Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona taśma ekranu LCD w telefonie sony Xperia M2 2303

05 Lis 2019 22:45 159 4
  • Poziom 3  
    Witam. Mój problem polega na tym, że podczas wymieniania płyty głównej (poprzednia uległa uszkodzeniu) w telefonie, przez przypadek naderwałem kawałek taśmy, najprawdopodobniej LCD , ponieważ po złożeniu wszystkiego na ekranie nic się nie wyświetla.
    Moje pytanie brzmi:
    Czy w telefonach jest możliwość wymiany takiej taśmy, czy może konieczna jest wymiana całego LCD ?
    Informacje z płyty głównej:
    Naderwana taśma:
    Proszę o pomoc!
  • Poziom 31  
    Tak, ewidentnie masz uszkodzoną taśmę LCD. Zdarzyło mi się to w tym modelu - taka niefortunna budowa.
    Wymiana całego LCD, samej taśmy nie da się wymienić.
  • Poziom 11  
    Witaj.
    Taśmy w ekranie tak zbudowanym nie wymieniałem, ale zawsze możesz spróbować ja naprawić.
    Kiedyś miałem do naprawy aparat fotograficzny po upadku, poszła taśma w obiektywie. Z racji ceny obiektywu ośmieliłem się ją polutować, aparat działa już kilka lat bez kłopotu. Przy Twoim przypadku taśma w docelowym miejscu nie będzie się ruszać wiec tez powinno zadziałać. Grot igłowy , seta zęby się ręce nie trzęsły :) i pójdzie .Trzeba dobrze miejsce naprawy przygotować , oczyścić z taśmy
    i przygotować pola lutownicze ( skalpel skrobanie lub delikatnie dremelem zebrać drobnym papierem tylko obroty w dobrym kierunku) . Druciki do połączenia, dobrane do ścieżek i mnóstwo cierpliwości.
    Niczym nie ryzykujesz i tak taśma do wymiany lub cały ekran (wyświetlacz). Później trzeba takie połączenie zabezpieczyć.
    Ja użyłem kleju UV miedzy warstwami taśmy bezbarwnej. Nie mam fotorelacji z naprawy, ale udało się zachować grubość taśmy w zadowalającym zakresie.
    Osobiście jeśli miał bym to naprawiać komuś, a nie sobie i potem spać spokojnie to jeśli nie dostaniesz takiej taśmy lub nie znajdzie się sposób na wymianę Ja bym wymienił ekran na swój koszt, niestety czasami trzeba dołożyć do interesu jak się coś zepsuje, ale nie odwalać fuszery.
    Powodzenia w naprawie.