Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje telewizor z funkcją PIP (dwa programy TVSAT równocześnie z fonią)?

06 Lis 2019 14:57 168 3
  • Poziom 12  
    Dzień dobry.
    Nie mogę znaleźć na rynku telewizora z funkcją PIP umożliwiającą jednoczesne oglądanie dwóch programów telewizyjnych. Z prześledzonych przeze mnie informacji w internecie znalazłem tylko telewizory, które umożliwiają jednoczesne wyświetlenie obrazu np. z HDMI + TV, ale nie znalazłem telewizora, który by miał TV+ TV. W dodatku telewizor musiał by mieć dwie fonie tzn. jeden program przez głośniki a drugi w słuchawkach.

Dodam jeszcze, że mam abonament w NC+ (obecnie Canal+) i chciałem użyć ich karty w module CI+ w telewizorze. Chodzi również o możliwość oglądania równocześnie dwóch kodowanych programów z oferty NC+ a nie tylko programów FTA. Telewizor w okolicach 65 cali najlepiej z matrycą 100 Hz, idealnie jakby posiadał system android.

Może ktoś posiada telewizor oferujący taką funkcjonalność (nie koniecznie 65”, 100Hz), lub ma informacje, który telewizor na rynku by się nadał do tego celu?
    Pozdrawiam
    Leszek

• Poziom 39  
    leechu napisał:
    Dodam jeszcze, że mam abonament w NC+ (obecnie Canal+) i chciałem użyć ich karty w module CI+ w telewizorze. Chodzi również o możliwoœć oglšdania równoczeœnie dwóch kodowanych programów z oferty NC+ a nie tylko programów FTA.

Aby działał PIP TV musi posiadać dwa tunery. Nie da się z jednego tunera oglądać niezależnie dwóch kanałów.
    Możesz np. oglądać jeden kanał z TV naziemnej a drugi z Canal+.
    Poczytaj np. o telewizorze Panasonic TX-55FX780E, Samsung UE65MU7042, Panasonic TX-65FZ800E
  • Poziom 12  
    Piotr2608 napisał:
    leechu napisał:
    Dodam jeszcze, że mam abonament w NC+ (obecnie Canal+) i chciałem użyć ich karty w module CI+ w telewizorze. Chodzi również o możliwoœć oglšdania równoczeœnie dwóch kodowanych programów z oferty NC+ a nie tylko programów FTA.

Aby działał PIP TV musi posiadać dwa tunery. Nie da się z jednego tunera oglądać niezależnie dwóch kanałów.
    Poczytaj np. o telewizorze Panasonic TX-55FX780E, Samsung UE65MU7042, Panasonic TX-65FZ800E

Sony kd-65xf9005 i kd-65xg9505 mają: LICZBA TUNERÓW (SATELITARNYCH): 2. A mimo to wygląda na to że dwóch obrazów sat równocześnie nie obsługują... Szkoda bo taki zaawansowany tv, dwa tunery są, więc nie wiem dlaczego inżynierowie z Sony nie dodali w najwyższej serii telewizorów LCD funkcjonalności PIP na dwa obrazy z TVSat....
  • Poziom 12  
    Piotr2608 napisał:
    leechu napisał:

Panasonic TX-55FX780E może wyświetlić dwa obrazy Sat ale niestety w instrukcji jest napisane że w trybie multiplikacji obrazu dźwięk pochodzi tylko z ekranu głównego... a ja chcę dźwięk z jednego programu w głośnikach a z drugiego w słuchawkach, żeby dziecko mogło oglądać bajkę a ja wiadomości :)

Samsung UE65MU7042 Funkcja PIP jest dostępna tylko w następujących warunkach: 1) Źródłem obrazu na ekranie głównym jest złącze Component lub HDMI.

Panasonic TX-65FZ800E to samo co TX-55FX780E

pozdrawiam
    Leszek