Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple Ipad Mini 2 a1489 - LCD migające i zanikające paski powtarzalne linie

05 Lis 2019 23:05 270 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Kupiłem używaną matryce do Ipada mini 2 1489 Retina, jednakże po podłączeniu okazało się, że na dole matrycy pojawiają się i migają paski.
    Reszta matrycy działa bardzo dobrze problem jest tylko z paroma liniami na dole.W równym czasie pojawiają się i zanikają, w tym momencie wyświetlając poprawnie piksele po czym w równym odstępie czasu znów dochodzi do niepoprawnego wyświetlania pikseli w linie.Najlepiej zobrazuje to filmik:

Link

Problem na pewno nie leży po winie Ipada gdyż mam drugą matryce,która akurat ma problemy z tym, że posiada plamy na czarnym tle na (białym jest ok ) ale nie ma żadnych skaz w wyświetlaniu pikseli jak ta omawiana matryca.Złącze wygląda chyba ok, sam przewód marycy myślę, że również zresztą przy podłączonym lcd mogę ruszać ciągnąc przewodem wyginać go a nie daje to żadnego pozytywnego czy negatywnego efektu.

Zdjęcia matrycy złącz itd:
    Spoiler:
    [img] Apple Ipad Mini 2 a1489 - LCD migające i zanikające paski powtarzalne linie
    [img] Apple Ipad Mini 2 a1489 - LCD migające i zanikające paski powtarzalne linie

Co może być powodem niepoprawnego działania oraz czy można to naprawić ? jesli tak to czy mogę coś podmienić z drugiej matrycy ? nie znam się za bardzo na tym więc może mówię głupio ale sama matryca chyba jest ok tylko jak by jakiś przekaźnik/konwerter obrazu był walnięty.Co o tym myślicie ? (Przy okazji :) na czarnym tle widać przebarwienie niebieskie jak na filmiku w pierwszych sekundach, na innej matrycy mam takie przebarwienie czerwone i te plamy są widoczne tylko na ciemnym tle na białym jest to całkowicie niewidoczne.To uszkodzenia matrycy do nienaprawienia ? czy tylko podświetlenie ?

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Skoro nie ma szans na naprawę tego lcd to szkoda ;/ dziękuje za odpowiedź :)