Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiednik programu magazynowego z Windows dla Linux

06 Lis 2019 21:18 210 2
  • Poziom 9  
    Znacie może odpowiednik programu magazynowego z Windows dla Linux ?

Mam tutaj na myśli program w którym można:
    - umieszczać zdjęcia produktów
    - tworzyć odnośniki do dokumentacji produktów np. (plików, katalogów, stron www, itp.)
    Odpowiednik programu magazynowego z Windows dla Linux

Szukałem w Google
    Programów magazynowo księgowych pod Linux jest mnóstwo
    ale żaden ze znalezionych nie pozwalał na wstawianie zdjęcia czy odnośników do załączników

Jeżeli chodzi o excela to używałem jego do momentu gdy liczba produktów nie przekroczyła 1000 pozycji.
    Zrozumiałem wtedy że bez porządnego programu magazynowo księgowego moja praca mija się z celem.
    Dzisiaj liczba moich rekorów bazodanowych przekracza 15 000 pozycji wraz z załącznikami.
    Obecnie używam programu płatnego LoMag który pozwala na export bazy danych do DBF

Chwilowo do pracy pod Linux Mint z aplikacją z Windowsa używam wine.
    Jednak planuję całkowitą przesiadkę na Linuxa, dla tego szukam w miarę dobrego odpowiednika.
    Oczywiście płatnego.
  • Poziom 8  
    A czy już instalowałeś linuxa u siebie? Bo ja po zainstalowaniu miałem już wszystkie aplikacje biurowe w systemie na gotowo. (Nie musiałem już nic pobierać i instalować).
  • Poziom 9  
    Tak, mam zainstalowany system Linux Mint 19.2

Jeżeli masz na myśli pakiet biurowy LibreOffice, to też mam jego zainstalowanego.
    Jednak pisałem już wcześniej że nie interesuje mnie praca z odpowiednikiem Excela.

Poszukuję profesjonalnego programu magazynowo księgowego (płatnego),
    który umożliwiał by (jak wyżej na zdjęciu):
    - umieszczać zdjęcia produktów
    - tworzyć odnośniki do dokumentacji produktów np. (plików, katalogów, stron www, itp.)