Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe baterie 18650 12R20 do taniego drona

06 Lis 2019 21:47 90 3
  • Poziom 7  
    Dobry.
    Kupiłem małego i dość taniego drona RED5 Eagle FPV. Wszystko z nim wporzo, tylko mam jedną baterię która starcza na jakieś 10-15 minut lotu. Nawet spoko ale czas ładowania jest dość długi. Rozszarpałem baterię do laptopa i wyciągnąłem dziewięć ogniw, jak na zdjęciu.
    Dodatkowe baterie 18650 12R20 do taniego dronaIMG_201911...0705~2.jpg Download (521.74 kB)
    Zanim zacząłem cokolwiek czytać, po partyzancku podczepiłem baterię do starej ładowarki od telefonu, która ładuje prądem 5v 500mA. Troszkę ją przeładowałem do 4.31v. Ale nie wybuchła. Ładowała się chyba z pięć godzin, co kilkadziesiąt minut sprawdzałem multimetrem.

Czy dron ma wbudowany układ przeciw zbytniemu rozładowaniu, czy takie coś jest w obudowie baterii i musiałbym dołożyć takie cudo i do tego podczepiać moje dodatkowe ogniwa? (Nie chcę go narazie rozbierać, bo jeśli padnie to mi nie uwzględnią reklamacji, a ktoś pisał że te silniki starczają na 5 do 20 godzin lotu...)
    Co więcej, jaką ładowarkę kupić do tych baterii. W sieci jest sporo "smart ładowarek" na cztery, dwie i więcej baterii, czy możecie polecić jakiś konkretny model? Czy ładowarka powinna mieć rozładowywanie, słyszałem że powinno je się przechowywać z napięciem około 3.9 volta żeby nie skracać im życia. Chciałbym kupić coś co będzie miało dobry stosunek cena-możliwości-jakość. Pierwszy link od góry jaki pokazało mi google.

Poza tym na forum przy okazji szukania informacji natknąłem się na info o kontrolerze flysky fs-i6x. Wygląda dobrze i cena jest też niezła, no i mógłbym go użyć do innych rzeczy w przyszłości. Może sam sobie zbuduję jakiegoś drona na silnikach bezszczotkowych, jak mnie to latanie wciągnie :D. Zastanawiam się czy mogę go użyć w moim dronie, bo w tym chińczyku zasięg mam ze 40 metrów i potem sam leci w siną dal.

Wszystkie rady mile widziane. Proszę tylko wziąć pod uwagę, że nie mam zamiaru budować w przyszłości żadnych super-pro-drogich rzeczy.

Dodatkowe baterie 18650 12R20 do taniego dronaIMG_201911...5435~2.jpg Download (1.01 MB) Dodatkowe baterie 18650 12R20 do taniego dronaIMG_201911...7755~2.jpg Download (275.7 kB)
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Baterie spasują jak najbardziej. Jeżeli nie mają być to "super-pro-drogie rzeczy" możesz zainwestować 10zł z dostawą na coś takiego jak moduł ładowarki li-ion 3,7 V. Mała niebieska płytka z gniazdem miniUSB.
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Dzięki.
    Te moduły są rzeczywiście tanie, czy każda bateria musi być podpięta do tego modułu podczas lotu i ładowania, chodzi mi o własność przeciw nadmiernemu rozładowaniu baterii, czy to jest gdzieś w elektronice drona, masz wiedzę na ten temat?
    Czas ładowania wciąż będzie dość długi, czy ładowarki smart robią to szybciej?
  • Poziom 14  
    Są dwie wersje tego modułu. Jedna posiada zabezpieczenie, a drugą nie. Można je odróżnić po tym że mają 4 zamiast 2 pinów po jednej stronie. Po przeciwległej stronie masz port microUSB, więc ładowarka od telefonu spasuje. Wszystko jest opisane na płytce. Tan moduł ogranicza prąd ładowania do 1,5A oraz prąd rozładowywania do 3A. Lutujesz na stałe nowe ogniwa równoległe do modułu (muszą mieć jak najbardzi zbliżone pojemności), a moduł do drona najlepiej przez stały wyłącznik.