Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] grzejniki grzeja albo na gorze albo na dole

06 Lis 2019 19:07 156 6
  • Poziom 2  
    Witam . Czy ktos spotkal sie z problemem grzania grzejnikow tylko na gorze gdy wszystkie kaloryfery sa odkrecone. Po zakreceniu grzejnikow na gorze, wtedy grzeja na dole tyle ze slabiej .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tak się dzieje gdy nie pracuje pompka obiegowa . Masz ją w Twojej instalacji ?
  • Poziom 2  
    Mam cos takiego co nazywas sie grundfos alpha + . Nie mam pojecia czy to jest to
  • Poziom 39  
    Ale z ciebie leń!... To wpisz w wyszukiwarkę google "grundfos alpha +" , poczytaj co to jest i odpowiedz koledze brofran.
  • Poziom 2  
    😁. Tak, jest to pompa przeplywowa ktora jest ulokowana na strychu. Gdzies okolo 10 lat temu instalowana. Chodzi mi o to czy takie objawy moga wystepowac tez gdy jakis syf sie zebral w rurach i trzeba zrobic przeplukanie , czy takie objawy raczej wystepuje gdy jest problem z pompa . Planuje rozebrac pompe na czesci i zobaczyc czy jest czysto w srodku i czy wszystko obraca sie bez oporu.
  • Poziom 39  
    Zylaja napisał:
    Witam . Czy ktos spotkal sie z problemem grzania grzejnikow tylko na gorze gdy wszystkie kaloryfery sa odkrecone. Po zakreceniu grzejnikow na gorze, wtedy grzeja na dole tyle ze slabiej .

Przy takiej ilości informacji, gdyby to pies zjadł, to by zaraz zdechł. Jak to rozumieć - góra to piętro, a dół to parter? Jak grzejniki na górze są otwarte (odkręcone), to te na dole nie grzeją.
    Poza tym żeby nie gdybać, przydałby się szkic (schemat) jak wygląda ta instalacja.
  • Poziom 2  
    Rozkreciłem pompe. Wirniki były pordzewiale i zapchane. Wymiana wirnikow na nowe i wszystko zaczeło dobrze pracować .