Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zojirushi CV-CSQ30 - Nie trzyma temperatury

06 Lis 2019 10:41 150 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

szukam jak naprawić elektryczny czajnik/podgrzewacz/termos wody jak w temacie. Nie mogę zamieścić linka do specyfikacji, bo to mój pierwszy post. Więc w razie co mogę wysłać link na priv.
    Po kilku dniach nieużywania (w środku była woda, która wystygła) włączyłem do prądu i był dziwny dźwięk, prawdopodobnie coś się przepalało w środku i potem to ustało i woda się zagotowała. Normalnie czajnik/podgrzewacz po zagotowaniu wody powinien cały czas utrzymywać wodę na poziomie 90 lub 98 stopni w zależności od ustawienia. Teraz jakby to nie działało i kiedy temperatura spada do 85 stopni włącza się gotowanie i tak w kółko co jakiś czas. Problemem jest to, że po zagotowaniu czajnik wydaje sygnał z melodyjką, co sprawia, że czasami jest to przeszkadzające np w nocy :D Niestety nie da się tego wyłączyć. Poprzednio urządzenie trzymało cały czas ustawioną temperaturę bez ponownego gotowania. Czy może ktoś mógłby coś doradzić lub polecić jakiś serwis w Warszawie, który byłby w stanie może to naprawić? Nie znalazłem serwisu tej firmy ani w Polsce ani nawet w Europie. Producentem jest japońska firma Zojirushi. Szkoda mi wyrzucać, bo w sumie jeszcze działa, choć nie w pełni. Poza tym ma dla mnie wartość sentymentalną bo to był prezent.
  • Poziom 15  
    Czyli jest tam jakaś regulacja temperatury.
    Myślę, że właśnie ten element się uszkodził.
    Trzebaby rozebrać termos, aby sprawdzić jak jest zbudowany.
  • Poziom 2  
    Jestem laikiem i nic nie jestem w stanie powiedzieć po zdjęciu obudowy. Patrząc tylko "gołym okiem" nie widać jakiegoś spalonego elementu. Czyli jeśli coś się przepaliło, to tylko fachowiec może to zmierzyć. Widzę, że jest Pan z Bielska Białej, a to trochę daleko :) Co do regulacji temperatury, to jest tylko przycisk przestawiający na wyświetlaczu albo na 90 albo na 98 stopni. To jest temp na jakiej powinien stale utrzymywać się termos bez trybu gotowania, więc pewnie jakaś grzałka się załączała, a teraz przestała działać. Obecnie temp stopniowo spada do 80 stopni i wtedy włącza się funkcja normalnego gotowania, jak czajnik.
    qwazarpl napisał:
    Czyli jest tam jakaś regulacja temperatury.
    Myślę, że właśnie ten element się uszkodził.
    Trzebaby rozebrać termos, aby sprawdzić jak jest zbudowany.
  • Poziom 15  
    No niestety na odległość, bez rozebrania nie pomogę.
    Poczytałem opis i melodyjka włącza, kiedy ustawiony czas podgrzewania, gotowania dobiegnie końca

Poszukaj miejscu kogoś kto naprawia AGD, misę podejmie się naprawy.