarki, sitko elektrozaworu a może czujniki wilgotności - są aż 3. proszę o kogoś kto się zna albo po objawach ma pojęcie od czego zacząć, z góry dziękuję za pomoc. jakbym zaczął wymieniać wszystko to się trochę przestraszyłem - nie kalkuluje się ;) po odkręceniu tylnej klapy i góry widzę że dojście do elementów na dole jest strasznie utrudnione. dziękuję za każdą mądrą radę, pozdrawiam Romek